Autor Tema: Premix Sajka  (Pročitano 17770 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #15 poslato: 28, 10, 2009, 18:05:42 posle podne »
   Nisam siguran,ali mislim da je cena naduvana,jer je njih kupovala carina i policija u
 vreme Milosevica.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #16 poslato: 29, 10, 2009, 08:00:26 pre podne »
Pozdrav svima

Sajka u Banovcima ( vez kod Marka ) je moja.

Dobar je to camac ko je za deplasmansku voznju. Mislim da je glisiranje sa Sajkom malo pogresna prica zbog same konstrukcije korita, trimaransko skoro ravno. Ja je obicno vozim sa pola gasa na Honda 45 Bf. Za deplasman 45 je dosta, fabricka preporuka je 30, ali sam ja odabrao ovaj zbog potrosnje i rezerve snage.  Ima mesta za organizaciju solidnog komfora: 2 solo i jedan dupli lezaj, mesto za sudoperu i frizider odmah iza pregrade levo i desno. Moja jedina zamerka je da je paluba mogla za ove dimenzije da bude malo komfornija na racun zrcala i prostora za rezervoar goriva i akumulator. Dosta komora za smestaj svega i svacega.

Cena????

Cena ko cena. Zbir zelja, potreba, momenta, afiniteta, godisnjeg doba i sl.
Prilikom kupovine zvao sam Premix ( pre tri godine ). U kitu 8000 ( 900 kg plastike ).
Cene polovnih zavise od mnogo toga sto svi znamo. Mislim da je u pravu covek sto kaze da se za 10 i vise mozes kupiti " pravi " camac.
Trenutno, ja sam zadovoljan sa camcem s obzirom da ga leti dosta koristim ( skoro svakodnevno ), ispunjava sve moje potrebe i mogu da kazem da je to solidan camac, dobar za nase vode.
Ako treba jos, ima.
Pozdrav.

Pozdrav komšija!
Zagledao sam par puta tvoju Šajku, i deluje mi velika i prostrana. Cena 10.000 deluje velika, ali, sa druge strane, druga plovila sličnih gabarita koštaju i mnogo više - ovisno o tome šta nude. Npr. BAS 747.
Što se moje žene tiče, njoj odgovara svaki čamac na koji može da se ubudži WC! :good: Tako kod nje Šajka dobija pozitivnu ocenu!
Na kraju, sve se svodi, baš kao što kažeš, na lični izbor.

Javljam se kad te primetim kod Marka, pa da popijemo pićence  :drinks:, a i da Šajku okitimo zastavicom! Nadam se da je Kapetanu ostala
još koja! :taunt:

Uzgred, ovde na forumu imamo običaj da se novi članovi foruma predstave sa par reči i slika.
Otvori novu temu u rubrici "Stigao sam", http://www.mojaladja.com/forum/index.php?board=9.0
i predstavi sebe, svoja interesovanja i svoju lađu!
Ujedno, ta rubrika je najlakši način da upoznaš (ili prepoznaš) članove foruma i njihova plovila!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #17 poslato: 29, 10, 2009, 08:36:59 pre podne »
ima zasatvica :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #18 poslato: 29, 10, 2009, 11:26:59 pre podne »
Pozdrav svima

Sajka u Banovcima ( vez kod Marka ) je moja.

Dobar je to camac ko je za deplasmansku voznju. Mislim da je glisiranje sa Sajkom malo pogresna prica zbog same konstrukcije korita, trimaransko skoro ravno. Ja je obicno vozim sa pola gasa na Honda 45 Bf. Za deplasman 45 je dosta, fabricka preporuka je 30, ali sam ja odabrao ovaj zbog potrosnje i rezerve snage.  Ima mesta za organizaciju solidnog komfora: 2 solo i jedan dupli lezaj, mesto za sudoperu i frizider odmah iza pregrade levo i desno. Moja jedina zamerka je da je paluba mogla za ove dimenzije da bude malo komfornija na racun zrcala i prostora za rezervoar goriva i akumulator. Dosta komora za smestaj svega i svacega.

Cena????

Cena ko cena. Zbir zelja, potreba, momenta, afiniteta, godisnjeg doba i sl.
Prilikom kupovine zvao sam Premix ( pre tri godine ). U kitu 8000 ( 900 kg plastike ).
Cene polovnih zavise od mnogo toga sto svi znamo. Mislim da je u pravu covek sto kaze da se za 10 i vise mozes kupiti " pravi " camac.
Trenutno, ja sam zadovoljan sa camcem s obzirom da ga leti dosta koristim ( skoro svakodnevno ), ispunjava sve moje potrebe i mogu da kazem da je to solidan camac, dobar za nase vode.
Ako treba jos, ima.
Pozdrav.

