Autor Tema: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019  (Pročitano 18639 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #60 poslato: 10, 06, 2019, 13:42:46 posle podne »
Idila, sad idem da jecam :(
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #61 poslato: 10, 06, 2019, 22:04:47 posle podne »
Samo cu reci bog blagoslovio noz na osovini! 😃 Ne bih daleko bez njega... ima dosta trave ali cilj je postignut, evo nas na 100m od Prevodnice! I ovde je pravi raj!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #62 poslato: 17, 06, 2019, 10:08:11 pre podne »
Sinoc smo stigli kuci. Plovidba je prosla savrseno, presli smo nekih 320 km 6 prevodnica i dva puta su nam otvarali pontonski most. Brod je sluzio perfektno. Svih 12 dana nas je pratilo sunce... Cim poskidam slike sledi detaljan izvestaj...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #63 poslato: 21, 06, 2019, 23:05:08 posle podne »
Dok cekamo izvestaj :)

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #64 poslato: 24, 06, 2019, 15:43:07 posle podne »
nego...ima li komaraca?

Ubise na 1245 km. Ali satrase!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #65 poslato: 24, 06, 2019, 15:44:35 posle podne »
Ovde nije strašno, malo u sumrak....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #66 poslato: 22, 07, 2019, 11:23:33 pre podne »
Lenštinoooooo..... Daj bar slikeeeeee

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #67 poslato: 22, 07, 2019, 23:25:59 posle podne »
E pa neću dozvoliti da ovako lepa plovidba prođe bez izveštaja! Kao što i obećah evo izveštaja.

