Autor Tema: Uspešan uvoz brodića iz Holandije  (Pročitano 38949 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #60 poslato: 28, 05, 2019, 15:38:55 posle podne »
E pa Mare dobro došao među ˇ" holanđane" , to štro si ti sada uradio Zole i ja smo obavili pre 8-9god, prvo sam ja iz Roterdama doterao Sailfish pa je onda Zole otišao i poterao meni još jedan i jedan za sebe , samo što sam ja završio psao iz fotrelje, -dogovorio sa prodavcem , poslao po šoferu pare a on je potpisao ugovor - ništa notari samo iz ruke u ruku i ovde mi stiglo na carinu. E tebe zeza osam metara a moji su bili mikraći i Zolov 6,5m . Samo me čudi kako nisi pronašao ništa na botentekoop-u pošto su oni ubedljivo najjači u NL. Uglavnom lepo se vozikaj i uživaj 25648 a0335 hi

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #61 poslato: 28, 05, 2019, 20:58:36 posle podne »
E pa Mare dobro došao među ˇ" holanđane" , to štro si ti sada uradio Zole i ja smo obavili pre 8-9god, prvo sam ja iz Roterdama doterao Sailfish pa je onda Zole otišao i poterao meni još jedan i jedan za sebe , samo što sam ja završio psao iz fotrelje, -dogovorio sa prodavcem , poslao po šoferu pare a on je potpisao ugovor - ništa notari samo iz ruke u ruku i ovde mi stiglo na carinu. E tebe zeza osam metara a moji su bili mikraći i Zolov 6,5m . Samo me čudi kako nisi pronašao ništa na botentekoop-u pošto su oni ubedljivo najjači u NL. Uglavnom lepo se vozikaj i uživaj 25648 a0335 hi

Hvala! Drago mi je da nisam usamljen u ideji. Možda je bilo lakše za jedrilice i pre toliko godina.. za gvožđe su mi se špediteri raspitali šta ide od papira. Inače botentekoop je stvarno dobar al ovakvi brodići ko što sam ja uzeo su zimus bili dosta jeftiniji na marktplaats. Da ne govorim o tome što su Holanđani bili dokoni zimus, skloni cenkanju i popuštanju.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #62 poslato: 29, 05, 2019, 20:09:54 posle podne »
Svaka cast, mnogo lep brod. Koliko vidim i komsije smo, samo preko Dunava tako da cemo se sretati  114
Sad mozemo da osnujemo klub camaca sa krmenom kabinom, ima nas dvojica...!  sajkaca

Ja znam cetvoricu, racunajuci tebe i mene  6589

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #63 poslato: 30, 05, 2019, 08:25:08 pre podne »
Ja sam mislio ovde u lokalu, jer nas deli mozda 800m razdaljine  jh

Ima nas i vise sa krmenim kabinama na teritoriji Srbije. 6589  Pre desetak dana sam video jedan slican Dell Maretovom, plavi metalni sa belom kabinom i BG registracijom. Ne secam se da li je to neko sa foruma. Uglavnom, covek je napravio krug i prisao blize da se javi. Ako prati forum, sledeci put neka slobodno navrati  114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #64 poslato: 30, 05, 2019, 08:58:29 pre podne »
Kako se promenila ova klima u kasno proleće i rano leto, kabine su sve potrebnije  no125  Inače, Leteći Holanđanin će uskoro ponovo u akciju. Posle onog nevremena, uz pomoć dva iskusna rečna vuka, uspeo sam da rešim problem sa motorom i paljenjem.  Anlaser se držao na jednom od tri šrafa (nije mogao da startuje). Alternator se držao na jednom šrafu (nije punio akumulator). Problem rešen sa tri-četiri šrafa, spiralnim podloškama, maticama i ispuštanjem po malo goriva na holenderima i odušku na boš pumpi (ako neko zapadne u sličan problem da zna). Zamastili smo se propisno.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #65 poslato: 30, 05, 2019, 09:05:53 pre podne »
Dobre vesti! Svaka cast clap
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #66 poslato: 02, 06, 2019, 08:21:34 pre podne »
Cestitke na trudu i izabranom koritu! Moze li procena iskusnijih koliko bi okvirno izasao prevoz ovakve brodice. Da li vodom da li putem.
https://www.botentekoop.nl/motorkruisers/kruiser-buitenbesturing/18646621-47f9-4f2b-aaa6-acc6188ed642

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #67 poslato: 02, 06, 2019, 19:23:31 posle podne »
Cestitke na trudu i izabranom koritu! Moze li procena iskusnijih koliko bi okvirno izasao prevoz ovakve brodice. Da li vodom da li putem.
https://www.botentekoop.nl/motorkruisers/kruiser-buitenbesturing/18646621-47f9-4f2b-aaa6-acc6188ed642

