Autor Tema: Gumenjak izbor...  (Pročitano 4564 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Gumenjak izbor...
« poslato: 04, 04, 2019, 19:39:11 posle podne »
E ovako, danas sam posle mesec dana cekanja trebao da podignem quicksilver HD Sport 420 (to mu dodje mercury) u pitanju je heavy duty Haku PVC camac koji lagano izdrzi 10 godina koriscenja (kao sto bi ga ja vozio po CG da kazemo 4-5 nedelja upotrebe godisnje).

Da ne davim vise sa okolnom pricom, camac sam odbio da preuzmem jer su mi prilikom prodaje "predali" camac sa zrcalom od 50cm sto ce reci za dugu osovinu. (Honda koju posedujem BF15D je kratka i da kazemo da bi zrcalo od nekih 40cm bilo idealno...) Tako da od Quicksilvera mrka kapa...

E sad zanima me sledece, sta NOVO, napominjem NOVO (ne zanima me  hipalon star 40 godina niti ista sto je polovno, jer mi je muka polovnih gumenjaka) da kazemo da je minimalna duzina 400-420cm pa do 460cm... Budzet za pomenuti Quicksilver je bio 1900 eura tako da je i cena tu neka... Bio sam i u atolu, camci im izgledaju kao da su polovni  nesto im je "posan" onaj hipalon, pod drveni kao pre 40 godina.... Advance boats sam gledao licno kako se razlepljuju posle par godina (Crnogorci ih bas bas ne vole)....

Zodiac verujem da je preskup cak i u PVC izvedbi (mada nemam pojma ni ko je uvoznik u Srbiju)... Bombard takodje verujem da nemamo.

Ostaje tu Honda T40AE (koja je svestan sam kinez ali mozda kontrolom kvaliteta bolji kinez od SAIL-a i ostalih kineza kineza koje sam imao prilike da vidim na sajmu).

Sta ciniti?  kuku

Van mreže BeoMarine

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 99
  • Pol: Muškarac
  • Miro
    • BeoMarine Nautička oprema
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #1 poslato: 05, 04, 2019, 09:43:44 pre podne »

Možete se obratiti nama za gumene čamce, dugo godina smo u nautici pa se nadamo da vam možemo rešiti problem  25648
http://beomarine.rs/

Pozdrav!
Beomarine nautička oprema, za više informacija marketing@beomarine.rs    www.beomarine.rs
011/312-15-52;  312-15-53

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #2 poslato: 19, 04, 2019, 04:42:18 pre podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci-Gumeni-i-RIB/Gumeni-camac-zodiac-3-4m-76306337-oglas.htm

Kakav je ovaj gumenjak, kako vam deluje ?

Na šta obratiti pažnju kod gumenjaka, uzeo bih jedan rezervni za devojku i sebe, imam hondu od 7,5 ks sa kojim gumenjakom  bih izvukao najveću brzinu ? Takođe imam i tomos 10, on mi treba isključivo za vožnju, nemam puno para uzeo bih nešto do par stotina evra, samo mi treba maksimalan odnos motora i brzine da to dobijem...Neki savet, nešto ?

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #3 poslato: 19, 04, 2019, 07:46:19 pre podne »
Po boji camca se vidi da je izgoreo. Bolje uzeti i neki sportov hipalonski sa papirima za 400-500 eura nego ovaj. A ovo ako se ne varam je PVC i vidi se da je pri kraju.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #4 poslato: 20, 04, 2019, 11:24:55 pre podne »
Uzmi ovaj i miran si.

https://m.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci-Gumeni-i-RIB/Maestral-18-76699083-oglas.htm#mhs0-1555752225406

Послато са LG-H840 уз помоћ Тапатока


Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #5 poslato: 22, 04, 2019, 23:28:11 posle podne »
Hitno mi treba mišljenje za ovaj gumenjak, kako vam se dopada ? Pošto je u Užicu lakše bi mi bilo puno ukoliko vredi idem sutra da ga kupim...

Svaki savet je dobrodošao...

https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci-Gumeni-i-RIB/Gumeni-camac-sport-75614911-oglas.htm

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #6 poslato: 22, 04, 2019, 23:41:36 posle podne »
Meni deluje ovako na slikama top. Ajde nek još neko da sud. Nije krpljen što bi se reklo očuvan je ili je manje korišćen. Čak i ne deluje da je spaljen.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Gumenjak izbor...
« Odgovor #7 poslato: 23, 04, 2019, 01:44:46 pre podne »
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Camci-Gumeni-i-RIB/Gumeni-camac-zodiac-3-4m-76306337-oglas.htm

Kakav je ovaj gumenjak, kako vam deluje ?

Na šta obratiti pažnju kod gumenjaka, uzeo bih jedan rezervni za devojku i sebe, imam hondu od 7,5 ks sa kojim gumenjakom  bih izvukao najveću brzinu ? Takođe imam i tomos 10, on mi treba isključivo za vožnju, nemam puno para uzeo bih nešto do par stotina evra, samo mi treba maksimalan odnos motora i brzine da to dobijem...Neki savet, nešto ?

Da bi kupio gumenjaka, moraš da ga vidiš uživo i to napumpanog. Trebalo bi da vidiš i kako se ponaša u hladu, da li pušta kada nema sunca. Obrati pažnju na sastave i gumene lajsne koje idu preko njih. Tu gumenjaci najčešće zevaju. Možeš čak i sunđerom natopljenim ferijem da prođeš tuda. Ako ima rupa, napraviće se balončići. Treba da obratiš pažnju na to koji je materijal (PVC, hipalon ili nešto treće) da bi znao koliko će da te koštaju zakrpe. Treba da obratiš pažnju na to da li između komora postoje membrane koje ne dozvoljavaju da se ceo čamac napumpa ili ispumpa i da li funkcionišu. Ako ne, onda je to već problem. Treba da obratiš pažnju i na stanje zadnjih konusa od tubusa (ako ih ima). Od starosti, oni često prvi propadaju. Ventili - ako ne rade kako treba, čamac se ili izduva ili se teško naduva. Poželjno je da nikad nisu menjani (tj da su na njemu fabrički metalni a ne neki plastični kineski). Obrati pažnju i na izdržljivost i stanje ručki i gumenih bitvi. Koji god da uzmeš, motor ne sme da preoptereti korito čamca, obično na pločici korita piše koja je max snaga. Iz iskustva sa gumenjacima sa mekim koritom moj savet je ne više od 8ks dok je kod RIB-ova samo nebo granica u konjaži.

Održavanje gumenjaka nije skupo ali je dosadno ako moraš stalno da zivkaš ili vodaš čamac na servise.