Autor Tema: Kupujem plasticni camac sa kabinom  (Pročitano 15235 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #15 poslato: 12, 01, 2019, 11:29:05 pre podne »
Lep camcic ali ipak kratak za ovo sto nama treba.Da je duzi bar 2 metra savrsen brodic.


Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #17 poslato: 12, 01, 2019, 21:04:54 posle podne »
https://www.finn.no/117889360

8500e traže e sad koliko košta da se dovuče.Al ovaj bi ti legao

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka


Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #18 poslato: 12, 01, 2019, 23:33:56 posle podne »
Upravu si ovaj poslednji je pun pogodak i odlicno je opremljen ali kako to dovuci i zavrsiti logistiku oko svega a da na kraju ne ispadne skuplje nego ovde da se nadje.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #19 poslato: 13, 01, 2019, 09:18:24 pre podne »
Bojane nadam se da nisam dosadan, ali mi ovde na forumu se uvek trudimo da neki naš član što pre kupi čamac , pa dajemo razne predloge. Naravno na tebi je da odlučiš. Naš član foruma ALEXA, prodaje brodić Albin. Mislim da je on dug oko 8,50 metara, širok nešto preko 2,50. Znam da je čamac u izvrsnom stanju, na njemu je sve fabričko. Jedinio što ima brodski motor, a ti bi sa vanbrodskim. Možda bi tebao da kontaktiraš Andru, i popričaš sa njim. Ako ti se Albin dopadne eto te brzo na reku. Pozdrav.
Evo i jedna od slika Aleksinog brodića, verujem da se neće ljutiri što sam je postavio. Inače član foruma Bakara takodje ima takav brodić, često sam na njemu. Prostora koliko hoćeš.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #20 poslato: 13, 01, 2019, 09:56:14 pre podne »
Mislim da znam za ovaj brodic trebalo bi da sam ga video negde na oglasima mislim da trazi 15500e bez prikolice.A to mi je mnogo:-( A ako se ne varam ovakav se prodao ovde na forumu za nekih 5-6hiljada ranije.A mozda i gresim vi ste  bolje upuceni :-)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #21 poslato: 13, 01, 2019, 10:16:03 pre podne »
U pravu si taj što se prodao je kupio naš drug Bakara, ali on je bio bez brodskog motora, i bez prateće opreme skoro bez enterijera. Bakara je stavio vanbrodski motor, i sam radi enterijer, zato je cena i bila ta. Aleksin je kompletan brod, što ono kažu ključ u ruke i plovi. Ove cene što se vide po Evropi, plus cena doterivanje ovamo, plus obavezno ima nešto da se sredi, za ozbiljan brod sličnih dimenzija, ispadne  toliko, ponekad zbog nepredvidjenih troškova i više od toga  koliko Alexa traži.
Sve sam to već apsolvirao, zato sam i odustao da nabavljam čamac iz inostranstva, i kupio ovde Cranchi Holiday, tačnije korito isto bez motora, staviću vanbrodki, enterijer sam sredjujem, i ne verujem da će me izaći do plovidbe manje od 6000 e. Ali ljubav je to, ploviti se mora  25648 kgk

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #22 poslato: 13, 01, 2019, 10:37:39 pre podne »
To su sve slatke muke :-))) Zato ne bih da zurim gledam polako i najvaznije moram da se vidim u nekom camcu posto cu tu provoditi dosta vremena :-))

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #23 poslato: 13, 01, 2019, 10:44:50 pre podne »
Brodski motor nije ništa teži za održavanje od vanbrodskog, a u uslovima jače košave nije sa njima nebezbedno ploviti kao sa vanbrodskim koji na većim talasima povremeno ostaje bez vode za hladjenje motora i može stradati impeler (bitan gumeni deo pumpe za vodu za hladjenje svih motora), tj.plovilo će ostati bez pogona u kritičnom momentu.
Sve su to prepravljeni/marinizirani traktorski motori (ako su dizel) ili automobilski (ako su većinom benzinski) sa dugim vekom buduće eksploatacije. Dizel je umnogome bezbedniji za skladišćenje na plovilu, a i potrošnja bude manja, ponekada i značajno manja od benzinskih slične snage (zavisi od oblika trupa plovila i režima plovidbe).
Sa plovilom sa vanbrodskim motorom je lakše upravljanje kada se plovi krmom, tj.unazad, a ako su 2 vanbrodska motora iste/slične snage onda je to plovilo prava čigra.
Ozbiljniji servis ili popravka brodskog motora je lakša jer se sve odvija na plovilu.
Vanbrodski motor jači od 25ks ima težinu oko 100kg i plovilo se mora vaditi iz vode radi tih popravki pošto ni jedan majstor to neće raditi iznad vode (promena impelera nije veliki posao, ali iznad vode ponekada nemoguć jer se mora skidati cela peta, tj.donji deo motora).
U našim klimatskim uslovima i ovim niskim zimskim temperaturama prednost je tih 4-5 meseci (kada je plovilo najmanje pod našom brigom i kontrolom) imati vanbrodski motor jer nema ventila za usis vode koji su u trupu plovila koji mogu napraviti problem na vrlo niskim temperaturama (ako se plovilo ne izvlači svake zime na obalu).
Jedino nisam ljubitelj brodskih motora sa Z nogom jer nemam poverenja u te gume oko pogona koje mogu vremenom popustiti i gde je moguće potapanje plovila pa se zbog toga plovilo mora mnogo češće vaditi iz vode radi kontrole ili zamene.
Ovo plovilo za desetak hiljada ima dobar komfor, trasport na kamionu bi bio oko polovine vrednosti plovila.
Transport vodenim putem je najpovoljnija varijanta ali uz asistenciju najmanje 1-2 iskusna UMČ i iziskuje minimum mesec dana plovidbe ukoliko se želi da to bude uživanje i nezaboravan doživljaj.

https://www.finn.no/boat/forsale/ad.html?finnkode=131631325
« Poslednja izmena: 13, 01, 2019, 11:13:10 pre podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #24 poslato: 13, 01, 2019, 11:20:23 pre podne »
Ova 2-3 su vrlo povoljne cene, pogotovu ako voliš malo da se baviš renoviranjem.
Ako si pecaroš onda njihova aft kabina (krmena) nije baš praktična za rukovanje i vađenje ozbiljnije ribe.
Treba primetiti da većina skandinavskih plovila ima i krmena sidra.
A mišljenja da li je bolja plastika ili metal su vrlo podeljena i mnogo puta komentarisana i stvar su i ličnog afiniteta.
Imao/imam plovila slične veličine (okom 9m) sačinjena od oba matarijala i ne favorizujem ni jedan od njih, ali generalno novije plastično traži manje održavanje od metalnog, mada kvalitetan stariji metalni strani (holandski ili skandinavski) brod ima bolje stanje od mnogih plastičnih (izvikana marka Bavarija i još neke počinju mnogo brže da stradaju od većina metalnih, a o domaćim proizvodjačima ne vredi trošiti reči, kod njih i novih odmah počinje negde nešto da curi, krcka ili se uvija).
Oštećenja trupa jednostavnije je popraviti kod metalnih plovila, za plastična (osetljivija su na proboj korita) kod nas ima mnogo manje dobrih majstora koji to mogu uraditi da se posle ništa ne primeti da je rađeno, a lečiti osmozu (laički objašnjenje je "truljenje" plastike) kod starih plastičnih plovila je vrlo zahtevan posao.

https://www.finn.no/boat/forsale/ad.html?finnkode=132393653

https://www.finn.no/boat/forsale/ad.html?finnkode=110684333

https://www.finn.no/boat/forsale/ad.html?finnkode=133151278
« Poslednja izmena: 13, 01, 2019, 12:13:48 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #25 poslato: 13, 01, 2019, 12:17:04 posle podne »
Sve se slazem sto si napisao.A vanbrodske motore volim posto sam ih doktorirao i sve servisiraonsam kao i na camcu sredjivanje korita i slicnih stvari.A svi gore navedeni brodici su jako ozbiljni i mislim da je jako komplikovano i skupo doterivati do za srbiju,zato i jurim nesto ovde posto je dosta jednostavnije,dok za uvoz onih gore ima samo da stradaju zivci i novci.

Van mreže flashnbgd

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 141
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #26 poslato: 13, 01, 2019, 12:35:45 posle podne »
Koliko sam razumo raspon dimenzije su od 24-27 fita ako sam dobro skapirao?

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka


Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #27 poslato: 13, 01, 2019, 16:27:10 posle podne »
Upravu si ovaj poslednji je pun pogodak i odlicno je opremljen ali kako to dovuci i zavrsiti logistiku oko svega a da na kraju ne ispadne skuplje nego ovde da se nadje.
Tesko Bojane da takav sa takvom opremom ima ovde da se nadje....a i ako ima kosta Boga oca tako da mislim da bi sa tom cenom tamo koja uvek moze da se koriguje + logisitka opet prosao jeftinije nego ovde.

Van mreže Bojan Bakic

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 128
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: BAS 747
  • Marina: General
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #28 poslato: 13, 01, 2019, 16:38:41 posle podne »
Oprema mi nije toliko bitan faktor koliko korito i funkcionalnost broda.Svaki od njih ima toalet,kuhinju i tus sto je meni dosta a sonar i ostale stvari imam vec.Naravno svaka stvar koja je na brodu je veliki plus.Ako znate nekoga ko se bavi dovozenjem camaca i ko je pouzdan dajte neki kontakt pa da se dogovaram pa da pijemo pivo ma camcu do maja :-)))

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupujem plasticni camac sa kabinom
« Odgovor #29 poslato: 14, 01, 2019, 08:13:16 pre podne »
Meni ovaj windi sto prodaje kolega sa foruma izgleda vise nego pristojno uz ok cenu