Autor Tema: Plinske boce na čamcu  (Pročitano 18796 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #45 poslato: 07, 06, 2019, 21:03:24 posle podne »
U BG-u ima nekoliko pumpi za koje ja znam da pune, jer punim tako. Pretpostavljam da bi se nasla neka i u NS koja to radi, ali mozda posle 7 uvece ili na tako neke fore..  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #46 poslato: 07, 06, 2019, 21:55:48 posle podne »
Na pumpama nece vise da pune boce... zabranjeno im je...  barem ne na nisovoj u Titelu. Imaju reducir ali kaze covek ne smem dobicu otkaz... mkzda i pune negde drugde, npr na plinari bas. Nece da pune ni ovi u heroja pinkija...
Nisam znao, ne koristim odavno.. Pre sam na plinari točio dok mi je trebalo...  Onda pada u vodu i moj rezervoar (prenosni) od 40 litara... Sve pokvare...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #47 poslato: 12, 06, 2019, 09:20:03 pre podne »
Na pumpama nece vise da pune boce... zabranjeno im je...  barem ne na nisovoj u Titelu. Imaju reducir ali kaze covek ne smem dobicu otkaz... mkzda i pune negde drugde, npr na plinari bas. Nece da pune ni ovi u heroja pinkija...

Pune na nekim mestima, naravno posle 7 sati. Ali, ne radi se o tome. Radi se da sam sve serpe zagaravio od tog plina, nema tu jacinu, drugaru crni zidovi od boce.. ne treba to puniti, ne trosimo bas puno plina. Ja recimo bocu za sezonu..
Sto se tice boca, ne radi se o boji ili slicno, mora biti atestirana najmanje pre 10 godina. Svaka boca ima pecat kada je atestirana, dakle, 2009 pa na gor e je ok boca za menjanje. Samo treba geldati jer hoce da uvale pred kraj atesta i ostari u kuci.. odneses oni nece.. jer su dali recimo 2009 godinu i ja je koristio jednu godinu. Ima na oglasima za oko 1000-1500 dinara. Nije to neka para.. naleti..

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #48 poslato: 12, 06, 2019, 09:50:59 pre podne »
Aha, znači možeš odneti narandžastu bocu na NIS i zameniće ti ako sam dobro shvatio?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #49 poslato: 12, 06, 2019, 10:17:16 pre podne »
Da, kao sto sam rekao, boja je nebitna, bitan je pecat, tj dan atesta.

A ako nemas atest za bocu, takve boce menjas na gradjari pre Sr. Karlovaca, sa desne strane kao NS. Ali, mislim da je unutra auto plin...a i jeftinije su nego inace.

Sto se boca tice..najbolja ponuda je:

Petrvaradin, sa Preradoviceve se skrene ka policiji pa sa desne strane, ili Klisanski put, pre rodica ima pumpa koja sam toci plin. Sa leve strane kada se ide prema Rodi.