Pozdrav komšija!
Zagledao sam par puta tvoju Šajku, i deluje mi velika i prostrana. Cena 10.000 deluje velika, ali, sa druge strane, druga plovila sličnih gabarita koštaju i mnogo više - ovisno o tome šta nude. Npr. BAS 747.
Što se moje žene tiče, njoj odgovara svaki čamac na koji može da se ubudži WC! :good: Tako kod nje Šajka dobija pozitivnu ocenu!
Na kraju, sve se svodi, baš kao što kažeš, na lični izbor.

Javljam se kad te primetim kod Marka, pa da popijemo pićence  :drinks:, a i da Šajku okitimo zastavicom! Nadam se da je Kapetanu ostala
još koja! :taunt:

Uzgred, ovde na forumu imamo običaj da se novi članovi foruma predstave sa par reči i slika.
Otvori novu temu u rubrici "Stigao sam", http://www.mojaladja.com/forum/index.php?board=9.0
i predstavi sebe, svoja interesovanja i svoju lađu!
Ujedno, ta rubrika je najlakši način da upoznaš (ili prepoznaš) članove foruma i njihova plovila!
Nesto mi je to poznato :)

Van mreže Kapetan91

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #19 poslato: 01, 01, 2011, 16:03:44 posle podne »
dosta skoro sam primetio sajku i zanima me sledece:
koliko je stabilna na talasima i po fabrickoj preporuci treba imati motor od 30 kW sto mu dodje oko 40 HP ili KS..da to nije malo previse?da li bi neka dobra desetka mogla da je gura?koliko sam ja shvatio za primorku koja je slicnih dimenzija koriste slabije motore,a sajka bi trebala da ide bolje od nje koliko sam ja shvatio...
Nije teško biti fin :)

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #20 poslato: 01, 01, 2011, 18:29:20 posle podne »
Šajka ima potpuno drugi tip korita u odnosu na Primorku...tj Šajka ima trimaransko korito,a primorka ima korito oble forme.... Šajka sa motorom od 40 ks može da glisira (ne baš sjajno,ali ipak glisira), dok Primorka ima ograničenu brzinu i bez obzira na jačinu motora ne može iz deplasmanske plovidbe preći u glisirajuću...

sa Šajkom možeš sa 10 ks ploviti kao klasičan deplasmanac
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan91

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #21 poslato: 01, 01, 2011, 20:08:20 posle podne »
hvala na odgovoru  :)
znam da imaju drugacije korito i zbog toga bi trebalo da sajka ide brze,tj lakse sa slabijim motorom,a kad sam video da preporucuju 40ks pomislio sam da mozda i nije bas tako. :)
Nije teško biti fin :)

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #22 poslato: 01, 01, 2011, 20:26:30 posle podne »
Vraćamo se nautičkim temama   :good: to nam je jedini spas u ovim zimskim danima ...

Već duže vreme razmišljam o ovom plovilu ali nisam još uvek imao prilike da ga isprobam. Ono što mogu da zaključim sa slika je da su mogli bolje da iskoriste tih 7 m, pozicija vozača mi nije baš jasna, ako voziš iz kabine ( gde bi imao komfor i kad su uslovi plodbe loši )onda zauzimaš i onako ograničen prostor a ako voziš sa terasnog dela onda je preglednost nedovoljna. Na terasi ima ona zadnja klupa-boks zbog kog je terasa jako kratka. Da skratim, pramac je velik ali ne iskorišten ( vrata postoje ali ko će preko kreveta nositi garavi roštilj ??? ) a krmu sam komentarisao. Korito je takvo kakvo je, ali ja nebi stavljao više od 15-20 ks, ja je ne vidim kao gliser. Cenim da je sasvim stabilna, zbog korita i širine.
A da je plovna, jeste, u to sam se uverio.

Ovo je samo razmišljanje na osnovu slika, ali bi voleo da čujem iskustvo iz prve ruke.

