Autor Tema: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019  (Pročitano 18620 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže momcilo

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: samogradnja dunavski
  • Marina: kamenjar
  • Veličina: 7.20
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #75 poslato: 27, 07, 2019, 14:46:05 posle podne »
Radovane svaka čast,tvoja putovanja će ući u anale nautike! 25648 25648

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #76 poslato: 06, 08, 2019, 08:38:19 pre podne »
Sudeći po ovom izveštaju, vi ste još u Somboru?  ha ha ha
A zakleo bih se da smo bili zajedno ovaj vikend  sajkaca

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #77 poslato: 15, 08, 2019, 20:24:39 posle podne »
Nakon pauze nastavljamo dalje levo ka Somboru. E tu počinju da se ređaju nesvakidašnji prizori. Kanal iod jednom postaju prelepi, vrbe se nadvijaju nad vodom, krivudavi su ma stvarno posebni... Počinju da li če na neke kanale trulog zapada Holandiju, Francusku, jednostavno su predivni. Nema smeća, počinju da se pojavljuju beli lokvanji, prizor je čaroban! Krivudamo tim kanalima veoma polako ka Somboru . Mestimično ima trave koja raste sa dna ali ne predstavlja problem, uz malo motanja kormila zaobilazimo travnate delove i stižemo do Sombora... Odmah na početku uočavam restoran "Slon" na samoj obali kanala ali produžavamo dalje sa idejom da stanemo u blizini gradskih bazena koji su spojeni sa kanalom. U blizini bazena počinje gužva... Puno kupača plivača, po koji čamac pa čak i dva skutera kojiu jurcaju kroz tu nedirnutu prirodu. (nije mi jasno kako ih nije strah da kroz tako uzan kanal prepun kupača jure brzinom od 50-60 km/h) ipak donosimo odluku da prođemo i tu gužvu i vezujemo se na jedan prazan dok nekoliko stotina metara uzvodno. Voda je topla i skoro stoji ali zbog Nađe ipak odlučujemo da odemo do bazena. Velika zelena površina okružuje bazen i ceo kompleks je predivno zamišljen sa puno zelenila, igrališta, bazenom kafićem... Prosto je neverovatno koliko ljudski nemar i nebriga mogu da unište ovako nešto... Bazen je toliko ofucan i skrnav da sam jedva uspeo da se nateram da uđem u vodu. Pločice otpadaju sve je devastirano, bazen pun drezge pa čak i trave. Okolina bazena je ugažena pa nema trave već se diže prašinčina kao na atarskom putu. U kafiću radi nadrkana brkata babetina koja ima 3-4 artikla i čeka se po pola sata da sam uzmeš piće jer njoj ne pada na pamet da te usluži. Kakva šteta što je ovo ovako zapušteno i devastirano, a vidi se da je to nekada bilo prelepo. Nakon tuširanja i presvlačenja na brodu odlazimo u laganu štnju do restorana Slon na večeru. E ovde smo se oduševili, jednostvno sve je jako dobro u ovom restoranu. Usluga, ambijent, cene sve valja a najbolja je hrana od svega. Ne sećam se da sam negde ovako dobro jeo. Definitivno ovaj restoran neću promašiti kad god sam u blizini Sombora. Posle večere opet lagano do broda i spavanjac.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #78 poslato: 15, 08, 2019, 21:29:35 posle podne »
6. Dan za razliku od svih ostalih počinje napeto! Imao sam neku frku na poslu pa sam polazak morao da odložim. Već u 8 sam bio za računarom i na telefonu! FUJ!!! grozno je prekidati ovakav odmor poslom i to još problemima na poslu. A kako to već biva frka na poslu je morala da ispadne baš kada sam imao zakazan prolazak kroz pontonski most. Na jedan od ova dva broja sam dan ranije pozvao dotičnog Dragana i dogovorio da mi otvore most u određeno vreme 0601481646 ili 0638886312 . Radim i vidim da već kasnim na most. Čim sam završio sa poslom krećemo što brže možemo i brzo plovimo dalje ka Bezdanu. Trave je sve više i više...polako počinje da pravi probleme... nekoliko puta sam hodom u nazad čistio elisu a bilo je i dva kupanja da se čisti propeler! Sve ovo me dodatno usporava i počinjem da budem nervozan. Ljudi su stigli na most jedno pola sata pre mene i zovu me da vide gde sam i kada stižem. Ja nešto lažem, zavlačim i kupujem sebi vreme. Ipak su me sačekali a laknulo mi je kada sam u daljini video pontonski most i 5-6 ljudi oko njega. Otvaranje mosta se zvanično ne naplaćuje ali čovek odmah preko telefona kaže da on ne može sam da otvori most i da mu treba pomoć i da bi trebalo da se počasti. S obzirom da sam kasnio i da su me čekali nije mi bio problem da ostavim pristojnu napojnicu. Vidno su bili zadovoljni i rekli da mogu da se vratim kad god hoću samo da ih cimnem par sati ranije  ok Otvaranje mosta je čekala i plovna kosačica Voda Vojvodine. Tako da smo zajedno prošli a ona se usidrila odmah sa druge strane mosta dokle smo mi produžili dalje ka Bezdanu.  Trave je sve manje i više ne predstavlja nikakav problem. Priroda je i dalje predivna! Upijam svaki pogled i pokušavam da sve zapamtim kako bih se prisećao tih prizora celu dugu zimu!  stri Uskoro stižemo u Bezdan gde pristajemo na veeeeliki mol odmah pored splava za kupanje. Oprezno, voda do mola je baš baš plitka pa se mora oprezno pristajati. Iza mola se nalazi ogromna uređena poljana sa klupama. Deca iz škole sa sve torbama dolaze i samo skinu torbe i majcice i pravac na kupanje. Razmišljam koliko je njima lepo i bezbrižno detinjstvo... Svi se poznaju, svi su opušteni, baš im je lepo. Čak i policija drema u kolima u hladu na ovoj livadi  lol lol lol Ovde pravimo kratku pauzu za kupanje i jedno hladno  114
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #79 poslato: 15, 08, 2019, 21:55:05 posle podne »
Nakon pauze nastavljamo dalje ka Naselju Šebeš fok i samoj prevodnici Bezdan. Kanali su sve lepši i lepši! Šebeš Fok je raj na zemlji... Svaka kuća je lepa na svoj način, ništa nije megalomansko niti kičasto! Sve je čisto i uredno... Svaki travnjak je pokošen svako je uredio parče obale ispred svoje kuće. Celo naselje odiše osećajem da je građeno održavano s ljubavlju i pažnjom. Ovo je definitvno najlepši vodotok koji sam do sada video. Veoma polako idemo i uživmo u prizorima... U jednom momentu u daljini vidimo prevodnicu koja je ujedno i krajnji cilj ovog putovanja. Jedno kilometar pre prevodnice stajemo uz levu obalu kanala na predivnu livadu sa klupama, dečijim igralištem i ogromnim topolama koje prave pravu hladovinu. Tu je i mala plaža sa vodenim toboganom. Po priči, jedan od meštana je samostalno sve to napravio i uredio i dao svima na korišćenje!  clap clap clap  llll llll llll Čak je i sklopka za paljenje pumpi za tobogan na otvorenom i može da ga uključi ko god hoće! Stali smo bukvalno u polje belih lokvanja! Tek izlegli pačići plivaju pa pretrčavaju preko listova lokvanja. Na trenutak mislimo da smo u bajci i da ovo nije realno! Sve je savršeno čisto i nigde nema ni jednog papirića. Jedino što je voda postala ozbiljno hladna. Tu se valjda prepumpava iz Dunava i mnogo je hladnija nego do sada. Iznosimo sto i stolice i sada smo potpuno sigurni da ćemo ovde provesti barem 2-3 dana. Uskoro nam opet dolazi poseta kolima iz Novog Sada, ovog puta su to bili moja majka i očuh sa veeeliiikom korpom punom vrućih domaćih kiflica!  jh
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #80 poslato: 16, 08, 2019, 08:41:19 pre podne »
Neverovatna je lepota koju Šebešfok poseduje, sve je pitomo i uredno, i ne postoji nijedna ograda, niko nije zagradio izlaz na vodu, sve fino i kulturno... Jedva čekam opet ploviti na tu stranu...

