Autor Tema: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY  (Pročitano 71981 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #45 poslato: 23, 10, 2018, 15:58:52 posle podne »
Odigrao je on to odlicno sa suprugom...letos par dana na pasari u drustvu s bakarom i zvekijem taman da se oseti kolko je pasara mala i pripremi malo teren a onda se ovo pojavilo bas povoljno i eto pravog broda...sredit ce on to polako da bude tip top i za vise dana na vodi...puno komforniji camac od pasare...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #46 poslato: 23, 10, 2018, 18:38:14 posle podne »
Mileta, lep brodic nek je sa srecom.
Ako ti nesto znaci ja sam ove sezone stavio teretnu yamahu 9.9hp, umesto brodskog motora.
plovila su nam slicna. Slatko sam se navozao ove sezone. Malo trosi. kod mene na pola gasa 1,2 l.
Prosek 10/11km na cas. Sve preko toga nema svrhe. Vrlo malo ubrza a podigne potrosnju za jos litar.
Kod ove yamahe mi se dopada, sto je kao mazga. Sve jedno je da li si sam ili imas jos 5 putnika. Uzvodno nizvodno, ne reaguje na te razlike. Za 100 i kusur evra registracija na tri godine. Nije obavezno osiguranje. Sa 30 ili 40 konja ulazis u samo vece troskove, a ne dobijas puno. A za glisiranj, kao sto je i pomenuto treba dosta snazniji motor.
Upravljanje je takodje odlicno. Ne bezi sa kursa. Vise mi je sevrdao sa brodskim motorom, na tim malim brzinama.
Obrati paznju na duzinu noge. Kod mene je morala XL, i to na niskoj platformi. Ako hoces da pogledas kako to sve izgleda slobodno se javi.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #47 poslato: 23, 10, 2018, 18:42:21 posle podne »
Obrati paznju na duzinu noge. Kod mene je morala XL, i to na niskoj platformi. Ako hoces da pogledas kako to sve izgleda slobodno se javi.
Po meni je ovo jako vazan detalj !
Kada resis gde ces kaciti motro, potrebno je precizno izmeriti, jer ako ti se kao kod Marka desi da ti donja ivica plovila zaklanja deo elise, pa makar da je to i 2 cm - gubis mnogo.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #48 poslato: 23, 10, 2018, 20:21:29 posle podne »
Hvala na čestitkama i lepim željama  jh

Probaću na proleće sve što budem mogao, od Duletove 40-ice, pa do te 9,9 ht, možda i 15, do 20 ks, i izabrati ono što mi se učini najbolje.
Pozadi ima platforma iz dva dela, tj bila je izjedna, ali je po sredini odsečeno jedno 20 cm da bi se mogao namestiti čelični nosač za motor. Prethodni vlasnim broda kaže da je taj nosač pravljen za dugu nogu i da je tako koncipiran da se ušrafi na rupe šrafova od Z noge. Naravno sa nekim ko se razume ponovo ćemo sve premeriti i gledati da se to precizno postavi.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #49 poslato: 23, 10, 2018, 22:08:04 posle podne »
Cranchi je  mali gliser Italijanskog sarma ...a ako nesto zabari dobro rade to je dizajn.I svasta su mu gurnuli u tu duzinu sad ono sto se mora uzeti u obzir to je duboki V i tu za pravilnu postavku vanbrodskog motora ima mesta samo pod uslovom da kupi motor od 100 konja pa na vise tj XL noga. Male snage se ne prave u XL izvedbi . REzultat toga je da se ni na nosac ni na prosecanje daske ne moze dobiti motor postavljen da mu kavitaciona ploca bude u liniji sa koritom , kad bi tako stajao potopio bi se . Znaci prilagodjavanje tj podizanje motora i izmicanje od krme je kompromis i to znaci da je PLAFON snage do 20 Konja. Sve ostalo naterace ga u propinjanje sto rezultira trosenjem goriva i dubokim oranjem koje opet zbog izdizanja pramca rezultira da dok nagnes pivo ili vezes pertlu camac promeni pravac. Ako je nesto apsolvirano na ovom forumu to je konverzija gliserskog korita u deplasmanca .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #50 poslato: 23, 10, 2018, 22:57:50 posle podne »
Mileta, lep brodic nek je sa srecom.
Ako ti nesto znaci ja sam ove sezone stavio teretnu yamahu 9.9hp, umesto brodskog motora.
plovila su nam slicna. Slatko sam se navozao ove sezone. Malo trosi. kod mene na pola gasa 1,2 l.
Prosek 10/11km na cas. Sve preko toga nema svrhe. Vrlo malo ubrza a podigne potrosnju za jos litar.
Kod ove yamahe mi se dopada, sto je kao mazga. Sve jedno je da li si sam ili imas jos 5 putnika. Uzvodno nizvodno, ne reaguje na te razlike. Za 100 i kusur evra registracija na tri godine. Nije obavezno osiguranje. Sa 30 ili 40 konja ulazis u samo vece troskove, a ne dobijas puno. A za glisiranj, kao sto je i pomenuto treba dosta snazniji motor.
Upravljanje je takodje odlicno. Ne bezi sa kursa. Vise mi je sevrdao sa brodskim motorom, na tim malim brzinama.
Obrati paznju na duzinu noge. Kod mene je morala XL, i to na niskoj platformi. Ako hoces da pogledas kako to sve izgleda slobodno se javi.

Popay odakle ti 9.9 motor sa xl nogom? Koliko znam prave se sam s  i L ( 15 i 20 incha )????
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Mare

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Stari Slankamen
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #51 poslato: 24, 10, 2018, 00:06:55 pre podne »
Pa mileta drug moj cestitam na kupovini broda a sto se tice zadnje daske kacenje motora to sam resio i sad sa 60 ks sapuce. Sad ide na farbanje i ceka novu sezonu svrati da vidis kako je izvedeno

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #52 poslato: 24, 10, 2018, 09:30:20 pre podne »
Nisam nešto video da neko kod nas ima ovakav čamac, da ima i da je bez brodskog motora, eto prilike da se vidi njegovo iskustvo. Što Popaj reče da su nam slična plovila, otići ću do njega da pogledam kako je on to rešio sa kačenejem motora, pa da tako slično uradim i kod mene.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #53 poslato: 24, 10, 2018, 10:13:08 pre podne »
Mileta...ono najnajnajbitnije si pregurao...ostalo su tehnikalije koje se resavaju...ima vremena do proleca... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #54 poslato: 24, 10, 2018, 19:40:19 posle podne »
Juče malo radio. počelo sredjivanje novog čamca. Odšrafio stolice da bi mogao da skinem sa poda stari itison, otvoren pod, i izvadjen rezervoar za vodu, isti opran jer je u njega bilo sigurno 10-ak litara ustajale vode. Sundjerom pokupljena sva voda iz bunara kaljužne pumpe, u podu ostao rezervoar od Inoxa zapremine 120 litara, i on ide napolje, jer realno pošto neću glisirati ne treba mi toliki rezervoar. Danas kiša, pa čamac umotan najlonom,  ćuti u dvorištu, čeka se sunce pa ponovo u radove   6589

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #55 poslato: 24, 10, 2018, 20:14:03 posle podne »
oblak, motor je uvezen iz svice. postoji i od 26 incha. Ja sam hteo samo da kazem da povede o tome racuna.  Duga noga mu sigurno treba. Mislim da je bolje da pozicionira nosac, tek kada kupi motor.
Mileta nemoj da se odrices tog rezervoara. Od viska glava ne boli. Jos ako je ispravna instalacija za punjenje istog, odlicno.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #56 poslato: 24, 10, 2018, 20:28:55 posle podne »
Sve ispravno. To je samo razmišljanje. Posle pranja možda i ostane. Natankujem ga i ne razmišljam, imam za celu sezonu :)

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #57 poslato: 24, 10, 2018, 20:32:08 posle podne »
Bice od ovoga nesto, kad u popravci ucestvuje naj koriscenija balkanska alatka - CEKIC  kgk

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #58 poslato: 24, 10, 2018, 21:19:58 posle podne »
Sve ispravno. To je samo razmišljanje. Posle pranja možda i ostane. Natankujem ga i ne razmišljam, imam za celu sezonu :)
Benzin je kvarljiva roba, optimalno vreme potrošnje je 30 dana....
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #59 poslato: 24, 10, 2018, 21:54:55 posle podne »
oblak, motor je uvezen iz svice. postoji i od 26 incha. Ja sam hteo samo da kazem da povede o tome racuna.  Duga noga mu sigurno treba. Mislim da je bolje da pozicionira nosac, tek kada kupi motor.
Mileta nemoj da se odrices tog rezervoara. Od viska glava ne boli. Jos ako je ispravna instalacija za punjenje istog, odlicno.
Znam da postoji mislio sam da taj imas to je XL . Standardni L je 553 mm.
Zvoni, kucanje ne radi!