Autor Tema: 1914  (Pročitano 11760 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: 1914
« Odgovor #15 poslato: 20, 11, 2018, 18:20:08 posle podne »
Uglavnom su svi odgovori bazirani na dve/tri tvrdnje:
- nikako lim preko lima (iz toliko mnogo  razloga!);
- cena moguce popravke (propisne!);
- nabavka novog;

Na obe stavke samo vlasnik moze dati krajnji sud, prosto njegov je objekat, ali tu je i druga bitna stvar: on najbolje zna cene materijala i raspolozivost majstora, tj krajnji trosak celog projekta.

Zbog svega navedenog bi rekao da covek mora da prelomi, jer je dobio trazene odgovore.

Van mreže mirass

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
    • 1914
  • Brod tip: metalni sa kabinom
  • Marina: Holandija
  • Veličina: 4,80x1,60
Odg: 1914
« Odgovor #16 poslato: 20, 11, 2018, 22:52:17 posle podne »
Hvala na recima podrske ) dakle, prelomljeno je, camac se vari, pa sta bude. Samo nije mi jasno zasto mislite da lim na lim ne moze i . ? Msm, nisam ja to izmislio, a jedina zdrava mesta na koritu, su mesta gde je predhodni vlasnik vario dupli lim.. to se i vidi na jednoj od dlika koje sam postavio. Ja sam samo pitao za dupli lim, zato sto sam jos negde cuo da nije dobro, ali mi niko nije rekao zasto.. Nije ni bitno. Greska koju je prethodni vlasnik uradio je da nije postavio anode, i ja ih postavljam, vec su kupljene.. Meni je kod tog duplog lima, mana da moram da varim nezasticen lim, tako da unutrasnja strana da kazem ostaje golai pogodna za rdju, ali mislim da cu to resiti sa Cink sprejem, koji je otporan na visoke temperature ,stiti od korozije, a ne dolazi nigde u kontakt sa vodom, jer je sa unutrasnje strane.. Eto..pozz.
p.s. ovo je mozda bitno, ..deo koji je iznad VL je kitovan dvo komponentnim kitom, pa onda gruntovan pa farban..

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: 1914
« Odgovor #17 poslato: 21, 11, 2018, 00:02:17 pre podne »
Pogledaj malo slike kako bi camac morao da izgleda unutra, tj kakvu bi konstrukcija minimalno morala da postoji. Cvrstinu konstrukcije odrdjuje poprecni i uzduzni elementi i ojacanja. Oplata je nesto sto obezbedjuje vodonepropusnost a posto nije karton nego metal stice se utisak da ona bitno ucestvuje u ukupnoj cvrstoci. Znaci ako vec radis fokusiraj se i na to, pa ces onda lepo da otvaras problem po problem.

Nisam majstor ali sam se igrom slucaja prilicno nagledao radova na moja dva broda, evo ti ga Zoran a ima ovde jos varioca i ovo ce ti svi potvrditi da nov lim od 3, 4mm skoro nikako neces moci da navaris na polu truo plehic koji je ostao.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: 1914
« Odgovor #18 poslato: 22, 11, 2018, 12:56:44 posle podne »
Ako je taj flah od tog rebra toliko istrulio a on je30#3 ili 40#4mm tesko da tu ima bilo sta zdravo za varenje...a pitanje dal se tu uopste isplati bilo sta raditi...sto je najgore nemas ni konstrukciju na koji bi mogao nov lim da montiras...lim na lim ne ide jer korozija sa starog trulog lima se prenosi na nov lim i nikakvi protektori, cink sprej ili konvertori  tu ne mogu nista...nije to povrsinska korozija vec je trulo ...kao da ti zubar stavi plombu preko kvarnog zuba...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: 1914
« Odgovor #19 poslato: 22, 11, 2018, 13:57:55 posle podne »
Ne vredi ovde vise iznositi argumene, jer mirass je resio da uradi to sto je planirao...
Ovo nece biti ni prvi ni poslednji primer da se radi nesto sto u startu ne moze valjati...

Van mreže mirass

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
    • 1914
  • Brod tip: metalni sa kabinom
  • Marina: Holandija
  • Veličina: 4,80x1,60
Odg: 1914
« Odgovor #20 poslato: 22, 11, 2018, 19:38:03 posle podne »
... ljudi u pravu ste, kad bih gledao sa strane i ja bih isto savetovao.. ali.. iseko sam danas lim.. ima mnogo sitnica, koje uopste ne mogu lepo da objasnim, sta i kako.. u glavnom.. radim, i svecano obecavam da cu da javim, ako i  kad se pojavi voda... sve ispod 5 god, u pravu ste.. sve iznad.. isto ste u pravu, ali meni se isplatilo...sve najbolje!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: 1914
« Odgovor #21 poslato: 22, 11, 2018, 21:11:57 posle podne »
Hrabra odluka ali podržavam... entuzijazam je najbitniji

sve se može napraviti ako postoji jaka volja...pa cak i ako nije isplativo ekonomski krajnji rezultat to moze demantovati

zato...samo napred kad si vec tako odlucio i salji slike radova, siguran sam da ce mnogima biti veoma interesantno... meni prvom  hi
Dunav je moje more.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: 1914
« Odgovor #22 poslato: 22, 11, 2018, 21:26:20 posle podne »
Да смо сви ми рационална бића, чини ми се, било би нас много мање у наутици.
Можда нам је баш зато толико лепо...

Подсетићу вас на ону причу из Библије: "Ко је без греха, нека први баци камен." (Јев. 8,3-7).
Колико је нас, који смо, као што ће то сад учинити Мираш, страћили паре и потрошили непотребно много пара, а само зато што смо, и поред свих добронамерних савета, учинили онако како смо ми то хтели?

Зато, нека је Мирашу са срећом и да потроши што мање и да се каје што мање.
И ако буде могуће, да се радује што више!

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: 1914
« Odgovor #23 poslato: 22, 11, 2018, 22:59:29 posle podne »
Po slikama bi se reklo da lim na tim delovima dokle je isečen i nije tako tanak. Biće da je ovo bila ispravna odluka. Samo napred.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: 1914
« Odgovor #24 poslato: 23, 11, 2018, 08:07:27 pre podne »
Ima tu mesa. Dakle samo trulo iseci do totalno zdravog i debelog mesa i variti i bice to ok jos 15 godina.