Autor Tema: Stakloplastika ruke i rezon  (Pročitano 2117 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Stakloplastika ruke i rezon
« poslato: 27, 01, 2019, 18:51:20 posle podne »
Molio bih za pomoc.

Stvarno neznam cene u Srbiji ali nemogu da razumem da su neki poluproizvodi skoro pa isti u ceni sa inostranstvom - zavrsen proizvod.

E sada koliko kosta rolna fiberglasa kod nas metar sirine i 25 metara duzine?
Ili jos bolje koliko kosta za kvadratyni metar? Ovakva rolna u Americi kosta 25 yardi oko 3 dolara. Rezon smola ili epoksi ili kako ga god zvali lepak za fiberglas on je napolju za jedan galon 31 dolar. Kolika je dnevnica fiberglas majstora u Srbiji? I za tu dnevnicu koliko kvadrata camca uradi?
Znam da je malo putanje grubo nije isto lepiti fiberglas, sendati fiberglas ili farbati korito ali ajde ako neko ima nekih informacija molim za pomoc.
Sve najbolje,
Sinisa

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Stakloplastika ruke i rezon
« Odgovor #1 poslato: 28, 01, 2019, 00:15:23 pre podne »
Stakleni mat kosta da se nabavi oko 4 e po kilogramu. Znaci dvestogramski dodje omo 5 kvm u kilo.
A smola isto 4 e za kg .  Cena varira od kolicine i kvaliteta naravno a ovo je za solidan kvalitet i manju kolicinu.Kod nekih veletrgovina kao sto je Gini iz Vrcina ima i boljih ponuda al na burice  25 i 50 litara
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Stakloplastika ruke i rezon
« Odgovor #2 poslato: 28, 01, 2019, 21:59:21 posle podne »
Hvala Mesecar,

E ovako camac je sastavljen iz dva dela korito (donji) i paluba (gornji deo).
Tako je moja pasara sasatavljena onda su spojeni nitnama i preko njih je stavljena crna guma koja stiti da voda neudje kroz sendvic prostor.

E sad nadjem na oglas tip prodaje 10 godina staro korito samo donji deo( on tvrdi da korito nikad nije bilo u vodi sto je ok). OK ima stari dizajn,Ono sto sam ja video sa jedne slike lici na Crhris Chrafta Catalinu 30 ft ali one se ne prave vec od 1980 tih.Kaze izliveno je u Brodotehnici.
Ajde u redu pitam tipa koliko kosta korito on meni kaze da je samo u materijalima i rukama u to korito( samo donji deo ) ulozeno 8500 evra?
Ja nemogu da verujem da je takvo korito toliko skupo bez centralne konzole bez gornjeg deal aman bez icega zivog samo plastika.
Pa za 10000 USDa ja mogu da nadjem Contendera od 30 ft bez icega na njemu znaci samo plastika.
Neznam jel ovo neka prevara ili sta?
slika je slikana tako da se vidi samo spoljasnjost. U normali ovo nebi bio samo izliven hull vec bi imao i vodootporan sper u sebi. Bar su takvi svi brodovi koje gledam ovde po Americi.
Puno pozdrava
Sinisa