Autor Tema: Izrada splava/katamarana - pitanja oko registracije i predlozi  (Pročitano 2785 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SashaTheMan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Izrada splava/katamarana - pitanja oko registracije i predlozi
« poslato: 25, 02, 2019, 09:48:35 pre podne »
Pozdrav drugari!

Resio sam da napravim splav/katamaran za odmor i krace plovidbe po Savi u Obrenovcu i okolini. Resio sam da uzmem PE pontone fi800mm, nosivosti 230kg po duznom metru, i da bude u osnovi 9mx3m, sto mislim da je dovoljno da se napravi soba i sve ostalo na tom katamaranu sto treba. Moje pitanje Vama postovanoj gospodi, je, sta mi treba od papira da bi ja to cudo registrovao? I ako neko yna sta treba da se uradi da bi se dobilo mesto na obali, pitam posto sam nov u ovome i nemam iskustva.

Hvala puno!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izrada splava/katamarana - pitanja oko registracije i predlozi
« Odgovor #1 poslato: 25, 02, 2019, 11:26:54 pre podne »
Саша, желим вам добродошлицу на наш форум.

Надам се да ћете неке техничке информације добити од стручнијих од мене а ја бих да вам препоручим да одете у Капетанију Београд.
Тамо ћете добити најпотпунију информацију у вези техничких детаља и процедуре регистрације.

Ваш пловећи понтон ће бити пловило па као такво подлеже обавези регистрације и за њега важе правила каква важе за друга пловила из тзв. самоградње (пријава пре почетка радова, подношење техничке документације, праћење извођења радова, технички пријем пловила, први упис у регистар).

Што се тиче налажења места, ваш пловећи понтон може бити смештен негде уз обалу (ако пронађете празно место - колико ја знам, од ушћа у Дунав до Остружничког моста тешко да ћете наћи неко место а каква је ситуација даље узводно није ми познато) или у некој од марина у којима нађете место. Распитајте се о условима у маринима које су вам најближе па ћете видети какви су услови.