E, ovako treba... > Brodski motori

Kopca na brodskom motoru.

(1/3) > >>

vepar:
Koliko cesto menjate ulje u kopci? Kako ispustite ulje iz kopce? Pumpom nekom? I koje ulje biste preporucili?

Terca:
Odgovori na sva ta pitanja zavise od same kopče... moja je mala Hurtova i kod nje se ulje menja na 300 moto sati ili min. jednom godišnje. Ulje je ATF, sufiks A, ulje se ispušta na šraf za ispuštanje ulja na dnu kućišta kopče...

ako ti imaš kubotu a imaš, sva je prilika da je kopča Technodrive 40... isto manja mehanička. Negde sam čitao da se kod njih ulje menja na 500h ali opet minimum jednom godišnje, isto je ulje, ATF-A. Šraf za ispuštanje je dole ispod upravljačke poluge.

Ako ti je zbog tabana nisko kopča pa ne možeš da uguraš neku ćasu za ulje, najbolje je da isisaš ulje pomoću šprica 500ml na koji namontiraš crevo od katetera... to možeš da zavučeš unutra, pa tako par puta... i onda ono malo što ostane obavezno (zbog finog špena) pustiš na šraf u neki plitak tanjir.

Pre zamene se malo provozaš da ugreješ ulje i podigneš prašinu. Ispod šrafa za ispuštanje ide aluminijumska platna da ne flisuje, i nju menjaš svaki put.

vepar:
Bravo Terca, to je pravi odgovor! Sve mi je sada jasno! Jeste to je ta kopca 99% a napipao sam taj sraf bocno na samom dnu ispod upravljackog mehanizma kopce. Nisam 2 godine menjao ulje, sada je definitivno vreme. A i poslednji put je neko od majstora isisao ulje bez odvrtanja tog srafa...  XKJHDGASED

zankiki:
Eto ti ga na, ja nisam menjao 2 godine, a pravim godišnje 300 sati... Znači ove godine obavezno...
I moja je mala hurth-ova, do 50KS, pa predpostavljam da je interval isti. A ulje je ATF, to se sećam kad sam menjao.
Samo sam mislio da je interval duži.

vepar:
Malo mi je to cudno da mora bas svake godine... u kolima ne menjamo ulje u menjacu skoro pa nikada 100 000km sigurno, citaj 2000 sati. Ulje valja i po 10 godina. A taj menjac se koristi daleko vise, radi u groznim uslovima, trpi strasne sile i vrti se na 2 puta vecim obrtajima...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju