Autor Tema: Uspešan uvoz brodića iz Holandije  (Pročitano 38943 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #45 poslato: 13, 05, 2019, 11:09:00 pre podne »
Brodić iz Holandije je dobio novo ruho. Urađeno je šmirglanje, dvokomponentna farba i crveni antialgin. Ostalo je da uradim belu farbu (paluba, krma, kabinski deo). Uskoro ide reku.




sic bo free game

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #46 poslato: 13, 05, 2019, 11:19:28 pre podne »
Svaka cast, mnogo lep brod. Koliko vidim i komsije smo, samo preko Dunava tako da cemo se sretati  114
Sad mozemo da osnujemo klub camaca sa krmenom kabinom, ima nas dvojica...!  sajkaca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #47 poslato: 13, 05, 2019, 11:25:39 pre podne »
Лепо и с укусом урађено.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #48 poslato: 13, 05, 2019, 12:08:58 posle podne »
Svaka cast, mnogo lep brod. Koliko vidim i komsije smo, samo preko Dunava tako da cemo se sretati  114
Sad mozemo da osnujemo klub camaca sa krmenom kabinom, ima nas dvojica...!  sajkaca

Hvala, ja mislim da sam već video tvoj brod vezan za jedan od onih šlepova uz zemunski kej. A primetio sam ga samo jer ima krmenu kabinu. Kad kupiš nove patike, primetiš odma da ih nosi pola grada, međutim ovo nije isti slučaj.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #49 poslato: 13, 05, 2019, 13:19:44 posle podne »
jh

Tako je, vezan je za slep jedrilicarskog kluba "Zemun".
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #50 poslato: 13, 05, 2019, 13:37:42 posle podne »
dell_mare

molba, kada budete imali vremena, napravite neku sliku vise unutrasnjosti, bas me interesuje kako izgleda.
Inace, ovom bojom je dobio novi sjaj i bas lepo izgleda.

Hvala.

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #51 poslato: 13, 05, 2019, 13:54:53 posle podne »
dell_mare

molba, kada budete imali vremena, napravite neku sliku vise unutrasnjosti, bas me interesuje kako izgleda.
Inace, ovom bojom je dobio novi sjaj i bas lepo izgleda.

Hvala.

Hvala. Naravno, paralelno sa farbom, sređuje se i unutrašnjost, pa kad završim, napraviću neku sliku.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #52 poslato: 26, 05, 2019, 21:35:29 posle podne »
Danas viđen na vodi, doduše, u marini. Neka je sa srećom, pa da se sretnemo i u plovidbi uskoro 114





Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #53 poslato: 26, 05, 2019, 22:28:03 posle podne »
Bogami, lepo je videti svoj brod iz tuđeg objektiva. Ai al nam je marina  bongo 4587...morao sam da rešavam vez sa mrtvim sidrom i tri kanapa. Već sam i ranije najavio da ću da se "zaletim" do Lida na ceo dan (a možda i dva) i pozovem sve dežurne nautičare na piće i priču. Priča o brodiću je doživela najbolji mogući epilog. Napravili smo par tura po Dunavu i Savi. Probali smo razne manevre kako bi se uverili u sigurnost broda. Provozali smo na njemu 12 ljudi bez problema i muke kako nizvodno tako i uzvodno. Čini se da mu dubina korita i težina baš daju na stabilitetu. Potrošnja je cca 1.5 lit na sat mada je to toliko malo da je teško i proceniti. Kako to već biva, imali smo i jedan mali peh, kada mi se prekjuče kod hotela Jugoslavija ugasio motor usred vožnje. Palo je prinudno sidrenje. Dok sam ja provalio šta je, ispraznio sam akumulator od verglanja. Bilo bi lepo da su samo grejači ali sam ih promenio pre par dana. U stvari, iz jednog konektorčića, usled vibracija i nezgodnog mesta na kome se nalazi, ispala je buksna koja dovodi struju na pumpu za gorivo (koja je uz tank). Tako je motor ostao bez goriva i verovatno povukao vazduh unutra. Doživeli smo prvo šlepanje i onaj bezvezni osećaj. Tako da me čeka posao ispuštanja vazduha iz sistema za dovod goriva. Ako je neko vičan tome, i ima vremena nek se javi da pomogne.
« Poslednja izmena: 26, 05, 2019, 22:52:07 posle podne dell_mare »

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #54 poslato: 26, 05, 2019, 23:02:07 posle podne »
Da sad vidim ovde. Dobro smo ja i Bakara videli danas. Biće prilike da se sretnemo. A te sitnice će ti se dešavati, dobro je da uvek imaš rezervnu varijantu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #55 poslato: 27, 05, 2019, 18:57:49 posle podne »
Bogami, lepo je videti svoj brod iz tuđeg objektiva. Ai al nam je marina  bongo 4587...morao sam da rešavam vez sa mrtvim sidrom i tri kanapa. Već sam i ranije najavio da ću da se "zaletim" do Lida na ceo dan (a možda i dva) i pozovem sve dežurne nautičare na piće i priču. Priča o brodiću je doživela najbolji mogući epilog. Napravili smo par tura po Dunavu i Savi. Probali smo razne manevre kako bi se uverili u sigurnost broda. Provozali smo na njemu 12 ljudi bez problema i muke kako nizvodno tako i uzvodno. Čini se da mu dubina korita i težina baš daju na stabilitetu. Potrošnja je cca 1.5 lit na sat mada je to toliko malo da je teško i proceniti. Kako to već biva, imali smo i jedan mali peh, kada mi se prekjuče kod hotela Jugoslavija ugasio motor usred vožnje. Palo je prinudno sidrenje. Dok sam ja provalio šta je, ispraznio sam akumulator od verglanja. Bilo bi lepo da su samo grejači ali sam ih promenio pre par dana. U stvari, iz jednog konektorčića, usled vibracija i nezgodnog mesta na kome se nalazi, ispala je buksna koja dovodi struju na pumpu za gorivo (koja je uz tank). Tako je motor ostao bez goriva i verovatno povukao vazduh unutra. Doživeli smo prvo šlepanje i onaj bezvezni osećaj. Tako da me čeka posao ispuštanja vazduha iz sistema za dovod goriva. Ako je neko vičan tome, i ima vremena nek se javi da pomogne.

