Autor Tema: Kupovina novog motora  (Pročitano 15866 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #45 poslato: 02, 04, 2019, 16:33:28 posle podne »
Vozim u proseku godisnje od 200-300 sati ili ti 2-3 zamene ulja.Jedan tohatsu 2008god 4t a drugi 2006 i nikada nista nije menjano sem ulja i filtera:-) I planiram da tako i ostane.Impeleri nisu nikada menjani i bacaju vodu kao prvog dana posto se stalno koriste i guma nije izgubila mekocu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #46 poslato: 02, 04, 2019, 18:28:05 posle podne »
Ja u brodu imam u rezervi: impeler (a ipak menjam svake 2-3 godine preventivno), svećice, kablove, ac pumpu, bobinu, razvodnik paljenja kompletan, razvodnu kapu, ruku, platine, kondenzator, regler, prirubnicu i osovinu, elisu... Hmmm... Verovatno sam nešto i zaboravio...

Ti ustvari imas jos jedan motor u rezervi! sajkaca
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #47 poslato: 02, 04, 2019, 19:42:05 posle podne »
Sem klipova, da  sajkaca sajkaca sajkaca
Da kucnem u drvo, nikad mi ništa od toga nije zatrebalo, ali mnogo mirnije plovim kada znam da veliku većinu nekih normalnih kvarova mogu otkloniti relativno brzo....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #48 poslato: 02, 04, 2019, 19:44:51 posle podne »
Vozim u proseku godisnje od 200-300 sati ili ti 2-3 zamene ulja.Jedan tohatsu 2008god 4t a drugi 2006 i nikada nista nije menjano sem ulja i filtera:-) I planiram da tako i ostane.Impeleri nisu nikada menjani i bacaju vodu kao prvog dana posto se stalno koriste i guma nije izgubila mekocu.

Svaka čast tim impelerima koji se vrte po 3000 sati... Razumem i taj režim korišćenja koji im prija, ali sve ima svoj vek....

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #49 poslato: 02, 04, 2019, 21:20:01 posle podne »
Toliko sati se napravi posto camce koristimo i ja i cale.Na comanderu mi je 25ks a na pasari koju sam skoro prodao 9.8ks i sada je pao novi motor za novi camac od 30ks :-) Ono sto sam ispricao je iz licnog iskustva i motora koje koristimo i koji su kupljeni novi i zaista nije bilo nicega niti naznaka da nesto ne valja :-) Nadam se da sam i sa ovim novim motorom isto tako miran :-)))))

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #50 poslato: 02, 04, 2019, 21:22:11 posle podne »
A slazem se da su brodski motori daleko daleko izdrzljiviji od vanbrodskih pogotovo kada zadju u neke godine gde je brodski i dalje dobar.Ali ja sam pricao o novim kada se kupe.

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #51 poslato: 03, 04, 2019, 14:17:43 posle podne »
Impeler sam narucio nov sto se kaze za nedaj boze, kao i jos jednu elisu za slucaj da mi dole u CG se desi nesto nepredvidjeno. Sto se tice startovanja kupio sam slusalice, jedino sto nekim cudom covek koji mi je prodao motor nema crevo i pumpicu za hondu vec samo motor i rezervoar... tako da se mlatim i sa tim. Preporuke za ulje u cizmi? U motoru? Za motor sam procitao da je 10W40, a za cizmu 80w90.  Na netu naleteh na nekog grka koji pokazuje sta radi na godisnjem nivou. Tako da ovo nije neka nauka tako da 99% ljudi ovo moze da odradi u kucnoj radinosti.




A i bogu hvala uspeo sam da poskidam sve moguce hondine service manuale i ostala cuda tako da ima i detaljan opis. Trebao bih da uploadujem na neki hosting pa da okacim negde ovde ukoliko vec nema.

Pozdrav

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #52 poslato: 03, 04, 2019, 15:16:01 posle podne »
 thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #53 poslato: 03, 04, 2019, 16:55:35 posle podne »
Komso ako budes hteo a u bloku si mozemo odraditi taj servis za 5 minuta a posle na pivo na savu :-) Nema tu nikakve nuklearne fizike ;-)

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #54 poslato: 03, 04, 2019, 18:14:46 posle podne »
Komso ako budes hteo a u bloku si mozemo odraditi taj servis za 5 minuta a posle na pivo na savu :-) Nema tu nikakve nuklearne fizike ;-)

Hvala komso, samo da smislim to ulje da li moze i neko obicno ili mora neko marine (verovatno je i cena ala marine  ha )

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #55 poslato: 03, 04, 2019, 18:26:51 posle podne »
Motul 1300din litar 10/40 a za cizmu 80/90 ravenol 1L 1100din i taman imas za cizmu jedno 2-3 puta.Danas sam kupovao pa imas cene iz prve ruke ;-)

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #56 poslato: 04, 04, 2019, 09:11:29 pre podne »
Komso ako budes hteo a u bloku si mozemo odraditi taj servis za 5 minuta a posle na pivo na savu :-) Nema tu nikakve nuklearne fizike ;-)

Slazem se ali ovi veliki majstori tvrde da to nije tako, i naravno, klepe te za ruke samo 60 eura :P

Banda 4587

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #57 poslato: 04, 04, 2019, 09:22:05 pre podne »
Na koga si ti toliko ogorcen od majstora? Ako je zasrao nesto napisi ovde pa da svi znamo! A da klepaju, klepaju. Zato radim sam sve sto mogu. A ono sto ne mogu sam i oni izbegavaju, odugovlace, nemaju vremena...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže spearfisherman

  • Zodiac futura mk2
  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #58 poslato: 04, 04, 2019, 23:41:27 posle podne »
Komso ako budes hteo a u bloku si mozemo odraditi taj servis za 5 minuta a posle na pivo na savu :-) Nema tu nikakve nuklearne fizike ;-)

Slazem se ali ovi veliki majstori tvrde da to nije tako, i naravno, klepe te za ruke samo 60 eura :P

Banda 4587

Ma to ko je lud nek im plati... evo nadjoh na aliexpressu i pumpicu za ubacivanje ulja u cizmu za tipa 2 eura... tako da smo i taj "problemcic" prevazisli :D

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupovina novog motora
« Odgovor #59 poslato: 05, 04, 2019, 08:03:49 pre podne »
Na koga si ti toliko ogorcen od majstora? Ako je zasrao nesto napisi ovde pa da svi znamo! A da klepaju, klepaju. Zato radim sam sve sto mogu. A ono sto ne mogu sam i oni izbegavaju, odugovlace, nemaju vremena...

NA SVE :D

Pricacu ti kada se vidimo.