Autor Tema: Sređivanje počinje  (Pročitano 11723 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #30 poslato: 18, 02, 2022, 09:10:21 pre podne »
Veliki i dobro uradjen posao. Još jednom se pokazalo da uživanje nema cenu niti ograničeno vreme da se nešto uradi. Kreneš pa negde stigneš sigurno. Bravo!!!

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #31 poslato: 18, 02, 2022, 15:41:04 posle podne »
Motor je Mercruiser D219 - redni šestocilindraš od 3.6 litara sa turbinom

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #32 poslato: 18, 02, 2022, 16:06:42 posle podne »
Neverovatno koji je posao ovde uradjen ali je stvarno odlicno ispalo, svaka cast!  114


Posao je mnogo veći nego što se ovde vidi u ovom kratkom pregledu. Preko 2 godine sam svaki odmor i skoro svaki vikend visio u ili ležao ispod čamca radeći nešto. 3 najteže stvari koje sam radio na njemu su zamena krmene daske, smirglanje i farbanje donjeg dela čamca i promena instalacija na skoro celom čamcu. Na slikama se to maltene ne vidi a posao je bio užasan i po pitanju vremena, uloženog truda i na kraju novca.
Ovaj čamac je bio jako zapušten kada sam ga kupio i na kraju je sve moralo da se radi da bi bilo kako treba. NIKADA ne bih ponovo radio takav posao i pored toga što volim da nešto sređujem i pravim. Toliko je vremena i živaca otišlo na svaku sitnicu da to sigurno ne bih ponovio.

Rezultat je sasvim ok i kada doradim još neke stvari biće to ozbiljno podmlađen i veoma funkcionalan čamac koji će još mnogo godina da omogućava lepe trenutke na vodi bez velikih investicija (sve je već urađeno).

Što se finansija tiče, sređivanje je koštalo mnogo više nego što sam platio čamac. I tu sam računao samo koliko je mene koštao materijal i oprema a sve sem tende i tapaciranja sam radio sam. Jednostavno ne bih nikome preporučio da to uradi. Posle ovog posla rekao sam sebi - sledeći put, ili kupi 100% ispravan čamac na kome apsolutno sve radi i održavano je kako treba, ili nemoj da uzimaš ni na poklon čamac u koji nije u tip top stanju. Jeste da je skuplje u startu ali isplati se! Koliko god ja voleo to što sada znam svaki šraf šta drži ili čemu služi svaka žica, pored toga što je veliko zadovoljstvo to što je sada sve kako sam u startu i zamislio da treba da bude i po pitanju izgleda i funkcionalnosti, izgubljeno vreme i kidanje živaca za svaku sitnicu nije nešto što bih ponovio.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #33 poslato: 18, 02, 2022, 16:55:15 posle podne »
 Verujem ti sve što si napisao. I sam sve što mogu radim sam na čamcu. Ko to nije radio ne zna šta su muke a opet veliko zadovoljstvo kada se sve završi. Naravno nisam sve završio uvek se setim da nešto treba dotegnuti, zameniti i slično. To su čari našeg bavljenja nautikom i nije mi teško  kgk

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #34 poslato: 19, 02, 2022, 08:52:47 pre podne »
Ne znam šta bih ti rekao, nikad ne bih počinjao ponovo od nule, tj. od stanja iz kog sam krenuo da sredjujem brod. Mislim da je samo plastika i motor na svom mestu, sve ostalo je zamenjeno  sajkaca

Pa opet, nije bilo kidanja živaca, baš sam uživao na svim radovima na brodu... Jedino je možda razlika što sam sve vreme bio plovan, a sređivanje sam razvukao ne jedno 5 godina, onako odprilike... Pa se radilo lagano i sa merakom.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #35 poslato: 19, 02, 2022, 09:48:14 pre podne »
Ne znam šta bih ti rekao, nikad ne bih počinjao ponovo od nule, tj. od stanja iz kog sam krenuo da sredjujem brod. Mislim da je samo plastika i motor na svom mestu, sve ostalo je zamenjeno  sajkaca

Pa opet, nije bilo kidanja živaca, baš sam uživao na svim radovima na brodu... Jedino je možda razlika što sam sve vreme bio plovan, a sređivanje sam razvukao ne jedno 5 godina, onako odprilike... Pa se radilo lagano i sa merakom.
E ovo mislim da je glavno,da se brod odmah koristi,pa polako. Definitivno ne treba kupiti krs koji ne moze da plovi,posebno ako se nema vremena i novca dovoljno.Tako sam i ja radio, od prve sezone sam plovio,a zimi i rano prolece za sredjivanje, kraja tu nema.svake godine redovno odrzavanje,plus jedna neke veca stvar i nesto novo..Verujem da i na novom brodu uvek ima posla.
A ovi radovi su stvarno dobro ispali. Samo oni koji imaju plovilo znaju o cemu se tu radi i koliki je to posao

