E, ovako treba... > Metalni čamci

1914

(1/5) > >>

mirass:
Pozdrav ljudi, evo jos jednom...vlasnik sam metalnog camca sa kabinom vec 7 god. U medjuvremenu je izvlacen iz vode 3 puta, svaki put je ne detaljno smirglan, zasticen deo ispod vode jednom,  deo iznad drugom farbom. Na kraju ove plovne sezone sam ga izvadio i odlucio da nema vise smisla mackati farbom, pa sta bude, nego detaljno ocistiti, izsmirglati i videti u kakvom je stanju metal. I bi tako. Epilog je, korito je u katastrofalnom stanju. Otvorio sam 10-tak rupa, na razlicitim mestima, koje sada treba zavariti. To nije problem, imam uslove da radim zimus, u hangaru, imam drugara koji zna da vari, ali nije vario brodove. Narocito ne ovakve. Najveca nedoumica nam je, da li mozemo da varimo metalne ploce, lim 3 mm, preko postojeceg lima sa unutrasnje i spoljasne strane? Unapred zahvalan....

Jova:
Lim na lim brzo truli,ako su samo mestimicno rupe iseci do zdravog metala,iscrtati na novom limu oblik rupe,iseci umetak i variti. Sa CO2 najbolje. Ako toga ima vise onda je to posao za strucnjaka.

mirass:
..hvala na brzom odgovoru.
 Sta znaci, brzo truli? 1-2 god? 5 god?

broker975fx:
Ma ne truli bas tako brzo:) kaze teorija da 1mm ide na 10 godina, e sada da li je to bas tako to je pitanje, verovatno i od kvaliteta materijala a i od sredine u kojoj se isti nalazi. Generalno bi trebalo seci sve sto je trulo a izbegavati lim na lim. Nekada je to tesko izvodljivo pa se stavlja lim na lim. Vidi dobro i smisli sta ti se isplati raditi, ako ga nisi peskirao a rukom si potvarao te rupe ko zna sta bi bilo da si peskirao. Mozda je lakse i malo skuplje i dugovecnije zameniti ceo patos. Daj neke slike da vidimo zateceno stanje

Zoran T:
Stavi slike i daj dimenzije camca...jedini pravi nacin jeste kompletna zamena...to dodavanje preko je eventualno samo u opciji kao neka prva pomoc(recimo da isteras sezonu) dok ne uradis kako treba...to sto si ti nasao 10tak rupa ne znaci da je ostatak lima dobar mozda je tanak 0,7mm ili 1,5mm tako da je cak i zamena dela table ili fleke pitanje ...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju