Autor Tema: Сајам наутике у Београду 2022  (Pročitano 4314 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #30 poslato: 16, 04, 2022, 08:44:44 pre podne »
Gresite dragi moji ...sve te price o tome kako sajam ne sluzi nicemu vezane su za Srbilend . Ovde je sajam prilagodjen samo jednoj ciljnoj grupi a to su BEZOBRAZNO bogati likovi,srednji stalez je izumro a sirotiLJa nema sta da trazi tu osim da izede pljeskavicu.
Pre nekoliko godina ja i burazer posetili smo sajam u Friedrichafenu , 14 hala nautike karta se prodaje za dva dana ! Stotine proizvodjaca plovila od 1000e do nekoliko miliona ...Dve hale camaca Poljskih proizvodjaca gde se stvarno moglo pronaci povoljnih i lepih camaca oko 10 soma..opreme sta pozelis jeftini vincevi na popustu po 300e . Male radionice sa camcima na struju  sa solarnim krovovima rentijeri za jezera opreme za pecanje ..Svako plovilo obavezno ima izbacenu kreditnu tabelu koliko kosta rata..i vidis ljude kako ozbiljno pregovaraju o kupovini naravno najslabije su se prodavale upravo ale sa 300 ii 500 konjoslava , al zato Delphija nano cekalo se na red kod  promotera , al 3o konja vanbrodski pozadi...
Jednostavno nas sajam je tacno prilagodjen potrosacu koji je kupac ,ne razume se u camce trazi nesto stooo nadrkanije to je obicno i sa najvecim motorom ...za izglisiravanje oko splavova.....
Helikopter je ka tresnja na torti naseg sajma vec sam video taj katamaran i helikopter vrteo se po mrezama snimak..kazu da je vlasnistvo kontraverznog biznismena a njime upravljao kontraverzni vlasnik desetine splavova za iznajmljivanje i divljanje na savskom nasipu...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #31 poslato: 16, 04, 2022, 10:12:10 pre podne »
Znači da ne grešimo, jer mi pričamo o Srbilendu ne o Diznilendu.

Zna se kako je u "pristojnim" zemljama. Te zemlje imaju normalnu privredu, zaštitu potrošača, proizvodnju, turizam i renesansu. Mi imamo Peru iz Opova i Miću iz Ćićevca koji "proizvode" čamce za "sirotilju" po sistemu - kalupiraj, gletuj, šmirglaj, probijamo rok, valjamo robu idemo dalje...

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #32 poslato: 16, 04, 2022, 19:11:21 posle podne »
Aa stvarno...nisam bio na ovom sajmu ali kao da gledam i slusam sve isto od pre 10 i vise godina. Valjda bi sajam nautike trebalo da ima jos nesto sem (novih ) plovila koja u Srbiji retko ko moze da kupi pa cak i da moze sto bi platio 10-15.000Eura za otvoreni camac bez motora?! Sajam sluzi i da se nesto promovise, ljudi da vide, mozda se zainteresuju za neku temu, hoce jednostavno da kupe-procitaju knjigu vezano za nautiku, kupe nauticku garderobu, upisu u skolu jedrenja,ronjenja i ko zna sta jos...cak probaju ronjenje, jedrenje,voznju broda-camca...sajam izlazi na Savu a da ne pricamo o bazenu za sve to. Sto rece Mesechar, karta za Nemacki sajam 2 dana i to trececi jedva da povrsno sve vidis. Sam sajam bi trebalo da razmisli o svojoj poslovnoj politici i dovede strane izlagace koji imaju sta da ponude...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #33 poslato: 16, 04, 2022, 21:57:24 posle podne »
Aa stvarno...nisam bio na ovom sajmu ali kao da gledam i slusam sve isto od pre 10 i vise godina. Valjda bi sajam nautike trebalo da ima jos nesto sem (novih ) plovila koja u Srbiji retko ko moze da kupi pa cak i da moze sto bi platio 10-15.000Eura za otvoreni camac bez motora?! Sajam sluzi i da se nesto promovise, ljudi da vide, mozda se zainteresuju za neku temu, hoce jednostavno da kupe-procitaju knjigu vezano za nautiku, kupe nauticku garderobu, upisu u skolu jedrenja,ronjenja i ko zna sta jos...cak probaju ronjenje, jedrenje,voznju broda-camca...sajam izlazi na Savu a da ne pricamo o bazenu za sve to. Sto rece Mesechar, karta za Nemacki sajam 2 dana i to trececi jedva da povrsno sve vidis. Sam sajam bi trebalo da razmisli o svojoj poslovnoj politici i dovede strane izlagace koji imaju sta da ponude...

Il da uvede balerinu ringispil i šecernu vunu...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #34 poslato: 17, 04, 2022, 06:48:30 pre podne »
Sajam je odavno preteški naziv za nautički buvljak koji se održava u jednoj hali.
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Сајам наутике у Београду 2022
« Odgovor #35 poslato: 18, 04, 2022, 08:37:21 pre podne »
Bio sam na sajmu.....totalno razočarenje ali nisam ni očekivao ne znam šta...
Većina plovila je polovno, registrovani na BGD, od malih proizvođača nikoga nema...ali to je naša stvarnost

Sve što je mesechar napisao je tačno,ne bih imao šta dodati...
Dunav je moje more.....