Autor Tema: Drvene lađe  (Pročitano 6397 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Drvene lađe
« poslato: 28, 03, 2019, 17:13:57 posle podne »
Draga moje i dragi moji , posle duže pauze evo mene ponovo, i samo da se zna bio sam opravdano odsutan. Ako se sećate počeo sam da tražim pogodno plovilo pošto su se konačno stekli dobri uslovi- materijalni- međutim za prošlu sezonu zakasnim a sada nema neki izbor. Znate da sam ja zagriženi katamarandžija ali kako ja nameravam da se preselim da živim na moru- bukvalno na moru- to mi je potrebno neko  veće plovilo pošto moram sve štoimam da spakujem na brod , a za katamaran te veličine nemam dovoljno investicija, pa sam primoran , mada teška srca da kupim neki jednotrupac. Ja volim keč varijantu i ima nekih interesantnih modela ali pošto moja gologuza klijentela voli da se izležava po palubi potreban mi je veliki slobodan palubski prostor a to je malo teže naći. Svi modeli kojimi odrovaraju su drvenjaci , a ja kao osoba koja prvo misli na nezgodne stvari volim materijal koji se lako popravlja na licu mesta- znači čelik , stakloplastika. E pa sad bih molio za pomoć u vezi iskustava sa drvenim trupovima pošto sam se ja tim zamajavao davnih 80-tih godina. Dobro bi mi došla sva iskustva i saznanja ma kakva ona bila , pa kada pazarim lađu vozaćemo se po greciji. 
Ovo je model Piculjan - 14,20m  širina 4,5m osam ležaja , dva kupatila

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #1 poslato: 28, 03, 2019, 17:18:48 posle podne »
Нека је са срећом.
Ја ћу само да пратим (то је у границама мојих способности да помогнем по овом питању).

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #2 poslato: 28, 03, 2019, 17:19:34 posle podne »
Ne znam šta se desiulo samo se pojavila zadnja fotka

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #3 poslato: 28, 03, 2019, 17:21:18 posle podne »
Kolega LSI Vaša pomoć je kao i uvek dobro došla

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #4 poslato: 28, 03, 2019, 19:00:51 posle podne »
Prelepo plovilo, elegantno i puno stila..!

Takođe ne mogu pomoći oko ove teme, jer  moje iskustvo sa drvenim čamcima počinje, i završava se na drvenim šikljama jh
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #5 poslato: 28, 03, 2019, 19:16:43 posle podne »
Ko traži nadje. Verujem da će se uskoro pojaviti ladja po vašim kriterijumima i potrebama. Mogu samo da poželim da to bude što pre. Srećnooo!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #6 poslato: 28, 03, 2019, 20:03:26 posle podne »
razne priče se čuju oko održavanja drvenih plovila, uglavnom negativne.
U Srbiji ih ima malo, nekoliko komada i većina je na prodaji ( https://www.polovniautomobili.com/plovila/10981734/eigenbau ).
Pre 2-3 godine je u mojoj marini restauriran je drveni Grand Banks, izradjen od mahagonija.
Sada je u marini Kolorit na Savi (ako si u Beogradu možeš se raspitati tamo za taj brod, vlasnik je prijatan).
To je vrhunski kvalitet materijala i bilo je tu posla 5-6 meseci.
Drugi primer: poznanik je imao drveni jedrenjak Gulet, radjen u Turskoj. Posle desetak godina je bio prinuđen da ga samovoljno potopi na pučini Jadranskog mora jer više nije mogao da se izbori sa propadanjem drveta (kostao ga je preko 150.000e, pokusao da ga proda za 50.000e ali bezusesno, a zbog duzine od 15m vise nije mogao da placa marine)
E, sad: Grand Banks košta oko 600-800.000$ a Gulet 90-180.000 eur.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #7 poslato: 28, 03, 2019, 20:52:12 posle podne »
Znam da turci najviše koriste Gulet a ovaj drugi model nisam sretao. Ja sam slučajno natrčao na jedan kod nas prilično redak model- prvi put sam ga video na berzi- Conrad- konstruktor je poljak a prave u Gdanjsku i rade ga i u mahagoniju i od stakloplastike i malo podseća na Gulet pošto je konstzruktor stajeću visinu u krmenoj kabini rešio podizanjem palube na krmi. Ja sam jedan našao u Varni i biosam u pregovorima , međutim kada mi je broker poslao sadašnje fotke odustao sam pošto je brod bukvalno urnisan , a sdavršeno mi je odgovarao jersu palube ogromne , i on je 14m , to je ovaj sa plavopm crtom , samo što su fotke od pre 15g