Mislim da je, s`obzirom na gabarite (9,5x2,6), pretezak za prikolicu. Holandjani uglavnom ne znaju mere nego odvale odokatvno i to treba uzeti sa rezervom. Neizvodljivo je otici, natovariti a onda ici na vagu da se proveri. Ako je veliki pretovar, to je krupan problem u najavi za onoga ko prevozi. Ja ne bih smeo da prihvatim tako nesto bez da unapred sa sigurnoscu znam tezinu. I sama duzina je "na ivici" sto se tice prikolica. Kamionom je izvodljivo ali, procitali smo iz prethodnog izkustva da je njima problem sve sto prelazi 2,5 m zbog cirade. Jedino ako nadjes nekog sa tzv. "labudicom" prikolicom bez cirade onda bi to moglo da se izvede.
Vodom bi isto bio veliki rizik, to je stari benzinski "Pezo" motor, relativno male snage za put od cca 2500 km.
Zakljucak je da je jedina realna opcija da nadjes prevoznika kamionom. Mozes ocekivati ceni oko 2000 eura.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #68 poslato: 02, 06, 2019, 20:43:24 posle podne »
Hvala Alexa znaci vodom nikako, putem moze sa otvorenom prikolicom. Kontaktiracu prodavca za tacne dimenzije i tezinu kao i konacnu cenu pa cemo videti.

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #69 poslato: 03, 06, 2019, 00:31:53 pre podne »
Cestitke na trudu i izabranom koritu! Moze li procena iskusnijih koliko bi okvirno izasao prevoz ovakve brodice. Da li vodom da li putem.
https://www.botentekoop.nl/motorkruisers/kruiser-buitenbesturing/18646621-47f9-4f2b-aaa6-acc6188ed642

Pozdrav Vuče. U principu sve može ali je pitanje vremena i para... za koliko može. Ako je 2.6m širina, verovatno neće hteti ni labudicom jeftino da voze jer ona je uvek dežurna za vangabaritni teret, što podrazumeva pratnju. Najniža ponuda za takav prevoz koju sam ja dobio je bila 3.400 eur. Delimičan razlog za to je jer one retko idu po zbirni teret tamo. To znači da ti plaćaš duplo jer labudica ide samo po tvoj brod. Pored ovoga što je rekao Aleksa u vezi motora, razmisli da li ti u našim klimatskim uslovima treba potpuno zatvoreni motorkruzer sa gazom od 0.8m. S obzirom na stanje limarije sa slika, čini mi da je cena previsoka. Realno, za njega može da dobije 2000-2500eura tamo.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #70 poslato: 03, 06, 2019, 08:51:50 pre podne »
 Da bi imalo smisla kupiti plovilo sa tom malom zadnjom kabinom treba imati cesto 6 osoba na spavanju sto je tesko podneti ( udobnost sa tom AC kabinom moze se postici tek sa sirinom preko 3-3,5m i duzinom preko 9m).
Odseci taj zadnji deo i imati terasu koja je glavni deo plovila u letnjem periodu je logicno resenje ako se mora kupiti, zbog cene, bas takvo plovilo.
Taj tip plovila je radjen za druge klimatske uslove ( mada ovih dana ih mi imamo kao oni cele godine tamo).
E sad, koliko ce ta prepravka biti strucno uradjena i koliko ce kostati i to i farbanje celog plovila je druga matematika.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #71 poslato: 03, 06, 2019, 09:10:38 pre podne »
 Da bi imalo smisla kupiti plovilo sa tom malom zadnjom kabinom treba imati cesto 6 osoba na spavanju sto je tesko podneti .......

Mozda i nije tesko podneti ako se odabere dobra posada  6589. Treba ovi mladji clanovi foruma da seizjasne  roll4

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #72 poslato: 07, 07, 2019, 21:24:29 posle podne »
Sa današnjim danom, zaokružena je moja ideja uvoza i eksploatacije jednog starog holandskog broda. Prvi put sam spakovao familiju, isplovio uzvodno uz Dunav, i posle kraće plovidbe svratio na Lido na kupanje. Nakon toga, tutanj ispred oluje. Posle minimuma ulaganja na brodu (mali servis motora, promena kaiša alternatora, pritezanje šrafova, po neko svetlo, sonar, paneli, kontroleri itd.) sve je prošlo kako sam tačno negde pre godinu dana zamišljao. Uz poneku sliku, izvinjenje svima kojima sam obećao piće dobrodošlice pri prvoj plovidbi,.. svakako ću to da uradim posle ovog porodičnog testiranja.











« Poslednja izmena: 07, 07, 2019, 21:56:21 posle podne dell_mare »

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #73 poslato: 07, 07, 2019, 21:32:57 posle podne »
Браво. Драго ми је да си задовољан лађом и надам се да ћеш је дуууго користити са истим ентузијазмом као и приликом куповине.  114  114  114

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #74 poslato: 08, 07, 2019, 08:09:32 pre podne »
Srecna plovidba  114