U sredu 5 juna smo posle posla obavili završna pakovanja, napunili rezervoar vode i smestili se na brod. Po prvi put smo prespavali u marini noć pre plovidbe i mogu vam reći da koncept nije loš. Ujutru se probudiš u brodu, sve je tu i spremno i nema nikakvog cimanja, samo isploviš. 6. juna krećemo posle kafe i rakije nizvodno. Uz put prolazimo pored Dunavskih kapetana gde mašemo Kikiju pa odmah levo u kanale  jh Brzo stižemo i do prve prevodnice gde sam nas najavio još juče. Prevođenje prolazi brzo i bez ikakvih problema, ipak nismo izgubili rutinu na prevodnicama od prošle godine. Vremenska prognoza je predvidela to prepodne još malo kiše nakon čega bi trebalo da usledi dugotrajan suv i sunčan period. Tako je i bilo, sustiže nas slaba kišica koja nam nije zadale nikakve probleme... Prolazimo Rumenku, i na triangli kod Bačkog petrovca skrećemo levo... Za divno čudo kanal je potpuno čist, nema trave, drezge ni sočivice. Kroz jedno km stižemo do mesta najbližem Petrolendu (veliki akva park u kod Bačkog Petrovca) baš na tom mestu nalazimo raskrčeno obalno rastinje i lepo mesto za pristati! S obzirom da u Petrolendu sezona počinje tek sutra pao je kupanjac u kanalu a zatim i rostilj na obali. Pa mala setnja da vidimo gde smo stali i koliko smo daleko od Petrolenda. Imali smo baš sreće, jedan od radnika na održavanju akvaparka je sebi raskrčio stazu i ovo mesto za pecanje na koje smo pristali, tako da smo bili bukvalno na 3 minuta od glavnog ulaza! Uskoro je pala i mirna noć u kojoj sam baš spokojno spavao s obzirom da smo u zaklonu kanala i to još kanala u kom nema saobraćaja.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #68 poslato: 22, 07, 2019, 23:37:31 posle podne »
Nešto brljavi forum, neke slike mi kači po dva puta a neke ni jednom... Sada ću pokušati ponovo...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #69 poslato: 23, 07, 2019, 00:21:36 pre podne »
3. Dan je bio rezervisan za Petrolend i bazene! Odmah posle kafe i rakije smo se uputili ka Petrolendu i bili smo drugi gosti u sezoni! Pre nas je došla samo jedna porodica Rusa. Dan je bio prelep, pravi letnji sa puno sunca. Bazeni su čisti i uredni mada već se vide godine starenja kompleksa, nekako bi mu prijalo malo renoviranje. Teško razočarenje je bilo nepostojanje zatvorenih tuševa, nedostatak fenova, kabina za presvlačenje... S obzirom na cenu ulaznice od 1200 RSd po glavi očekivao sam više dodatnih sadržaja. Cene unutar kompleksa su u najmanju ruku bezobrazne! Pivo u konzervi na štandu, koje dobiješ u ruku je 300 rsd, mala voda 150 RSD, sok 200 RSD, ručak ne bih ni pominjao... A uz to je još i zabranjeno unošenje svoje hrane i pića! Ovde sam prvi put praktično upotrebio kameru koju sam proletos instalisao na brod! Postavio sam kameru koja se okreće 360 stepeni i 120 stepeni gore dole i snima na klaud. Preko interneta mogu da pristupim kameri i proverim da li brod stoji na svom mestu i da li je sve u redu. Takođe ako neko uđe u vidno polje kamere ona me trenutno alarmira i šalje mi live snimak sa broda sa sve zvukom! Čak mogu i ja da pričam kroz kameru sa potencijalnim uljezom... Nekako mi je bilo lakše u Petrolendu kada sam mogao da pogledam šta se dešava na brodu kada god to poželim :D Tog dana nas je posetio i deda (moj otac) tako da smo dobili i prvu mini dopunu namernica  thumbup Posle kupanja u Petrolendu palo je i kupanje u kanalima... Nakon ovoga smo se pozdravili sa dedom i nastavili dalje malim kanalom ka Baču. Međutim kako smo dublje zalazili u kanal pojas drezge uz obalu je postajao sve širi i širi... Mestimično su počela da se javljaju i polja trave koja raste sa dna do površine i na sredini. Baš sam bio uporan... malo napred pa malo rikverc pa opet napred probijao sam čep po čep ali u jednom momentu sam vukao za sobom ostrvo a drugo gurao ispred sebe. Nož na elisi je pravio čuda sekao je travuljinu kao kombajn ali uzalud trave je bilo sve više i više i u jednom momentu nije bilo ni 10m čisto kako bih očistio elisu hodom u nazad... Plivanje i ronjenje u takvom okruženju punom buba zmija trave nije bilo ni malo prijatno! Moja procena je bila da smo odustali negde kod Nove gajdobre i okrenuli brod nazad! Ni povratak nije bio lagan! Slika iz ovog dela kanala nemam jer sam bio previše skoncentrisan na vožnju. A realno sam bio i zabrinut na momente za osovinski vod i elisu da li će izdržati ta preterana opterećenja. Toliko je bilo trave da se ceo brod tresao na momente. S obzirom da smo imali dan - dva viška godišnjeg nije me ova promena rute nasekirala. Vratili smo se na isto mesto i prenoćili još jednom. U sam sumrak je stigao i Zvonko svojim brodom koji se taj dan uputio ka Ruskom Krsturu. Proveli smo veče zajednouz vatru i roštilj. Nadja koja je zaspala čim smo isplovili, a probudila se kada smo pristali na isto mesto je bila oduševljena kada je čula da i sutra ide na bazene i tobogane! ha Realno nije joj bilo baš najjasnije zašto smo se vozali više sati i završili na istom mestu odakle smo i krenuli!  lol
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #70 poslato: 23, 07, 2019, 00:41:19 pre podne »
4. dan su Mirjana i Nađa otišle na bazene čim su se otvorili a ja sam ostao sa Zvonkom i ekipom da popijemo još po jednu  a kada sam njih ispratio pridružio sam se familiji u Petrolendu. Nakon puno kupanja, i vožnji toboganima spakovali smo se i krenuli ka Srpskom Miletiću kanalom Novi Sad - Savino selo. Kod Savinog sela smo skrenuli levo pa kod Ruskog Krstura ponovo levo, sve do triangle kod Odžaka gde smo skrenuli desno ka Srpskom miletiću gde smo stigli u noć. Kanali su bili potpuno čisti bez i jedne travčice. Sela su se ređala jedno za drugim a ovaj deo je klasični predstavnik veštačkih kanala... Pravi su kao strela, ugodni za plovidbu ali pomalo monotoni. Ovoga puta su mi nekako prijali, baš sam uživao... Predugo zadržavanje u Petrolendu i duga deonica kojom smo nadoknadili izgubljeni dan u malom kanalu Bački Petrovac-Karavukovo su me zeznuli pa smo stigli u Srpski Miletić po mrklom mraku. Tu je došao do izražaja pokretni reflektor na krovu, kojim se upravlja daljincem, bio je odličan za pregledanje obale i izbor mesta za pristajanje. Stali smo 50 m nizvodno od mosta na levu obalu kanala, tačno ispod dečijeg igrališta i lepo održavane livade. Bili smo premoreni za neki obilazak sela a bilo je već i kasno, tako da smo samo malo protegli noge po tom igralištu Nađa i ja dokle je Mirjana spremala večeru...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #71 poslato: 23, 07, 2019, 12:32:59 posle podne »
Predivno...  harm 114 sB0
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #72 poslato: 23, 07, 2019, 13:29:22 posle podne »
 ok
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #73 poslato: 23, 07, 2019, 23:51:00 posle podne »
Odlična priča!

A ovi kriminalci iz Petrolenda neće da me vide iz principa.


Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Novi Sad-Bezdan-Novi Sad 1. Maj 2019
« Odgovor #74 poslato: 27, 07, 2019, 01:33:31 pre podne »
5. Dan je osvanuo lep i sunčan kao i prethodni, jutarnju rutinu smo ubrzali jer su nas danas čekale dve prevodnice i nekih tridesetak km plovidbe. U Srpskom miletiću se održavalo i neko peceroško takmičenje pa je leva obala kanala bila načičkana pecarošima...  Veoma brzo stižemo do prevodnice u kojoj se vezujemo na uobičajen način, sa zadnje bitve broda kanap pružamo preko bitve u prevodnici pa nazad na brod na prednju bitvu oko koje naprvim samo jedan voj a žena drži kanap u ruci i zateže ga i popušta po potrebi dokle ja odem do prevodničara i završim papirologiju. Međutim u ovoj prevodnici iznenađenje! U blizini bitvi nema merdevina sha sha sha prvi put vidim ovakav raspored bitvi i merdevina i veoma sam zbunjen... Na svu sreću prevodničar je došao do ivice prevodnice a ja sam se popeo na krov broda i uspeo sam da mu dodam novac i dokumenta. Brzo je obavio papirologiju i vratio mi dokumenta tako da smo nastavili put dalje.... Kanali se u ovom delu već polako menjaju, nisu toliko dosadni već krivudaju i podsećaju na neki prirodan vodotok. Mislim da ovaj deo kanala i jeste produbljen neki potok ili rečica ali nisam siguran u to niti znam koja rečica. Ali znam ko sigurno to zna! Terca??? ajde uskači potvrdi ili demantuj ovu moju predpostavku. Priroda je sve lepša i prolazimo čitava polja žutih lokvanja... Trave, drezge i sočivice i dalje nema po sredini kanala tako da plovimo bez ikakvih smetnji. Uskoro dolazimo i do triangla kod prigrevice gde skrećemo desno ka Somboru. Doručak smo obavili u vožnj i već se polako primičemo prevodnici Sombor. Kod same prevodnice nailazimo na plovni bager i razvučen cevovod uzduž kanala. Moram da kažem da bager nije nikako obeležen, da niko od radnika ne sluša radio stanicu i da mi je uvek frka kada prolazim pored radova jer pojma nemam kako je bager usidren, kuda idu sajle kojima je vezan i da li je uopšte dozvoljen prolaz. Oslanjam se na grlo i tehniku pantomime te uspevam da dozovem nekog od radnika koji mi pokazuje kuda je slobodan prolaz. Dolazimo do same prevodnice i veoma brzo prelazimo na gornji nivo i direktno u trianglu kod Sombora. E kada su se otvorila vrata prevodnice nagrnulo je ostrvo trave i drezge na nas!  sos6 Ovde se još jednom nož na elisi pokazao kao spasonosno rešenje  6589 thumbup thumbup Kada smo se probili kroz ostrvo trave ugledali smo predivan dok, namenjen za kupanje, tu smo pristali i napravili mini pauzu za kupanjac i jednog ladnog Jelenka na tanane.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!