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #81 poslato: 16, 08, 2019, 10:28:01 pre podne »
Kakva lepa priča uz jutarnji čaj. Ja bih ovde otišao i na neki drugi način dok ne budem imao adekvatno plovilo za dugačku turu.

Predivno...  f85

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #82 poslato: 16, 08, 2019, 10:29:31 pre podne »
Jako lepa prica !
Bravo!
 114

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #83 poslato: 16, 08, 2019, 10:44:44 pre podne »
Divota...hvala što si podelio sa nama vašu lepu plovidbu. Uživajte i dalje, srećno!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #84 poslato: 16, 08, 2019, 11:24:21 pre podne »
Odlična povidba, svaka čast. Divim vam se na tolikom vremenu provedenom na čamcu. To je pravi odmor i uživanje. Želim vam da imate još mnogotakvih plovidbi. Mala Nadja će imati šta da priča drugarima. Ja već nji zamiščjam kao nekog ko će se uvek boriti i raditi da priroda bude čuvana i očuvana, jer je uz vas samo to i naučila.
Nego, Radovane, zanima me ta kamera što imaš na brodu, kakvo je to čudo, gde si nabavio, koliko košta, koliko troši struje, kako se napaja. Vredelo bi to da svako ima na čamcu. Lepo je u svakom trenutku moći videti šta se dešava na čamcu i oko čamca, posebno kad je na bovi za vreme i posle nekog nevremena ili neželjenih gostiju.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #85 poslato: 28, 08, 2019, 21:42:27 posle podne »
Izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, ali imam opravdane razloge... Plovi se već danima  jh jh jh Evo danas 14. ili 15. dan konstantne plovidbe! Ali o tome u drugoj temi... Kamera je marke Dahua (kvalitetan kinez) model A22 i napaja se standardnim punjačem za mobilni (5V jednosmerne struje) neophodan joj je WI-FI pristup internetu da bi joj se moglo pristupiti sa bilo kog uređaja povezanog na internet. I onda ju je moguće daljinski okretati, može da radi i u funkciji alarma, prenosi zvuk dvosmerno, svasta nesto...  Ja na brodu imam instalisan ruter sa eksternom antenom i internet sim karticom, tako da se kamera kaci na taj wi fi a ja joj pristupam sa svog tableta koji skoro uvek nosim sa sobom. Ceo taj sklop mi se pokazao vrhunski funkcionalan tako da to planiram da obradim odvojeno u jednoj temi...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #86 poslato: 28, 08, 2019, 22:32:45 posle podne »
6. dan smo proveli u kupanju i uživanju na mestu gde smo i pristali... Predveče smo svi zajedno otišli do čarde Šebešfok gde smo večerali a moji su i uzeli sobu da prenoće dokle smo nas troje noćili na brodu koji se nalazio manje od 1 km udaljen. Hrana na čardi Šebešfok je bila zadovoljavajuća, ali ništa posebno, takav je i smeštaj... Jednom rečju, prosečno.

7. dan smo odlučili da nigde ne plovimo i da obiđemo ovaj kraj. Odmah ujutru posle doručka smo Mirjana i ja uzeli auto od mojih, ostavili im Nađu i otišli do Sombora da ga obiđemo i obavimo nabavku. Sombor uopšte nije tako blizu kao što sam mislio, ali nema veze prijalo nam je da malo budemo i sami. Lep je to grad, centar uredan i sređen a što se tiče nabavke ima šta god da zamislite... Nakon nekoliko sati provedenih u Somboru vraćamo se nazad do broda i svi zajedno odlazimo kolima do muzeja Batinske bitke. Lep kompleks koji je nedavno i renoviran i obnovljen posle puno godina koje nije radio. Sam objekat i okolina su mnogo impozantniji nego eksponati u muzeju. Nekada je kompleks obuhvatao i spomenike na Hrvatskoj strani koji se i dalje vide preko Dunava. Posle smo otišli do "čuvene" čarde Pikec na ručak. Sama čarda nije ništa posebno, pristup je odvratan, jedva smo prošli kolima... Hrana ok ali ništa spektakularno. A sam objekat je po malo skrnav. U povratku ka brodu smo obišli i prevodnicu Bezdan koja je u fazi remonta i jedva smo joj prišli. Radovi su u punom jeku i deluje da postoji šansa da ispoštuju rok završetka radova 28.09.2020. Mogu samo da zamislim koliko će ovo biti atraktivna tura kada se otvori prevodnica pa i Mađarska bude na dohvat ruke a u povratku Apatin, Drava... Biće to vrhunska stvar, jedva čekam da bude gotov remont pa da i tuda zaplovimo! Nakon što smo ispratili moje za NS vratili smo se na brod i time završili ovajlep i ispunjen dan.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #87 poslato: 28, 08, 2019, 22:33:36 posle podne »
Vrhunska vam je tura...posebno mi se sviđaju te pauze i mesta koja birate za stajanje. Taj deo oko Bezdana je pobedio.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #88 poslato: 28, 08, 2019, 22:40:55 posle podne »
Hvala svima na lepim komentarima. Od onoga što smo do sada oplovili i nama se Bezdan najviše dopao! Mada mnogo volimo i Tisu a pogotovo Novi Bečej...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #89 poslato: 29, 08, 2019, 07:55:26 pre podne »
Uvek rado čitam ove reportaže  clap ok
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek