Autor Tema: Pomoć oko sonara  (Pročitano 11412 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #15 poslato: 02, 05, 2019, 20:58:37 posle podne »
Било би лепо, ако им се јавите и ако вам одговоре, да нам јавите шта су рекли. То може бити корисно још неком.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #16 poslato: 02, 05, 2019, 21:31:58 posle podne »
Било би лепо, ако им се јавите и ако вам одговоре, да нам јавите шта су рекли. То може бити корисно још неком.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Evo upravo sam napisao mail Humminbird-u u custumer service. Javljam ako dobijem odgovor...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #17 poslato: 02, 05, 2019, 21:37:20 posle podne »
Ima i ovo:
https://www.manualslib.com/manual/281047/Humminbird-Wide-Paramount.html?page=22#manual

"...Initially, there will be 8 user menus available. If you find that there are menus
which are seldom used, these can be "hidden" from the normal menu sequence to simplify operation..."

Dakle, ima 8 različitih menija, sudeći po ovom pasusu.

Dalje...
MENU brings a menu on-screen for adjustment. In normal operation, pressing MENU repeatedly will cycle
through all available menus. A menu remains on-screen for several seconds allowing user adjustment by
means of the ARROW keys. If no adjustment is made in the allotted time, the menu disappears. If you
need the menu to remain onscreen longer to study the adjustment options, press and hold MENU to keep
the menu on-screen indefinitely. Once you release the MENU button, the menu will time out.

Sad to povezujem sa onim što sam postovao ranije (2x pritisnuti MENU), ovde kaže da treba pritiskati MENU više puta zaredom da bi se izabrao željeni meni, da li si to pokušavao?

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #18 poslato: 03, 05, 2019, 07:39:17 pre podne »
Ima i ovo:
https://www.manualslib.com/manual/281047/Humminbird-Wide-Paramount.html?page=22#manual

"...Initially, there will be 8 user menus available. If you find that there are menus
which are seldom used, these can be "hidden" from the normal menu sequence to simplify operation..."

Dakle, ima 8 različitih menija, sudeći po ovom pasusu.

Dalje...
MENU brings a menu on-screen for adjustment. In normal operation, pressing MENU repeatedly will cycle
through all available menus. A menu remains on-screen for several seconds allowing user adjustment by
means of the ARROW keys. If no adjustment is made in the allotted time, the menu disappears. If you
need the menu to remain onscreen longer to study the adjustment options, press and hold MENU to keep
the menu on-screen indefinitely. Once you release the MENU button, the menu will time out.

Sad to povezujem sa onim što sam postovao ranije (2x pritisnuti MENU), ovde kaže da treba pritiskati MENU više puta zaredom da bi se izabrao željeni meni, da li si to pokušavao?

Naravno da sam pokušavao. U principu, to je jedan posve prost menu, od kako reče 8 potencijalnih mogućnosti, među kojima nema ni traga od opcije za promenu jeinice mere za dubinu. Pritiskao ga 2X ili više puta, svejedno, on samo šalta tih 8 mogućnosti.

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #19 poslato: 14, 05, 2019, 18:26:09 posle podne »
Било би лепо, ако им се јавите и ако вам одговоре, да нам јавите шта су рекли. То може бити корисно још неком.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Evo, kao što sam obećao javljam šta su mi odgovorili iz Humminbird - a, na žalost ništa ohrabrujuće Mislim da baš i nisu bili preterano zainteresovani da se udube u temu oko ovako starog modela, pa su mi napisali da ispritiskam neke tastere koje ja na mom uređaju i nemam, kao i ono već isprobano da 2X pritisnem taster MENU. Nema mi druge, nego da se pomirim sa fitima dok nekako ne provalim o cemu se radi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #20 poslato: 14, 05, 2019, 18:37:57 posle podne »
Не бих ја одустао тек тако.
На вашем месту, ја бих им се поново јавио, захвалио се на добијеним предлозима и обавестио их да и даље није проблем превазиђен и питао их за додатну помоћ.
Верујем да би ваше инсистирање могло да их заинтересује да се удубе мало више и да ипак пронађу како да вам помогну.
Немојте одустати тако лако.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #21 poslato: 14, 05, 2019, 19:10:23 posle podne »
A sto bi kompijuterasi rekli da flesujes uredjaj novim softverom, ako je to moguce?