Van mreže Kapetan91

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #23 poslato: 01, 01, 2011, 21:09:06 posle podne »
meni na ovim slikama camac izgleda ogromo





ajde ako ju je neko vozio ili je ima da nam isprica malo vise :)
« Poslednja izmena: 25, 09, 2012, 10:18:18 pre podne Kapetan »
Nije teško biti fin :)

Van mreže Tiski andjeo

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #24 poslato: 25, 09, 2012, 09:08:33 pre podne »
Gledao sam sta ste pisali za sajku,mogu samo da potvrdim da ste u pravu da ona nije za glisiranje nego za polako krstarenje po nasim vodama,ja sam moju sajku kupio 2006 godine za smesne pare (4500e) u NS,jeste da je imala Tomosovu 10 ali za te pare je bila stvarno povoljna.Malo sam moro da ulazem i kupio novu Yamahu High Trust 25 i mogu reci da ona sa tim motorom ide oko 18km/h.
Za nase vode je sasvim dovoljna,sve zavisi sta covek hoce snjom da radi,meni sluzi svake godine za krstarenje,pecanje i mnogo toga jos... tisa tisa tisa tisa tisa tisa
« Poslednja izmena: 25, 09, 2012, 15:25:19 posle podne Tiski andjeo »

Van mreže dragan titel

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #25 poslato: 25, 09, 2012, 14:06:17 posle podne »
zdravo drugari šajkom sam plovio dosta godna na ftosu onaj u farmerkama i braon košulji to sam jasamo mngoooo mlađi  šta da vam kažem šajka ima svojih prednosti a i mana  kada je napravljena u premiksu bila je hit  lično sam je odvezao na bg sajam  i to polikom  ako neko hoć podrobnije o šajki nea mi se javi  063 1474441 25648 m4

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #26 poslato: 25, 09, 2012, 15:40:11 posle podne »
koja je debljina plastike na dnu a koja na kabini...i da li je tocno da je dno isto kao kod tiger sharka (mislim na oblik) ali samo uvecano

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #27 poslato: 26, 09, 2012, 12:39:31 posle podne »
zdravo drugari šajkom sam plovio dosta godna na ftosu onaj u farmerkama i braon košulji to sam jasamo mngoooo mlađi  šta da vam kažem šajka ima svojih prednosti a i mana  kada je napravljena u premiksu bila je hit  lično sam je odvezao na bg sajam  i to polikom  ako neko hoć podrobnije o šajki nea mi se javi  063 1474441 25648 m4

E Dragane nece da moze .  ha ha ha
Pusti telefon i privatne razgovore nego doprinesi svojim iskustvom bogatstvu foruma. Ja cu da pokusam da nagovorim jednog od clanova naseg kluba da isprica svoje iskustvo o "sajki" mada ima , do sada mali broj casova provedenih na njoj. Iz Vasih iskustava moze da se izrodi nesto pozitivno za nekoga ko razmislja o nabavci slicnih plovila.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #28 poslato: 27, 09, 2012, 13:35:36 posle podne »
Ovih sam dana intezivno u potrazi za nekim plovilom, i čitam ovaj forum po par sati dnevno
da bih stekao neko iskustvo.
Šajka me nije oduševila izgledom, ali odgovara mojim potrebama.
Pre desetak dana sam poslao fabrici upit, ali mi nisu odgovorili.
Juče sam pozvao telefonom, i ljubazni ženski glas mi je dao informaciju da je cena u kitu 1132000,00 dinara.
Nije sigurna ali misli da u fulu košta još toliko, a za pravu informaciju da se javim u petak, tada dolazi koleginica
iz komercijale.
Direktor, verovatno i zamenik, pa vozači, sekretar, komercijala, pogon itd, pravo je čudo što ne košta 30000e.
Pozdrav!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Premix Sajka
« Odgovor #29 poslato: 27, 09, 2012, 20:03:07 posle podne »
Ovih sam dana intezivno u potrazi za nekim plovilom, i čitam ovaj forum po par sati dnevno
da bih stekao neko iskustvo.
Šajka me nije oduševila izgledom, ali odgovara mojim potrebama.
Pre desetak dana sam poslao fabrici upit, ali mi nisu odgovorili.
Juče sam pozvao telefonom, i ljubazni ženski glas mi je dao informaciju da je cena u kitu 1132000,00 dinara.
Nije sigurna ali misli da u fulu košta još toliko, a za pravu informaciju da se javim u petak, tada dolazi koleginica
iz komercijale.
Direktor, verovatno i zamenik, pa vozači, sekretar, komercijala, pogon itd, pravo je čudo što ne košta 30000e.
Pozdrav!

Ma nisu normalni definitivno, pogledaj ovako nešto prilično sam siguran da ovako opremljen košta manje od ove nesreće
http://www.kupujemprodajem.com/plasticni-brod-8-9m-x-2-5m-10-5-x-2-7--2844171-oglas.htm?filter_id=5769774

ili ovako nešto http://www.kupujemprodajem.com/Setland-2775387-oglas.htm?filter_id=5790282