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #36 poslato: 19, 02, 2022, 13:10:55 posle podne »
Ne znam šta bih ti rekao, nikad ne bih počinjao ponovo od nule, tj. od stanja iz kog sam krenuo da sredjujem brod. Mislim da je samo plastika i motor na svom mestu, sve ostalo je zamenjeno  sajkaca

Pa opet, nije bilo kidanja živaca, baš sam uživao na svim radovima na brodu... Jedino je možda razlika što sam sve vreme bio plovan, a sređivanje sam razvukao ne jedno 5 godina, onako odprilike... Pa se radilo lagano i sa merakom.
To je i bila ideja - malo ploviti pa lagano sredjivati. Na žalost nije tako moglo. Kako sam rasturao da popravim jedno otvaralo se drugo i dok se okreneš prođoše godine.
Rezultatom sam svakako zadovoljan ali ne bih ponovo propustio skoro 3 sezone sredjujuci čamac.

Nisam to ni napisao da "kukam". Rezultat je plovilo koje je bas po mojoj meri i potrebama, sve je obnovljeno i sređeno i ostaje samo uživanje. Posle jedno mesec dana plovidbe tj kada sam stekao malo poverenja da se još nešto neće pojaviti kao problem, brzo sam zaboravio muke u prethodnih par godina. Više sam to pisao kao iskustvo koje ne bih želeo da ponovim. Svakako se rad isplatio na kraju. Doći do kraja i nekog normalnog obima i ulaganja u čamac je trebalo dočekati ali je (meni bar) vredelo 

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #37 poslato: 19, 02, 2022, 23:32:38 posle podne »
To je glavno.nema u nautici neke racunice..kad god pridjes brodu osetis neku radost, bar ja tako. Dok se igras zivis, oni koji to ne znaju, nije im bas lep zivot.
 Stvarno nekad oko odrzavanja se malo zaglavi, ali to je izgleda deo nauticke price.

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #38 poslato: 04, 05, 2022, 21:23:14 posle podne »
Platforma urađena kako je i planirano od starta da treba da izgleda. :)
Zamenjena pumpa za (sanitarnu) vodu i ekspanzioni sud. Stavio sam novu seaflo pumpu 17 litara/min i od samog starta mi pravi probleme sa prekidacem koji treba da isključi pumpu kada postigne pritisak. Prvo sam mislio da je problem do instalacije na  čamcu pa sam sve izvadio i probao kod kuće - isto se ponaša. Naterao sam pumpu   nekako da radi i sve je satima radilo super. Odneo na čamac- ne radi tj ne isključuje se kada postigne pritisak. Ponovo se igrao sa prekidacem i za sada radi. Ako bude ponovo pravila problem pumpa moracu da aktiviram garanciju....

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #39 poslato: 05, 05, 2022, 07:10:06 pre podne »
Koji materijal je koriscen za oblaganje krmene platforme?


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #41 poslato: 05, 05, 2022, 08:58:49 pre podne »
Sta je ovo eva pena?
Super izgleda ali bi je ja pre orjentisao uzduz, mada je i ovako super

Van mreže Mr. No

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Sea Ray
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #42 poslato: 05, 05, 2022, 09:22:47 pre podne »
Da - lepše bi bilo da su linije uzduž ali je sada sve iz jednog komada pa mi je bilo lakše da stavim ovako i nema nigde prekida tj. spajanja. Morao bih da sečem i spajam na 3 mesta da sam postavljao uzdužno linije...


Videćemo za trajnost i kako će se pokazati u ekspolataciji. Imam još tog materijala za 2 ovakve platforme pa ću menjati kada se pohaba (planirao sam i unutrašnost da obložim ovim ali sam se na kraju odlučio za tepihe).

Nadam se da će izdržati bar 2 sezone  upavusi


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #43 poslato: 05, 05, 2022, 10:25:30 pre podne »
Jel samolepljiva, ako jeste kako ti se čini lepak, hoće li se odlepljivati...
Ja sam čuo mnogo poizitivna iskustva...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sređivanje počinje
« Odgovor #44 poslato: 05, 05, 2022, 11:08:10 pre podne »
I ja isto, ne znam kako sada idu stvari iz kine cujem da je u pitanju ozbiljan zastoj