Autor Tema: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra  (Pročitano 41322 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #105 poslato: 14, 04, 2020, 21:25:49 posle podne »
Hvala:)
Hvala i na slici.

U pravu si za "nalepnicu" jeste drugačija nego prosla. Sada je sjajnija, slova su deblja i nekako upečatljivija sto svakako dolazi do izražaja.
Registarska oznaka bi mogla biti malo manja. Problem je bio sto nisam na vreme odstampao nove nalepnice a stamparija je sada zatvorena tako da sam stavio prošlogodišnje koje nisam tada nalepio. Bilo je puno mehurica i jako teško se lepilo ali na kraju je uspeo da zalepi. Prvom prilikom razmisljam da stavim 8 cm umesto 10. Jeste da nije po propisima ali kontam da niko nece praviti problem. Ime čamca planiramo da bude 10 cm visine i pisano ćirilično pismo
Što se tiče pitanja dal je ista nalepnica s leve i desne strane nisam siguran, sad i mene kopka pa ću morati da proverim.

Lufteri su ostali na istom mestu. Razlog je taj da je crna maska takva da ne može da se postavi sa strane poklopca jer nema dovoljno mesta a stavljati je gore ...sta znam. Sada mi nije problem jer imam ugradjenu pumpu pa cemo videti kako ce to sve raditi. Trebalo bi da bude ok i da voda nikada ne dodje do luftera :)
Evo i jedne tvoje slike :)

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #106 poslato: 15, 04, 2020, 07:29:41 pre podne »
Čestitam i neka je sa srećom  114 milina je videti na vašim licima koliko se radujete i uživate  114
Ps. Savet za nalepnicu- naprskaš Merglass na površinu na kojoj lepiš,  staviš nalepnicu, pozicioniraš je  i istisneš (najbolje onom gumom za pranje stakla na kolima) mehuriće. sačekaš da ispari Merglass i da uhvati lepak... 114
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #107 poslato: 24, 10, 2020, 16:48:21 posle podne »
Za nas je ova sezona završena no125 Željno iščekujemo sledeću  jh Nema vožnje do aprila sem ako nas neke komšije ne provozaju da nas mine želja   sajkaca.
Ove god imali smo 60 izlazaka na vodu, 180 l goriva potrošeno, sate još nisam proveravao ove godine. Moraću da bacim pogled, procena je negde oko 100-120.

Pumpa se pokazala kao jako korisna stvar. Nije zabagovala nijednom a camac je uvek bio suv. Mora se cistiti svakako zbog prljavih kiša ali bar nema lopatanja. Antialgin je isto super odradio svoje, ove godine nijedne školjke a algi vrlo malo...
Evo i par slika...




Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #108 poslato: 24, 10, 2020, 17:04:02 posle podne »
Sledece godine sve da duplirate !!!
Nek je sa srecom !

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #109 poslato: 14, 12, 2020, 19:25:45 posle podne »
Potrebna mi je pomoć oko kupovine šatora

Kupio bih šator za sledecu sezonu pa sam malo razgledao i našao ovaj:

https://www.intersport.rs/mckinley-vega-20-2-sw-kamp-sator-406997

Da li je neko imao iskustva sa mckinely šatorima i ako jeste kakvi su utisci?

Voleo bih da nadjem šator koji se lako rastavlja i sastavlja i koji ima zaštitu od komaraca. Koliko vidim ovaj sto sam našao nema zaštitnu mrežicu, da li to moze naknadno da se nabaci, ili postoje šatori koji već imaju mrežicu?
Ako neko ima neki predlog neka kaže, svaki predlog je dobrodošao  jh

Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #110 poslato: 14, 12, 2020, 19:40:00 posle podne »
mckinely kao brend je generalno ok.
Prvo imam par pitanja--koliko osoba koristi sator(1 ili 2 u ovom slučaju), da li se šator koristi za duže borave ili noc/dve, da li se nosi na leđima ili se iznese iz kola/camca i montira, da li će služiti samo za kampovanje leti i u toplijim krajevima?

Generalno taj šator je onako... Nije baš prostran tako da dve osobe udju i spavaju bez da unose mnogo stvari- kada je napolju kiša mnogo znači da se stvari unesu unutra a ne u ovaj prednji deo koji nema pod...
Nema komarnik što jeste velika mana i da, ima dosta šatora koji imaju dupla vrata- jedno je komarnik drugo je krilo koje skroz zatvara šator...
Ono što mi se posebno ne sviđa a ljudi često previde - sistem luftiranja... Kad god sam nekome preporučio šator, za ne zimske i planinske uslove, uvek sam gledao da ima otvor na obe strane tj "ulaz" na dve suprotne strane... Neverovatno je koliko znaci leti i kako malo vetra može da osveži unutra kada se otvore obe strane...
Nisam pri kompu da potražim nešto da preporučim a i zavisi od odgovora na gornja pitanja :-)
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #111 poslato: 14, 12, 2020, 20:20:35 posle podne »
2 osobe + eventualno pas
Koristili bi ga za kraće boravke ( do dve noći)
Iznese se iz camca i montira u blizini
Samo leti u toplijim krajevima (Dunavska regija). Eventualno prolece (maj/jun) mada nije neophodno...
Ne bih kampovao po kiši, ali ako nas iznenadi bilo bi dobro ostati suv   jh. U pravu si za pod, treba ceo sator da ima pod, to sam skroz prevideo...
Komarnik pod obavezno inače žena pobeže prvom prilikom:)
To sa duplim vratima je super stvar a i lufteri. Leti kad je vruce sigurno je mnogo lakse spavati kad ima propuha




Van mreže marko07

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 274
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Sesan
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: Stenka
  • Veličina: 9.6
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #112 poslato: 14, 12, 2020, 20:51:39 posle podne »
Leti je jedino moguce spavati kad ima propuha :)
Desava se da vec oko 7 ujutru sator bude sauna ako nema dobro luftiranje, kao staklena basta...