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #50 poslato: 12, 06, 2019, 11:13:11 pre podne »
TNG za automobile i za domaćinstvo je isti. T.j. iz rafinerije izlazi kao TNG, a posle ga pune u boce ili ide na točionice.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #51 poslato: 18, 06, 2019, 10:52:21 pre podne »
Jedno resenje za bocu sa sigurnosnim sistemom ,video sam to na jednoj Holandskoj ladji kad sam pregledao oglase pa i primenio na svom camcu.
Nabavio sam metalno burence koje ima otvaranje poklopca na obruc i dihtung na poklopcu. Moze se nabaviti na pijaci "Bubanj Potok " na samom ulazu prodaje ih lik po 500 din.
Original pasuje za veliku plinsku bocu, sve sto je potrebno za ovaj sistem je jos tri cetri uvodnika za plin jedna ventilaciona kutija (a moze i bez nje )i jod psr selni i jedan revizioni otvor koji ce sluziti da kroz njega provucete ruku da otvorite i zatvorite bocu. Ovakav sistem ima donje i gornje ventilaciono creva koja su izvedena napolje i ostvaruju cirkulaciju vazduha . kod mene konkretno su prikaceni na postojece otvore na zrcalu preko ventilacione kutije za plinsku bocu. Na ovaj nacin zasticen je brod od potencijalnog curenja plina iz boce ,ventila regaulatora i svih spojeva creva i racvi (u mom slucaju delim na dve grane)
ugradnja je jednostavna ja sam dovario na bure par flakova za fiksiranje i sve to spakovao u potpalublje. Sav fiting moze se kupiti u lokalm
nomservisu za ugradnju plina uvodnici novi su pedesetak dinara crevo grkljan u elektro radnji ili isto kod plindzije ventilacionih kutija imaju i polovnih sa skinutih boca za atest ja sam je dobio dzabe..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #52 poslato: 18, 06, 2019, 10:57:17 pre podne »
Inace hteo sam da dodam da postoje plinske boce sa sigurnosnim ventilom za primenu na mestima gde postoji mogucnost podizanja pritiska plina tj pregrevanja. Ja imam par komada i punim ih na plinskoj pumpi navrnem adapter natankiram plin u autu pa premestim pistolj u gepek boca pokrivena i napunim je kao da je auto rezervoar...i asta la vista bejbe ...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #53 poslato: 18, 06, 2019, 16:45:49 posle podne »
Eksplozija plinske boce na pumpi, povređena tri deteta i još četiri osobe

http://rs.n1info.com/Vesti/a492881/Eksplozija-gasa-na-pumpi.html

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #54 poslato: 18, 06, 2019, 16:51:06 posle podne »
Mesecar,
Bravo, super odradjeno !

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #55 poslato: 18, 06, 2019, 17:39:17 posle podne »
Inace hteo sam da dodam da postoje plinske boce sa sigurnosnim ventilom za primenu na mestima gde postoji mogucnost podizanja pritiska plina tj pregrevanja. Ja imam par komada i punim ih na plinskoj pumpi navrnem adapter natankiram plin u autu pa premestim pistolj u gepek boca pokrivena i napunim je kao da je auto rezervoar...i asta la vista bejbe ...

Wau! Ovo je savrseno!  llll llll llll kada budem pravio svoj brod od nule ovake ce biti resen plin!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #56 poslato: 23, 06, 2019, 13:11:34 posle podne »
Pre nekoliko dana dobio sam na poklon od bake moje supruge jedan "relikvijski" oldajmer od roštilja proizveden u Osjeku, 1976. godine. Nije mnogo korišćen. Dolazio je u kompletu sa crevom i postoljem. Očišćen je temeljno i uskoro će biti na testu.



















Kupo sam i Nurgazov gorionik (veći - od 22cm) za kaficu, čorbicu i još ponešto pride:
















Ono što se da videti na fotografijama je da je različit standard za šrafljenje boce/creva, te ću pronaći i kupiti reduktor za roštilj i onda će sve biti na nivou.


Izbor boce je pao na Nurgaz od 3Kg, te ću pazariti narednih dana i formirati priču. Kontam da će biti odlična za čamac, ali i za planinarenje, roštilje u prirodi, na terasi... gde god :)





Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #57 poslato: 24, 06, 2019, 15:46:34 posle podne »
jel ta boca moze da se menja?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #58 poslato: 24, 06, 2019, 16:54:29 posle podne »
Dopunjuje se. Ja cu je pazariti punu, znaci sledeci put se puni za dve godine minimum, sem ako ne dignem intenzitet roštiljanja na vašarski nivo :D

A i da može da se menja, ja je ne bih menjao, vidi kako je lepa. Ja sam esteta  rolleye


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Plinske boce na čamcu
« Odgovor #59 poslato: 01, 07, 2019, 17:00:58 posle podne »
Na kraju namešteno ovako, levi kraj i 25mba ide u kuhinju, a desni kraj i 50mba (na kojim roštilj lepo radi) stoji spremno za upotrebu.
Posebno je korisno što taj desni regulator ima i ventil, pa se lako zavrne kada se ne koristi.

Tražio sam takav regulator par dana i kod drugara i u par radnji, i na kraju ga našao u šupi  ha ha ha