Autor Tema: Pomoć oko sonara  (Pročitano 11416 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #45 poslato: 21, 11, 2019, 17:51:32 posle podne »
Daj bre Miso ozbiljan si covek, koji bre Garminov ploter ima za 100 eur pa jos 10 inci. Taj sa alibabe je opasna kopija a i zasto bi garmin prodavao nesto preko njih. Ovaj 720s jeste nenormalna cena, sve je to sada prilicno zastarelo i starim mapama za reku. Za more bi bilo ok jer tamo ima podrske za karte a i zgodan je zbog mogucnosti povezivanja radara. Barem dok se i zvanicno ne uspe povezati radar na lap top i karte.

Van mreže CIVIJA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 218
  • Tisina pecam :)
    • Tajmen 525
    • Izrada sajta Kompart
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Kolorit (NBGD - Sava)
  • Veličina: 5.25m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #46 poslato: 21, 11, 2019, 18:10:05 posle podne »

A kakav Garmin striker 5 ili striker plus 7sv (cena oko 300-350e)--

Uzeo sam Gramin striker 7sv, u sobnim uslovima izgleda odlicno  jh
Za vikend se nadam proba na vodi pa javljam utiske.
Doduse mene je izasao vise (preko nekog lika sa KP) a opet mnogo jeftinije nego kod nas.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #47 poslato: 21, 11, 2019, 19:05:58 posle podne »
Daj bre Miso ozbiljan si covek, koji bre Garminov ploter ima za 100 eur pa jos 10 inci. Taj sa alibabe je opasna kopija a i zasto bi garmin prodavao nesto preko njih. Ovaj 720s jeste nenormalna cena, sve je to sada prilicno zastarelo i starim mapama za reku. Za more bi bilo ok jer tamo ima podrske za karte a i zgodan je zbog mogucnosti povezivanja radara. Barem dok se i zvanicno ne uspe povezati radar na lap top i karte.

na stranu cena i tehnologija, ali otkud ti ideja da ne postoje rečne mape "novije od Perinih"? Postoje.

Isto tako, neki (ne malo) radari mogu da se priključe na laptop...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #48 poslato: 21, 11, 2019, 19:14:21 posle podne »
Pricam iskljucivo o garminovim uredjajima, koju oni mapu sem perinih imaju, ako sam pogresio izvinjavam se nesto sam propustio. Sto se tice povezivanja lap topa i radara video sam samo price da to moze da se izvede ali da je potrebno da zavrsis elektrotehnicki fakultet da bi svatio kako. U svakom slucaju pitanje je trenutka kada ce se to postati lako dostupno. Verujem da ce i radarima pasti cena

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #49 poslato: 21, 11, 2019, 20:12:45 posle podne »
Problem mapa za garminove uređaje je rešio dobri čeh Zdenek Hrdina, koji se potrudio, i još uvek se redovno trudi, da zvanična ENC izdanja evropskih zemalja (svih zajedno) pretambura u imidž za garmina... Čova ima visoku etiku pa su mape, budući da su u osnovi besplatne i da ih on nije pravio, slobodne (besplatno) za download sa njegovog sajta waterways.cz .
Kod nas na KP ima likova sa nešto nižom etikom koji isto to instaliravaju sa simboličnu nadoknadu...

Što se tiče radara, rešenje je na putanji opencpn / plugin radar_pi / lan / radar...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #50 poslato: 21, 11, 2019, 20:35:03 posle podne »
Zanimljivo, sajt mi je poznat ali sam bio ubedjen da ne moze

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #51 poslato: 22, 11, 2019, 08:01:07 pre podne »

Taj na KP trazi 700e, a nov, veci i bolji kosta 100e+postarina 50e + carina/pdv 50e, ako nije neka prevara, mada na Alibabi se to retko desava:
https://app.alibaba.com/dynamiclink?touchId=62016509685&type=product&schema=enalibaba%3A%2F%2Fdetail%3Fid%3D62016509685%26ck%3Dshare_detail&ck=share_detail&shareScene=buyer

A 29.nov je i Crni petak, bice razne robe na popustima. 6589

Miso, ako se nevaram, postoji tema crni petak gde smo skontali da prodaju robu veoma jeftino, da bi na kraju skontali da je sajt prevara. Treba se pricuvati toga malo. Nekada hocemo da ustedimo pa platimo puno vise nego sto bi inace.

@CIVIJA

Da i ja sam uzeo od njega, sa KP. Jeftinije nego kod Prisica u svakom slucaju :)

Imas dual mode kod njega i probaj to da koristis, tada najbrze ucis sta je sta na dnu..