Autor Tema: Zanimljivosti!  (Pročitano 10727 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #15 poslato: 06, 11, 2019, 22:04:06 posle podne »
Slažem se da treba da brinu ali očigledno brinu samo za svoju guzicu... Lepa je slava ali nosi i odgovornost. U svakom slučaju za mene su mrtvi i crvljivi...
Zdravo jako mnogo izbegavam ovakve teme jer pošandrcam iz mesta dvesta a to mi nije nužno..
Odjava :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #16 poslato: 28, 12, 2019, 13:28:01 posle podne »
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #17 poslato: 28, 12, 2019, 17:45:27 posle podne »
Kad već gadimo temu, slažem se da javne ličnosti imaju mnogo veću težinu i uticaj na mase, zato i jesu poznati, da ja to otpevam ne bi me ni ulici znali.
Ovo je veliko zlo št se radi od nas i svako ko stane na tu stranu treba ga anatemisati za ceo život a neke bogami i na goli otok, koji za ovu priliku treba kod nas napraviti.
bora čorba (namerno malim) je bio jedan od mojih idola, sad je poslednja fekalija za  koju pazim da  je  nadaleko zaobidjem.

mozda Dora nije naso jos uvek brod ali ovo misljenje delim sa njim....jerostali koji nisu nasli svoju mlu "spekulaciju" postaju gradjani drugog reda i taoci ovog sistema ili hobotnice
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #18 poslato: 28, 12, 2019, 22:19:47 posle podne »
Zašto ljudi ovde na forumu raspravljate o politici. Otvorite politički forum, osnujte stranku, ili se učlanite u neku već postojeću pa tamo raspravljajte. Po meni niti je neko crvljiv niti  fekalija ako je bio ili pevao negde gde se nekom drugom ne svidja. Možda se njemu svidja. I vi da znate da pevate verovatno bi pevali možda ne tamo gde su oni, ali negde drugo sigurno. Možda ćete i nekog od nas videti negde tamo gde se nekom od vas ne svidja, hoćete li onda i njega tako pljuvati, ili on vas što niste sa njim. Bez veze mi to, posebno na nautičkom forumu.
Možda bi pre trebalo da se zapitate zašto na ovom forumu od nekad mnogo članova koji su konstruktivno pisali i komentarisali teme je sada ostalo 10-tak koji su stalno prisutni.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #19 poslato: 29, 12, 2019, 12:05:43 posle podne »
Mileta, slažem se za politiku i prestao sam :) Tema je otvorena da se zabavimo ali ode u politiku...
Na žalost forumi su izumrli svi, ne ovaj nego svi, mreže su pobedile...

Zato da se manemo, nego šta kažete za dva debela nemca, srećom ih na Dunavu nema :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #20 poslato: 29, 12, 2019, 14:04:14 posle podne »
Na ovom forumu da, ima sve manje nauticara, tema..ne zbog price o politici vec zato sto je nautika umrla. 2008 recimo bilo je bar 10 proizvodjaca plovila, ljudi su mahom kupovali , opremali... Pogledajte teme o proizvodjacima. Danas se nauticki oglasi svode na " krive cipele" . I nije to zato sto pisemo o politici vec zato sto nismo pisali na vreme. Isplivali su svuda lopovi,plagijatori,proizvođači i prodavci diploma i narkotika,silikonke po ministarstvima..normalnog coveka nigde. Investitori govnari , teroristi zivota a svi do jednog malog proizvodjaca su ugaseni.A ti bednici sa estrade,glumista,akademici iz Zadruge i Parova,sportisti,tv lica i ostali talog koji je primao apanaže od Pošte,EPSa,otimajući od usta bedi koja radi za 300 evra,ako je to istina,zaslužuju katran i perje...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #21 poslato: 29, 12, 2019, 14:11:47 posle podne »
Eto, opet moram..
Istina je naravno, prodaju se za sitne pare i malo privilegije. Zaslužuju, sve si lepo rekao..
Što se brodova  i proizvodjača tiče nisam kopetentan ali pratim oglase godinu i nešto najmanje, sve isti, deset je možda prodato od svih oglasa... Sve je ubijeno u pojam..
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #22 poslato: 29, 12, 2019, 15:45:29 posle podne »
Pa bilo bi OK, da kad vec tvrdite da ovde nista ne valja, da napisete gde je to bolje, da se pravilno orjentisu oni koji bi odavde da pod hitno zapale... Da ne lutaju bez veze...
Pitao bih i koliko nasih ljudi , kojih  je po kojekakvim inostranstvima bar jedno par miliona, mogu sebi da priuste plovilo i vreme za plovidbu??? Verovatno 0,0000002%...
Meni je ovde super i dosta mi je 33,5 godina ostavljenih po kojekakvim inostranstvima.... A kome ne valja - [rosto je pasosu u dzep i ajdeeeee, kao sto sam i ja krenuo nekih osamdesetih godina...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #23 poslato: 29, 12, 2019, 16:36:43 posle podne »
Pa bilo bi OK, da kad vec tvrdite da ovde nista ne valja, da napisete gde je to bolje, da se pravilno orjentisu oni koji bi odavde da pod hitno zapale... Da ne lutaju bez veze...
Pitao bih i koliko nasih ljudi , kojih  je po kojekakvim inostranstvima bar jedno par miliona, mogu sebi da priuste plovilo i vreme za plovidbu??? Verovatno 0,0000002%...
Meni je ovde super i dosta mi je 33,5 godina ostavljenih po kojekakvim inostranstvima.... A kome ne valja - [rosto je pasosu u dzep i ajdeeeee, kao sto sam i ja krenuo nekih osamdesetih godina...
Nisam pisao kako je "preko" vec kako je bilo ovde pre 10 tak godina. Prelistajte teme " domaca brodogradnja" pa ce biti jasnije. A sto se tice odlaska, bolje da promenimo kradljivi i lažljivi poganluk koji se zove vlast,nego da menjamo
adresu,zemlju u kojoj živimo,jezik i navike ili uplakani ispraćamo decu.Da umesto njih ode ovo ludilo koje zivimo..A mi da odlazimo svojom voljom,da vidimo,saznamo i naučimo,zbog žeĺje a ne zbog gladi i neslobode.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #24 poslato: 29, 12, 2019, 19:19:19 posle podne »
Oblak,
Ja ovaj post nisam piso tebi, vec u principu...
Ne bavim se politikom, cak i ne sledim politiku, jer ona ce uvek biti prljava, kradljiva i grozna, kako kod nas, isto tako i u okruzenju, a i dalje...
Razume se, ono sto je bilo pre 10-15-20 godina je istorija, koja se vise nikada nece ponoviti, ni kod nas a ni na drugom mestu... I ja bih voleo da se vrate neka vremena iz 70.-80. tih godina, ali na zalost ....

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #25 poslato: 29, 12, 2019, 21:59:36 posle podne »
I ne mislim da ste meni. Samo nikako ne prihvatam kvalifikaciju da treba da se ode odavde ako se nije zadovoljno postojecim stanjem. To me podseti na izreku " dosli divlji oterali pitome". Pri tom ne mislim na vas da ne bude zabune. Svakako je nautika deo drustva i kao i sve drugo dozivljava svoj najgori scenario, odnosno potpuno nestajanje male nautike. Marine se prodaju "stranim investitorima" ne ulaze se u infrastrukturu o nekim finesama kao sto su besmislena osiguranja plovila da i ne govorim.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #26 poslato: 30, 12, 2019, 06:48:02 pre podne »
Ma samo prosetajte do susedne Madjarske (koja i nije neki reper za standard) pa na Dunavu po marinama pogledajte kakvih brodova, glisera i jahti ima...A i plove Boga mi! Njihove regate dolaze i kod nas, pa taman naši nautičari mogu da vide sve te brodove koji "nisu za reku"   ha
u Engleskoj i Francuskoj sam ziveo i tačno je da  malo ko moze da ima brod i vremena, ali ko voli -moze da ga ima i to mnogo bolji od loše izvarene pegle na vodi koju je sklepao 20 godina po nahođenju...Holanđani? E da... U svakoj zemlji može da se ne radi i ima vremena i nema para...Ali može i da se radi, nađe vremena, ali i kupi veoma pristojno plovilo od tog rada. O penzijama ne bih...Plove tada  ljudi okeanima svojim blistavim jedrilicama, trućkaju Linseni kroz kanale Eu..., dok ovde kod nas sanjaju o četvorotaktnom motoru 9.9hp i planiraju kad-tad da vide i taj Đerdap...
Vrag je ovde odneo svaku šalu i to nije šala.
A da može lepo da se živi-može ako si vredan, sposoban, radan i znaš nešto što drugi ne znaju da rade tako dobro...A opet, sa tim sposobnostima bi u uređenoj zemlji živeo još boljim standardom, ne bi se valjao po obalama u smeću, ne bi upecao kondom umesto štuke, ne bi ti okruženje i drugari bili siromašni...Itd.
Preširoka ozbiljna tema gde je svako po malo suštinski u pravu, a niko od nas to zaista nije!
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #27 poslato: 30, 12, 2019, 08:46:22 pre podne »
Bravo calypso2 ! Sa svim se slažem u potpunosti

Takođe i sa Oblakom
Dunav je moje more.....

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Zanimljivosti!
« Odgovor #28 poslato: 30, 12, 2019, 19:23:59 posle podne »
A da može lepo da se živi-može ako si vredan, sposoban, radan i znaš nešto što drugi ne znaju da rade tako dobro..
Marko, druze moj,
Sve si ti rekao u ovoj recenici i nisi morao ni pre te recenice da pises a ni posle nje...
 kgk 114
« Poslednja izmena: 31, 12, 2019, 09:00:30 pre podne DuleN »