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #22 poslato: 14, 05, 2019, 21:09:00 posle podne »
A sto bi kompijuterasi rekli da flesujes uredjaj novim softverom, ako je to moguce?
Na to sam i ja već pomislio, jedino neznam kako bih ga prikljucio na racunar, pošto na ovim praistorijskim modelima nema USB-a, niti bilo cega slicnog, a nisam siguran ni gde bih mogao softver da nabavim... U svakom slucaju ću da se posavetujem sa nekim kompjuterašom, a verovatno ću poslušati i savet LSI-a, pa ću još malo dosađivti ovima iz Humminbird-a. Na kraju krajeva ove godine idem i na  regatu Vode Vojvodine, pa možda tamo neko uspe da dokuci nedokucivo...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #23 poslato: 14, 05, 2019, 22:26:16 posle podne »
Kako piše na ovom forumu, jedini način je da se promeni čip u uređaju što je u ovom slučaju gotovo nedostižno. Međutim, to se odnosi na sonare koji su namenjeni US tržištu a ovaj ako je pokazivao metre u startu onda znači da je to internacionalna verzija.
Enigma je šta se to desilo prilikom reseta pa ga je nemoguće podesiti. On čuva podešene setup informacije u nekom modulu u sebi (eprom) a taj modul mora da ima neko napajanje u vidu baterije ili možda kondenzatora. Možda probati to, otvoriti ga i odkačiti napajanje da bi izgubio snimljeno, zatim prikačiti ga nazad pa videti šta se pojavljuje na ekranu.

Možda pre toga probati i ovo:
odkačiti sondu od sonara pa ga uključiti i ući u Simulator mod. Prema uputstvu, u tom slučaju gube se snimljena podešavanja i uređaj se vraća na fabričko podešavanje. Onda ga isključiti, prikačiti sondu nazad pa videti da li ima nekog pomaka.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #24 poslato: 15, 05, 2019, 08:13:47 pre podne »
To je prica, kada jeftino postane skupo. Koliko sam se puta tako zaj... Kupim jeftino a izadje me kao novo i jos potrosim 3 nedelje vremena..

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #25 poslato: 19, 05, 2019, 20:19:03 posle podne »
Не бих ја одустао тек тако.
На вашем месту, ја бих им се поново јавио, захвалио се на добијеним предлозима и обавестио их да и даље није проблем превазиђен и питао их за додатну помоћ.
Верујем да би ваше инсистирање могло да их заинтересује да се удубе мало више и да ипак пронађу како да вам помогну.
Немојте одустати тако лако.
Eto ja probao u Humminbirdu ponovo (po treći put), i ovog puta sam dobio konacan odgovor, da se moj model sonara ne proizvodi od davne 2001 godine, te da stoga više ne postoji nikakva podrška za taj model. Sve u svemu prici je tu verovatno kraj, pošto sam sklon da sada vec mislim da se softver nekako oštetio, pa je zbog toga zaboravio metre. Ako neko eventualno zna nekog kompjuteraša koji bi eventualno bio rad da baci pogled na ovaj moj sonar neka mi slobodno javi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #26 poslato: 20, 05, 2019, 08:24:43 pre podne »
Да, изгледа да се некад стигне до зида од кога нема даље.
Жао ми је што је тако али сад треба наћи друго решење.

Подсетићу вас да је недавно, на нашем форуму, у Малим огласима, наш пријатељ понудио свој сонар:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,17238.0.html

Ако још није продат, можда то може да буде релативно јефтино решење вашег проблема.

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #27 poslato: 20, 05, 2019, 11:20:23 pre podne »
Softver ne može da se "ošteti" :) A gde je teklo, uvek će da teče...

Sigurno postoji mogućnost vraćanja na te mere. Ponećes spravu kada se budemo sretali nekom prilikom pa ćemo razmotriti :)

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #28 poslato: 20, 05, 2019, 14:01:37 posle podne »
Moguce da je uredjaj po "default-u" u fitima a da je nekim "updejtom" prebacen na metre a da je prilikom tog restarta pobrisao sve dodatke/updejtove i sada nema vise metre...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Pomoć oko sonara
« Odgovor #29 poslato: 19, 11, 2019, 09:41:39 pre podne »
 7645218764198
Treba mi ovakav nosač za sonar, 1 ili 1.5 col kugla.
Mogu da naručim iz dalekog sveta, ali bi to trajalo u mom slučaju oko mesec dana...
Znači treba mi relativno hitno..

Razmak izmedju kugli da je 15cm.

RAM Mount Marine 6.25 x 2 inch Plate on Long Arm Screw Down Mount RAM-B-111U-C



 cap m07800