Ne znam sta je sa tom pozicijom kod hotela Jugoslavija, isto mi se desilo pre nedelju dana eek
Odjednom mi je motor izgubio snagu i ugasio se i to u plovidbi nizvodno. Krenuo sam ka pomocnom motoru, ali sam shvatio da cu najbrze situaciju staviti pod kontrolu obaranjem sidra jer me je voda nosila na druge camce. Kad sam otisao do glavnog motora, video sam da se dzek goriva iskopcao sam od sebe.
Inace je ukopcan prosle godine u martu i nije diran...  jh

Cim sam ukopcao gorivo, reseni svi problemi. Od sad pre paljenja, uvek proveravam i da li je dzek cvrsto fiksiran sajkaca

Ne razumem se u brodske dizel motore, ali ako je bila struja u pitanju kod tebe, kako je mogao vazduh dospeti u sistem za dovod goriva?
Da je ostao bez goriva, to bi mi bilo logicno, a ovako i ne bas.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #56 poslato: 27, 05, 2019, 19:07:43 posle podne »
Zemunski trougao ili šta, već dve žrtve sa krmenom kabinom. Ne može čovek da se opusti na brodu ovog proleća. Pumpa za gorivo radi na struju, i prikopčana je odmah na crevo koje dovodi dizel iz rezervoara, dalje crevo iz nje ide na filter za dizel pa dalje na boš pumpu itd. Kad nema struje, pumpa se ugasi i ne gura gorivo u motor. Motor ostaje bez goriva sa viškom vazduha. Sve je isto kao kod automobilskog motora. I ovaj ima četiri cilindra i unutrašnje hlađenje. Sad mi treba i električar...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #57 poslato: 27, 05, 2019, 21:54:28 posle podne »
Stariji, prostiji dizel motori kao što su većinom na starijim brodićima imaju struju samo ( i treba im samo) za gašenje motora. Kod redovnog gašenja se letva pumpe zakrene u suprotnom smeru iprekine dotok goriva u motor ali sistem ostane pun a struja ugasi ventil pumpe i to je to. Kod kvara letva se ne zaokrene pa motor potroši sve iz pumpe  i tako nastane vazduh u sistemu.
Kod nekih postoji mala pumpica kojom se "naduva" sistem sa gorivom a kod onih što nemaju se to radi na filteru za gorivo ili se malo odvrne holender na dizni pa istera vazduh prilikom okretanja (paljenja) motora.

Nije komplikovano kad se pokaže uživo.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #58 poslato: 27, 05, 2019, 22:26:40 posle podne »
Stariji, prostiji dizel motori kao što su većinom na starijim brodićima imaju struju samo ( i treba im samo) za gašenje motora. Kod redovnog gašenja se letva pumpe zakrene u suprotnom smeru iprekine dotok goriva u motor ali sistem ostane pun a struja ugasi ventil pumpe i to je to. Kod kvara letva se ne zaokrene pa motor potroši sve iz pumpe  i tako nastane vazduh u sistemu.
Kod nekih postoji mala pumpica kojom se "naduva" sistem sa gorivom a kod onih što nemaju se to radi na filteru za gorivo ili se malo odvrne holender na dizni pa istera vazduh prilikom okretanja (paljenja) motora.

Nije komplikovano kad se pokaže uživo.

Hvala! Shvatam. Kod mene izgleda nije u funkciji originalna pumpica niskog pritiska (za koju struja ne treba), već postoji novija koja stoji odma do tanka za dizel i koja se pokreće kad se da kontakt. Čuje se ono tipično špricanje kao i kod auta. Iz nje ide crevo na filter za gorivo. Na tom filteru za gorivo je ranije postojala pumpica za "naduvavanje" međutim sada je napravljen sistem bez nje, tj stoji klasičan Delfi filter ko za traktor iz koga dalje ide nafta u Boš pumpu. Probao sam ovo sa okretanjem holendera i bezmalo je uspelo, tj motor je par puta zrelo zaverglao i upalio ali se ugasio. Iz blago odvrnutih holendera je krenula nafta. Nego nešto se desilo sa anlaserom dok sam to radio pa neće ni da zavergla više. Sad mi je potreban električar.  Lepo mi je žena govorila, kupi plinsku bocu da stavimo na brod i spremamo doručak, a ostalo ne diraj dok ne crkne.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Uspešan uvoz brodića iz Holandije
« Odgovor #59 poslato: 28, 05, 2019, 09:44:08 pre podne »
Dell mare posalo sam ti privatnu poruku!