Autor Tema: Uvoz camca iz Rusije  (Pročitano 6859 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Uvoz camca iz Rusije
« poslato: 25, 11, 2018, 17:34:21 posle podne »
Pozdrav ljudi. Kako je moguce da ovaj camac dopremim do Srbije, i koji su troskovi carine? Planiram vec izvesno vreme kupovinu gumenjaka, pa sam naisao na neke nase koji prodaju ovakve modele, ali za tri puta vecu cifru, nego sto je ona u Rusiji. Ovo je taj camac
https://altair-pro.ru/motornie-lodki-pvh-pro-ultra/motornaja-naduvnaja-lodka-pvh-pro-ultra-460.html

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #1 poslato: 25, 11, 2018, 19:59:54 posle podne »
cena+5%carina+poštarina=yy x 20% pdv= bolje kupi ovde
-barem ćeš imati garanciju, ti gumenjaci ne traju dugo ako nisu radjeni za vojsku
- dovoljno je da ga leti napumpaš malo iznad dozvoljenog i ostaviš na 35-40C na suncu i počeće da se odlepljuje
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #2 poslato: 27, 11, 2018, 10:29:22 pre podne »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #3 poslato: 27, 11, 2018, 17:24:07 posle podne »
Ljudi, citajuci forum i po savetima nekih clanova necu uzimati ove modele. Imam prilike do kraja sledece godine da proucavam, i taman jos malo kesa da skupim, i da kupim pravu stvar. Imam dvoje dece, pa ne bih ni da rizikujem na bilo cemu. Klinac trenutno ima godinu dana, zena se malo protivi da sledece godine idemo camcem na more, zbog same cinjenice da je jos uvek beba. A ja sam je uslovio da odlozimo, ali da sam budzet na camac povecam :)
Gledajuci po evropskim oglasima, u Hrvatskoj su mi nesto najbolje ponude za gumenjake, i cene su im tu negde kao u Nemackoj. Evo nekog primera sta bih kupio, samo par godina mladje.
https://www.njuskalo.hr/gumenjaci/gumenjak-asso-5.7m-yamahom-90ks-oglas-26192893
E sada po pitanju proizvodjaca i samog modela ocekujem pomoc od vas kada dodje vreme.
Trenutni zadatak mi je da polozim i zvanicno udjem u nautiku...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #4 poslato: 27, 11, 2018, 17:34:47 posle podne »
Nisam siguran da je razumno platiti 5800 evrakija gumeni camac s autolub Yamahom od 90 KS... Za te pare se moze kupiti daleko bolja varijanta, sigurnijeg i stabilnijeg camca...

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #5 poslato: 27, 11, 2018, 17:41:20 posle podne »
Rekoh da nisam poznavalac, ali ta varijanta od nekih 5m, sa plasticnim dnom, i slicnim rasporedom u samom camcu. budzet do 6 000e sa prikolicom. Sto se samog motora tice, meni moze i Honda od 10konja

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #6 poslato: 27, 11, 2018, 17:47:51 posle podne »
Procesljaj malo oglase, i sve ce ti se samo kazati...
Prikolice registrovane se mogu naci  u dobrom stanju, registrovane, u dijapazonu 700-1300 eur
Dobar camac, plasticni ili aluminijumski, moze se naci u dijapazonu 1300-2000 eur, cak i nov za te pare.... Pogledaj na sajtu alunautike camac pod imenom Liman, on je nov ispod 2000 eur...
Motor za laksi camac, po meni sasvim OK je 25 HP, tu negde oko 1500 eur
Sve u svemu za oko 4000 eur mozes se opremiti i za reku i za more i uzivati u plovidbi i odmoru.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #7 poslato: 27, 11, 2018, 18:18:50 posle podne »
Imas jos dosta vremena... Ne znam koliko si na vodi, sam ili sa porodicom, ali moja  preporuka bi ti bila da za ovih godinu i po dana ispitas i pokusas da provozas ili provedes neko vreme na sto vise plovila da vidis sta ti ustvari treba. Posto imas nameru da "vuces" camac na more, procitaj malo po netu iskustva drugih ili ih nahvataj pa popricaj uzivo, jer i taj put moze biti "dozivljaj" i za tebe i za porodicu. I ja licno imam planove o nabavci gumenjaka za Crnu Goru i Grcku na koju bi stavio Yamahu 8 koju imam na Pasari....
Veliki pozdrav
Marko
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Na mreži kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #8 poslato: 27, 11, 2018, 19:39:31 posle podne »
Procesljaj malo oglase, i sve ce ti se samo kazati...
Prikolice registrovane se mogu naci  u dobrom stanju, registrovane, u dijapazonu 700-1300 eur
Dobar camac, plasticni ili aluminijumski, moze se naci u dijapazonu 1300-2000 eur, cak i nov za te pare.... Pogledaj na sajtu alunautike camac pod imenom Liman, on je nov ispod 2000 eur...
Motor za laksi camac, po meni sasvim OK je 25 HP, tu negde oko 1500 eur
Sve u svemu za oko 4000 eur mozes se opremiti i za reku i za more i uzivati u plovidbi i odmoru.
I taj Liman da vuče na more?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #9 poslato: 27, 11, 2018, 19:47:35 posle podne »
I taj Liman da vuče na more?
A sto ne bi? Pa ljudi vucu svasta, sto ne bi vukao camac od cirka dvesta kila?

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #10 poslato: 27, 11, 2018, 20:05:16 posle podne »
Taj limeni je dobar izbor za savu i dunav, ali za more i za transport je po mom misljenju bolji gumenjak. U svakom slucaju lovim sledece godine rasprodaju na kraju sezone. Taj budzet sto sam naveo ce se valjda uklopiti u neki camac gabarita iz naslova gore. Pozdrav

Na mreži kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #11 poslato: 27, 11, 2018, 20:50:23 posle podne »
I taj Liman da vuče na more?
A sto ne bi? Pa ljudi vucu svasta, sto ne bi vukao camac od cirka dvesta kila?
Može, ako će da pravi od njega kadicu za decu na plaži.

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #12 poslato: 27, 11, 2018, 22:01:05 posle podne »
Никола, желиш чамац који ћеш лако транспортовати на море, а вероватно лети пловити понекад викендом и на Дунаву. За то је гумењак одличан избор.  Лак за манипулисање и за час посла си у води. Лепог и атрактивног је дизајна, што алуминијумски табанаш свакако није. С њим би био смешан на мору, вероватно би деловао као из неког хумористичког филма.

Hvala druze na iscrpnom i bratskom odgovoru. Za ovu marku sam cuo, kao sto je Porsche za automobile, ovo je za gumenjake, tu nema sta... E sada je pitanje koliko para i koliko muzike... U svakom slucaju, tvoj savet je najbolji. Potrudicu se da ga poslusam :)

Van mreže vlajko45

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #13 poslato: 27, 11, 2018, 23:48:41 posle podne »
@nikolacube dobro došao na forum 114, verujem da ćeš naći pravo plovilo i uživati sa porodicom jh.

Imajući u vidu da tek ulaziš u svet nautike i na osnovu svog iskustva, predlažem ti da za početak nabaviš gumenjak i motor skromnjih karakteristika s kojim ćeš vremenom skapirati koja varijanta će vam najviše odgovarati.

Posedujem Honwave 3.6m gumenjak i motor Tohatsu 9.8 2T koji za more pozajmim od prijatelja. Gumenjak smo pomenuti prijatelj i još jedan drugar nabavili pre par godina s namerom da ga svo troje sa porodicama koristimo na moru, svako u svom terminu letovanja. Nabavljena je sva neophodna dodatna oprema. Jedan od uslova nabavke gumenjaka i motora tih dimenzija je mogućnost da se sve spakuje u prtljažnik auta.

Ove godine sam ga koristio na Lefkadi. Sa dvojicom prijatelja smo 'razbili' lampuge na troling-panulu jh
Motor je dovoljno snažan da troje u njemu glisiraju. Nas četvoro smo obilazili plaže na Sitoniji i Lefkadi.

Dok ne stekneš dovoljno iskustva nemoj žuriti sa velikim investicijama. Ima vremena za to jh. I sa manjim ulaganjem se može uživati ne rizikujući pre svega bezbednost. Najbitnije je da stekneš dovoljno iskustva, znanja i poverenja u sebe, a do tada ćeš već znati koji gumenjak, motor i šta god to bilo vam najviše odgovaraju.   

Van mreže nikolacube

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Uvoz camca iz Rusije
« Odgovor #14 poslato: 28, 11, 2018, 19:06:37 posle podne »
@nikolacube dobro došao na forum 114, verujem da ćeš naći pravo plovilo i uživati sa porodicom jh.

Imajući u vidu da tek ulaziš u svet nautike i na osnovu svog iskustva, predlažem ti da za početak nabaviš gumenjak i motor skromnjih karakteristika s kojim ćeš vremenom skapirati koja varijanta će vam najviše odgovarati.

Posedujem Honwave 3.6m gumenjak i motor Tohatsu 9.8 2T koji za more pozajmim od prijatelja. Gumenjak smo pomenuti prijatelj i još jedan drugar nabavili pre par godina s namerom da ga svo troje sa porodicama koristimo na moru, svako u svom terminu letovanja. Nabavljena je sva neophodna dodatna oprema. Jedan od uslova nabavke gumenjaka i motora tih dimenzija je mogućnost da se sve spakuje u prtljažnik auta.

Ove godine sam ga koristio na Lefkadi. Sa dvojicom prijatelja smo 'razbili' lampuge na troling-panulu jh
Motor je dovoljno snažan da troje u njemu glisiraju. Nas četvoro smo obilazili plaže na Sitoniji i Lefkadi.

Dok ne stekneš dovoljno iskustva nemoj žuriti sa velikim investicijama. Ima vremena za to jh. I sa manjim ulaganjem se može uživati ne rizikujući pre svega bezbednost. Najbitnije je da stekneš dovoljno iskustva, znanja i poverenja u sebe, a do tada ćeš već znati koji gumenjak, motor i šta god to bilo vam najviše odgovaraju.   
Lepo je cuti iskustvo iz prve ruke.
Jaooo, vratio si me par godina unazad, kada si spomenuo Lefkadu... Nema mesta na ostrvu koje nisam obisao, ali samo kopnenim putem :) Bio sam dva puta po 20dana, sa suprugom jos dok smo se zabavljali... Divno ostrvo, a mogu da zamislim kako je kada se ide camcem... Ajde sada jedno pitanje, posto poznajemo oboje ostrvo. Koliko otp treba sa tim camcem da se stigne recimo od Nidrija do Porto Kacikija, ili sa jedne na drugu stranu ostrva... Predlazem ti Kefaloniju, Itaku, Thassos, i od kopna samo Pargu i Sivotu :).. Planiram Skopelos dogodine. Drug hvala na odgovoru... Pa se sretnemo mozda negde camcem :))