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #8 poslato: 29, 03, 2019, 10:14:29 pre podne »
Ako te interesuje ozbiljna metalna jedrilica duzine oko 12-13m (mozda je i duza), metalna, odrzavana odlicno, radio je najbolji majstor kod nas Vasic iz Lacarka, opremljena za prekookeansku plovidbu, sada je u Grckoj na suvom vezu u Volosu.
Vlasnik je clan foruma Miljan, a cena je mnogo niza od realne vrednosti plovila i kolicine opreme koju ima.
Upozorenje: Miljan je izuzetno korektan ali brzo gubi zivce ako ga neko shvati neozbiljno.
Slika u prilogu nije sveza, sada izgleda jos bolje. Inace na ovom i ostalim forumima ima tema kako su Miljan, Kapetan, Zica i Sale SP plovili oko mesec dana od Beograda do Grcke i Crne Gore. Plovilo je sada na Nemackoj zastavi.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #9 poslato: 29, 03, 2019, 12:44:43 posle podne »
Vasić je naš najbolji majstor?
Razmem ja da hoćeš da pomogneš svom drugaru da proda jerdrilicu, ali kad je on poneo tu titulu i na osnovu čega?

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #10 poslato: 29, 03, 2019, 12:57:45 posle podne »
Ono sto je on napravio za poslednjih 20god niko bolje nije napravio od metala kod nas.
U mnogim plovilima njegovih ruku delo sam i bio i plovio.
Da li ti znas boljeg?
Koliko si ti njegovih plovila video direktno a ne na slikama?
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #11 poslato: 29, 03, 2019, 13:23:54 posle podne »
Ne znam zašto si i u kom momentu pomislio da imam uopšte ideju ko je kod nas najbolji majstor.

Niti imam znanja za tako nešto, niti sam obišao sve brodove svih majstora da vidim kakvi su, a sve i da posedujem i znanje, i vreme da ih obiđem, ne znam na osnovu kojih to kriterijuma bih nekoga mogao da proglasim najboljim.

Problem je što ni ti to ne možeš, ali ipak se ne libiš da nekog po potrebi proglasiš najboljim i tako dovodiš ljude u zabludu.

A o Miljanu-debilu nema potrebe trošiti reči, sam je o sebi dovoljno rekao.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #12 poslato: 29, 03, 2019, 13:37:22 posle podne »
Lepo je videti da neko sam prizna na ovom forumu da nema dovoljno znanja da nesto komentarise.
A nije lepo lepiti bilo kome preko foruma, sakriven iza kompjutera, etikete debil ili sl.
Imaces priliku, nadam se, da upoznas Miljana.
Ali odosmo u off
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #13 poslato: 29, 03, 2019, 14:27:19 posle podne »
Nisam rekao da nemam znanja da nešto komentarišem, nego da kažem koji je majstor najbolji u Srbiji, a tvrdim da to niko i ne može da uradi... Nemoj da menjaš ono što sam rekao, nismo deca.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Drvene lađe
« Odgovor #14 poslato: 29, 03, 2019, 15:54:57 posle podne »
Mišo mnogo hvala na interesovanju i pomoći oko broda samo koliko sam mogao da zaključim po položaju kokpita ,- pošto ne vidim jarbol jer mi je fotka malo nejasna - ovo nije ketch a ja hoću isključivo ketch, inače ovako izgleda simpatično , alibih morao da vidim palubum pošto mi treba što veća. Zamolio bih sve koji imaju saznanja o nekom ketch-u od 13-15 m da mu cena ne prelazi €45000 sa plaćenim PDV-om da me obavesti. Hvala unapred