Autor Tema: HONDA 7,5 Pomoc  (Pročitano 35594 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #60 poslato: 01, 03, 2019, 19:23:44 posle podne »
Probao sam sve ovo što ste ispisali, motor sam upalio bez problema, 10ak verglanja ali ni pod tačkom raznom na leru, znači čim sam ga ubacio u brzinu i dao osrednji gas odmah je kresnuo i naravno okupao me celog  k5 Zatim kada sam ga prebacio u neutralnu radi samo na velikom gasu kako smanjim tako se ugasi..... no125 Do čega li je ?

Van mreže dunavski

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Tandem 5.35
  • Marina: Marina Carpologija
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #61 poslato: 17, 03, 2019, 20:53:07 posle podne »
Pozdrav svima!
Da ne bih otvarao novu temu postavio bih pitanje iskusnima. Daklem, upalim motor krenem i do trecine gasa lepo radi, pri dodavanju gasa pocne da se gusi i nema sanse da dobijem pun gas... Moze li neka pomoc oko ovoga?
I pokvareni sat pokazuje tacno vreme dva puta dnevno...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #62 poslato: 17, 03, 2019, 21:16:28 posle podne »
Nisam čitao redovno.. Ako pali sa pola gasa i radi na preko pola gasa, ima višak goriva, mnogo viška...

Probao sam sve ovo što ste ispisali, motor sam upalio bez problema, 10ak verglanja ali ni pod tačkom raznom na leru, znači čim sam ga ubacio u brzinu i dao osrednji gas odmah je kresnuo i naravno okupao me celog  k5 Zatim kada sam ga prebacio u neutralnu radi samo na velikom gasu kako smanjim tako se ugasi..... no125 Do čega li je ?
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #63 poslato: 31, 07, 2019, 22:14:55 posle podne »
Poštovani prijatelji, potrebna mi je pomoć.

Juče sam bio na vodu sa svojom hondom 7,5 ks i primetio sam u jednom momentu da ne baca vodu, da umesto vode izlazi dim, zatim povremeno počne da baca vodu sasvim normalno a voda je vrela, nije baš da ne može da se drži ruka ali je zaista vrela. Šta se dešava, šta mi je činiti i šta se zapravo tu dešava ? VELIKO hvala na odgovorima i veliki pozdrav svima!

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #64 poslato: 31, 07, 2019, 23:24:37 posle podne »
100% je crkao impeler ili ga je nešto zaglavilo. Često se desi da pukne neko peraje impelera koje zaglavi unutra ceo impeler, pa kada malo provrti baci vodu. Svakako ne sme se voziti tako da ti ne izgore dihtunzi. Kod majstora i da se sredi, to nije skupa popravka, potrošni materijal.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže josipbosnjak39

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #65 poslato: 01, 08, 2019, 07:10:21 pre podne »
Da to ti je impeler i to mozes cak i sam da zamjenis i skroz je jednostavno ali nikako ne smijes da vozis dok impeler ne zamjenis

Poslano sa mog ONEPLUS A5000 koristeći Tapatalk


Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #66 poslato: 01, 08, 2019, 18:21:47 posle podne »
Danas sam tražio na nekoliko mesta u Užicu da kupim isti, ali nigde nisam pronašao...

Postoji li neka alternativna online porudžbina ?

P.S. Veliko hvala što ste mi odgovorili, gotovo da sam znao da je to u pitanju ali sam ipak morao da se konsultujem sa stručnijim osobama od sebe, tj vama  114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #67 poslato: 01, 08, 2019, 22:31:23 posle podne »
Gros Inox  u Beogradu u ulici Dzona Kenedija broj 14.
Radno vreme: radnim danima 10-18 h ; subotom : 09-14h

Kontakt telefon: +381 11 2601 439 ; +381 64 6499 425

TEHNONAUTIKA Beograd
sale@tehnonautika.rs
063 102 58 38
Kej Oslobodjenja 23 Zemun, 11000 Beograd
011 37 55 976

Ako se nisi već snašao, evo ti kontak dve prodavnice nautičke opreme u Beogradu, pozovi pa se dogovori sa njima. Verujem da će se naći modus da ti pošalju potreban impeler, ili da neko za tebe uzme i donese ti.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #68 poslato: 15, 08, 2019, 21:18:23 posle podne »


pogledaj malo ove klipove...ima ih vise i jako dobro objasnjeno

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #69 poslato: 16, 09, 2019, 03:05:32 pre podne »
 Drugari, posedujem "fabricku" elisu, zeleo bih da probam da je zamenim sa nekom bržom ukoliiko postoj tj ukooliko se  negde  kod nass u Srbiji  uopšte proizvode takve elise za dati model motora ? I, ako ima gde bi to moglo da se pogleda-naruči ?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #70 poslato: 16, 09, 2019, 08:11:18 pre podne »
Naravno da imas nego.. zasto brzu? Sta guras sa tom hondom sada? Koliko kg i koja ti je brzina i koliko vas je u camcu uglavnom?

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #71 poslato: 16, 09, 2019, 20:10:44 posle podne »
Naravno da imas nego.. zasto brzu? Sta guras sa tom hondom sada? Koliko kg i koja ti je brzina i koliko vas je u camcu uglavnom?

Hvala na javljanju...Pazite ovako..Nedaavno sam na jezeru napravio nekoliko ekspermenata. Stavio sam na 3 identična gummenjaka moju hondu 7.5ks, na druugi merkuri 6ks  i na treći evinrude takođe 6ks, oba oova su bili daleko dalekko brži od moje honde, mislim to je više bilo smešno  za porediti, uopšte   nema onaj  "štrap" poozadi kad se da pun gas za razliku od ova dva, evo danaas sam bio na Perućcuu  po mirnoj vodi, ja sam  u elaanovom čamcu  401, praazan samo štaap i kkanistter sa mnnoom u čamcu i merimm  brzinuui i to je 9, 9.5  na sat brzina. Poenta je ta  što koji god motor na voodi  vidimm da je u  rasponu od 6 do 8ks, nna bilo kom čamcu  ssa biloo kkoliikko ljudi je jednostavno brži od mene, pa samm zzato došao nna ideju dda poogledam elisu, jer  trrennutna   koju imam  je tereetna i  pored njje iimam osećaj da bih mogao tanker da zakkačim i da ga vučem niije poenta  u snaazi, togaa ima nna pretek ali nema kaako daa kažem....nema tu ekslozivnost i to je onoo štto mi se  ne dopadddaa ni malo...izvinjavam see na  pravopisnim greškkama, imam problem sa taastatturoom  ssaama mmi dodaje slova. Veliki pozdrav svima!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #72 poslato: 16, 09, 2019, 20:45:10 posle podne »
Перуђа, треба обратити пажњу на нешто што ја у овој поруци не видим - да ли су ова два мотора двотактна или четворотактна. То је веома важан моменат.

Наиме, Хонда је четворотактна и њој је потребно извесно време да постигне највећу снагу и брзину (то је нека теорија о обртним моментимаа али не бих да сад улазимо у физику).

Двотактни мотори много брже постижу тај максимални обртни момент и зато су они доста стартнији и по правилу за собом остављају све четворотактне моторе.

Међутим, касније и 2Т и 4Т постижу исту максималну брзину и мислим да хонда не иде ништа спорије од ова друга два мотора.

Е сад, ако се ради о теретном пропелеру, ту онда има смисла замена ако је већа брзина жељени циљ.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Van mreže Perudja

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #73 poslato: 16, 09, 2019, 21:02:25 posle podne »
Bravo, zabooravvio sam uu  predhodnom upisu da napomenem da su ova  drruga dva motora 2t i  jasno mii je sve to, celaa ta razlika, ali nne radi se o startnosti vecc o sablasno opasnoj razlici, jednostavno na 100, na 1km sam se ttrkao i to je smešno, jer ja imam tu teretnu elisu i evidentno je to problem, ne vidim niššttaa drrugo da može problem da bude, jer motor ima snage to niije problem, ali da ne može da pređe na mirrnoj vodi  10km na sat i da je toliko sporija od motora iste i manje snage to mi ne ide u glavu, pa eto otuda mi je došla ideeja da vidim kakve sve eelise  imaju, gde mogu da se pogledajju da vidim kakva su zapravo i daa naručim ako će to da doprrinese brzini...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: HONDA 7,5 Pomoc
« Odgovor #74 poslato: 17, 09, 2019, 08:07:49 pre podne »
Da, sporiji jesi ali pod teretom ces ti da ih deres u brzini. Ako si uglavnom sam u camcu, onda ti definitivno treba brza elisa. Predlazem da kontaktiras coveka koji radi elise, on ima neke i za prodaju. Dogovori se sa njim da ti posalje dve tri pa probas, na kraju kupis onu koja ti odgovara. Ima tih elisa dosta.

Recimo, drugar vozi camac, kada je sam, leti a vec sa troje, potone camac i vuce se, motor se pati... Velicina elise moze i da se izracuna ali na to utice brdo parametara, tako da je najbolje da experimentises. Ja sam kupio dve sa aliexpresa...razmisli o toj opiciji, ustedeces 30 eura.

Reci mi, da li ti motor udara u blokadu?