Sto se poda tice- retko koji ima pod ispred ulaza tako da je obicno dobro gledati da unutra ima mesta za ne daj boze...

Generalno za taj tip kampovanja bilo koji sator ce raditi posao :)
Na brzinu nadjoh ovo https://www.kupujemprodajem.com/sport-i-razonoda/kamp-oprema/dvoslojni-iglo-sator-za-3-4-osobe-2-30-x-2-0m/oglas/78367475?filter_id=946007691
ne znam koje prodavac ali vidim da ima jos satora u ponudi.
Ovaj konkretno sto sam poslao je dobar zato sto ima 2 ulaza, ima komarnike, dvoslojni je sto je super kao izolacija od kise, vlage, rose...
Kako da ne budem stepski vuk, olinjali pustinjak usred sveta čiji ciljevi nisu moji, čije mi radosti ništa ne znače!

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #113 poslato: 14, 12, 2020, 22:32:53 posle podne »
Pogledaj u Decathlon-u imaju skroz korektne satore za pristojnu cenu plus puno dodatne opreme ako bude trebalo.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #114 poslato: 14, 12, 2020, 23:39:01 posle podne »
Mckinley je odlicna marka ali ovaj model je bas los! Deklarisan broj osoba podeli sa 2 i dobices nesto realno, skoro svi satori imaju komarnike i potpuno se slazem za dva ulaza! Ima ih sada dosta koji imaju patos i u predvorju. Dvoslojni sator se podrazumeva, ostalo su igracke...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #115 poslato: 15, 12, 2020, 07:45:29 pre podne »
Bogami, podsetilo me ovo na neka lepa vremena... Dok nisam imao brod, svaki vikend je bio šator pored neke reke, pecanje... Godišnji po 15 dana u šatoru... Od kada imam brod, šator nisam rasklopio!

BTW, model koji me je pratio sve te godine je bio dvoslojni, tj. ima unutrašnji šator koji je samo komarnik, i preko koga se prebaci i zategne onaj deo protiv kiše. U takvim šatorima uvek ima vazduha, jer taj "spoljni" deo nikad ne ide do zemlje, i uvek ima prostora...

Ono što je najbitnije kod njega je bilo to da se spoljni deo ni ne mora postaviti. Znači, ako je lepo vreme u najavi rasklopim samo komarnik, imam vazduha, vidim nebo i zvezde iznad, a postavi se za 2 minuta... Pa razmisli da uzmeš takav šator, jer ti leti jedino za komarce i treba, a u slučaju najave lošeg vremena, zategneš i deo za kišu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #116 poslato: 15, 12, 2020, 11:15:12 pre podne »
Годинама сам камповао и организовао постављање логора.

Често сам са собом носио најлонске фолије. Корисне су јер могу да се простру по земљи, преко траве, камена... Штите под шатора од бушења и смањују могућност да се бубе, црви и остала гамад увлаче у шатор.

Посебно је корисно кад је пластична фолија велика - пре кише, зачас се развуче и пребаци преко шатора и ето заштите од кише и ветра.
У те сврхе могу послужити дебље молерске пластичне фолије али има сада и оних, обично плавих, церада разних димензија међу којима је лако изабрати неку која може да се простре испод и пребаци изнад шатора. Лаке су, једноставно их је смотати и нису ни тешке за транспорт, а нису ни скупе. Имају на себи и алке за везивање.

Може то и без постављања испод шатора ако шатор има добро дно. Довољно је цераду разапети између неколико оближњих стабала или једноставно пребацити преко шатора и причврстити уз земљу да је ветар не подиже.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #117 poslato: 15, 12, 2020, 12:29:31 posle podne »
Hvala vam na savetima.
Moraću da obiđem radnje i raspitam se uzivo posto na sajtovima  ne daju bas sve informacije.
Sad mi je jasno sta sve treba da uzmem u obzir

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #118 poslato: 10, 06, 2021, 21:15:29 posle podne »
Danas je neko bacio u kontejner puno starih knjiga. Sasvim slučajno  dok sam bacao smeće  vidim da je većina vezana za nautiku, vojsku, i slične stvari.
Elem nekako sam uspeo da sa nekim  čovekom spasim ovo: karte Dunava iz 1963, i to ceo komplet celog toka kroz Srbiju u boji . Sa stanovista polovidbe  danas možda i nema neku vrednost, ali je interesantno videti kako su to ljudi radili pre 60 godina
Interesantan je i ovaj prirucnik.
Ne mogu da shvatim da taj neko nije to ostavio pored kontejner vec unutra.  Ostaje žal za onim što je ostalo unutra jer je bilo jako duboko da bi se izvadilo...

Verovatno je neko bivse sluzbeno lice, reklo bi se lo sadržaju knjiga.
« Poslednja izmena: 11, 06, 2021, 12:41:33 posle podne zoki_ns »

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Hunter 535 + Honda BF 20 KS - Vidra
« Odgovor #119 poslato: 10, 06, 2021, 21:18:19 posle podne »
...