E, ovako treba... > Honda

Honda 20 nemiran rad na malom obrtaju

(1/4) > >>

Drivee:
Pozdrav,
Spustim camac u petak posle zime, upalim iz drugog puta, ostavim da se ugreje motor, sve radi kako treba nego, voznja na tek tek malom gasu ne ide, ako je motor na leru i radi recimo na 800 obrtaja, ja povecam na 1000 i motor nemirno radi. Dam gas, ide kao znaj, spustim obrtaje, radi sve, znaci u nekim slucajevina, po nekada na malim obrtajima radi nemirno, kao da ce da se ugasi pa stuca, dam gas ono nista.
Da li se neko susretao sa ovakvim problemom? Mozda svecice?
Znaci, kada se ugreje, dajem gas polako i ona ide odlicno, samo kada je ostavim na 1000 obrtaja ima taj porblem. Izduvao sam je voznjom od 1 sat ali isto imam.
Motor Honda 20

60 sati rada, uradjen servis pre 30 sati, gorivo je novo ali ostalo je i starog 3-4 litre.

Jos nesto, primetio sam da kada upalim motor, njemu treba duze da se ugreje i spusti taj automatski saug, duze nego kod bilo koje yamaha ili suzuki. Jel to ok?

Drivee:
Samo da javim ovde sta je bilo, naravno prljav karb, majstor Heric ga je popravio-ocistio i sada je ok.

Bakara:
 thumbup

Drivee:
Da dodam, samo posle 7 dana opet slican problem, kad ono NGK svecica crkla koja nema ni 20 sati rada!!!
Kasnije cujem.. NEKI servisi na potpuno nov motor stave svecice sa nekog motora koji je odradio brdo sati jer se po pravilu servis radi valjda na 20 casova, kao prvi servis..
Prvi put u zivotu vidim da je NGK crkla na 4t motoru.

maverick:
Hoce otici svjecica pogotovo u tvom slucaju kad si imao problema s prljavstinom i vodom....nije svakodnevna pojava ali zna se dogoditi...Mada najcesce uzrok bude voda u gorivu..odnosno u rezervoaru...kao produkt kondenzacije....S vremena na vrijeme zaviri malo u rezervoar i pogledaj ima li unutra crnih sluzavih mrlja po samom dnu....Mada danas ima i zanimljivih sredstava koja se ubace u gorivo ...posebna je preporuceno kod motora sa direktnim ubrizgavanjem ...ta sredstva povezu vodu na sebe i kao takva prodje kroz sustav bez da nanese stetu diznama , svjecicama....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju