Autor Tema: Pozdrav  (Pročitano 3882 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Pozdrav
« Odgovor #15 poslato: 24, 11, 2018, 23:58:59 posle podne »
Igore dobrodosao. Predivno plovilo.
U marini se nalazim u sendvicu izmedju dva narvala.
I mastam da jednoga dana postanem vlasnik istog.
Sigurno da nije savrsen, ali solidan odnos cene i kvaliteta. Brodovi koji su slicnih dimenzija su daleko skuplji i veci potrosaci. Ako se osvrnemo samo na hrvatsku brodogradnju. Motor mozete da izvadite iz "bunara", i postavite na zadnju platformu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav
« Odgovor #16 poslato: 25, 11, 2018, 11:54:32 pre podne »
Pozdrav i dobro dosao...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Pozdrav
« Odgovor #17 poslato: 25, 11, 2018, 15:13:35 posle podne »
Gledam....gledam....i gledam slike  llll llll llll nasao sam mu jedinu manu....plava boja korita.....moj ce jednog dana biti u beloj boji.
Igore sve pohvale za brod....savrsen je. Ja sam na Radeckom.....meni je camac i preko zime na vodi pa kada si raspolozen javi se i dodji na kafu. Na Narvalu bolje da je ne pijemo jer ces dobiti "slepog putnika".

Van mreže Igor 820

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Narval
  • Brod tip: Narval
  • Marina: Galija, Višnjički rukavac
  • Veličina: 8,20 metara
Odg: Pozdrav
« Odgovor #18 poslato: 25, 11, 2018, 22:06:20 posle podne »
Poštovani Popeye, Zorane
Hvala na lepim rečima i dobrodošlici.
Popeye, ja sam ove godine znatno više vremena proveo na Savi i video sam nekoliko jako lepih Narvala 820. Vidi se da su veoma dobro održavani, ali što je još bitnije i koriste se.
U ovih pet godina pročitao sam i ja dosta tekstova o Narvalima.  Ja sam sa mojim zadovoljan i gledajući moj brod ogrešio bih se da kažem da nije za preporuku. Ne znam kakvi su drugi. U svakom slučaju samo da poželim da ti se želja brzo ostvari i da zaploviš na jednom Narvalu ili sličnom plovilu. Što se potrošnje tiče, ja bih rekao da je sa ovim motorom  potrošnja oko 4 litre na sat.  Plovidba sa dve trećine gasa, na nekih 3.500 - 4.000 obrtaja, meni omogući oko 6-7 kilometara na sat uzvodno i oko 11-12 na sat nizvodno.  Na vodi smo pa ne žurimo.
Što se tiče izmeštanja motora napolje, naravno stoji kao opcija, ali  ja je odlažem. Prednost ove varijante je u tome što je zadnja platforma „čista“, nema sajle od komandi, nema creva za dovod goriva. Ja sam se za sada odlučio na varijantu da idem ovako, uz pomoćni motor. Kada se plovi negde dalje retko kada čovek ide sam i tada se može mirno ploviti.

Zveki, ma kakav slepi putnik , da se dogovaramo  o plovidbi u  društvu. Vidimo se na reci ili obali. Pozdrav