Autor Tema: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY  (Pročitano 71967 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #30 poslato: 23, 10, 2018, 09:38:37 pre podne »
@DuleN
Mislim da je ovo dosta veci i mnogo masivniji camac od Markovog glisera, po netu se mogu naci razliciti podaci o tezini, ali je sigurno da ima minimum 900kg, i lepu sirinu od skoro 2.5m. Prvo sam i ja mislio da je 40hp dovoljno, a sad sve vise mislim da ni 60 i kusur ne bi bilo dovoljno da izglisira.

U svakom slucaju, odlicno je sto Mileta ima opciju da proba tvoju Yamahu, i motore od nas koji smo uglavnom zajedno na vodi, pa moze da testira razlicite varijante kad dodje vreme za to  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #31 poslato: 23, 10, 2018, 09:46:02 pre podne »
Ovaj camac ima fabricki odradjenu zadnju platformu tako da nema potrebe seci zadnju plocu, tj. zrcalo.
U razgovoru s Miletom sam razumeo da je sa camca skinut brodski motor i da nema zrcalo za kacenje vanbrodskog, to jest ima dodatno napravljeno ali nije montirano. Ako sam pogresno razumeo Miletu, izvinjavam se !

@Bakara
Ja ne znam kako ce ici sa Yamahom 40, ali ako zeli da je proba ili koristi - stoji mu na raspolaganju. A Markov camac je dalekoooo masivniji nego sto izgleda. Ja odavno nisam video plovilo sa tako debelom plastikom, kao kod njega. To je radjeno pre Hrista, pa se nije stedelo na materijalu....

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #32 poslato: 23, 10, 2018, 09:55:59 pre podne »
... A Markov camac je dalekoooo masivniji nego sto izgleda. Ja odavno nisam video plovilo sa tako debelom plastikom, kao kod njega. To je radjeno pre Hrista, pa se nije stedelo na materijalu....
Cekaj, jel ta tezina sa Markom ili bez njega?  sajkaca

Zezam se, ocigledno da su i jedan i drugi camac masivni, meni Markov gliser nije delovao tako pa sam zato posumnjao da ce 40hp da izglisira Miletin.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #33 poslato: 23, 10, 2018, 10:06:04 pre podne »
Cekaj, jel ta tezina sa Markom ili bez njega?  sajkaca
Sa Markom je vodena linija 3 cm na gore  k5
Sto se glisiranja tice, n ja ne znam kako ce se ponasati sa 40 konja.
Ako je Mileta voljan da se bakce sa montazom motora i upravljanja, mozda ce nekada i saznati  thumbup

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #34 poslato: 23, 10, 2018, 11:05:24 pre podne »
Ovaj camac ima fabricki odradjenu zadnju platformu tako da nema potrebe seci zadnju plocu, tj. zrcalo.
U razgovoru s Miletom sam razumeo da je sa camca skinut brodski motor i da nema zrcalo za kacenje vanbrodskog, to jest ima dodatno napravljeno ali nije montirano. Ako sam pogresno razumeo Miletu, izvinjavam se !
Dule, dobro si razumeo Miletu, bio je brodski za Z nogom koji je izbacen, ima nesto napravljeno od gvozdja za kacenje sto ce Mileta mozda montirati mozda ne. Hteo sam samo da kazem da camac ima fabricki odradjenu platformu i da nije moguce usecanje zrcala da bi se kacio motor. Na linku koji je Zox postavio se najbolje vidi kako izgleda zadnji deo camca.
https://www.boatshop24.com/de/cranchi-holiday-21/Motorboot/1243967
« Poslednja izmena: 23, 10, 2018, 11:16:53 pre podne Bakara »

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #35 poslato: 23, 10, 2018, 11:47:39 pre podne »
Zveki,
Ja sam imao u vidu ovako nesto, kada sam napisao da sam video varijantu sa usecanjem zrcala u zadnjoj dasci:
https://www.boat24.ch/chen/powerboats/cranchi/cranchi-holiday-fb/detail/294758/

https://www.gommonauti.it/ptopic49957_cranchi_holiday_pilotina.html

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #36 poslato: 23, 10, 2018, 12:14:08 posle podne »
Naravno, to moze Dule ako se izbaci platforma sto bi po meni bilo steta uraditi ako ce na camac ici neki motor manje snage.
U svakom slucaju Mileta ce uraditi onako kako njemu bude najprihvatljivije ili najprakticnije.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #37 poslato: 23, 10, 2018, 12:33:08 posle podne »
Dule je u pravu za platformu kad kaze da se to mora ozbiljno uraditi, ali i proracunati. Gledam kod mene, ta platforma nekad nosi i 200+kg, nekad pecamo dvojica sa nje, a na njoj je motor od 54kg. Druga veoma bitna stvar je i visina platforme od vode, jer camac a pogotovu gliser, ima tendenciju da podize pramac a potapa krmu pa se i to mora uzeti u obzir. Iz mog iskustva, najbolje je praviti platformu na koju bi isao motor sa dugom nogom, bas zbog tog potapanja. Naravno, i sto je duza tj dalja od krme, vise ce biti izrazeno potapanje. Mozda nije lose konstruisati platformu da ide pod malim uglom ide na gore? Mislim da je Ljuba tako uradio na svom brodu i da je zadovoljan.

Mileta, pre nego sto krenes sa radovima, vidi ima li naznaka vodene linije pa to nekako obelezi. To ce ti biti znacajan podatak prilikom montaze zadnje platforme.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #38 poslato: 23, 10, 2018, 12:41:45 posle podne »
Urose ali taj camac vec ima zadnju platformu fabricku, projektovanu i sracunatu da ne dodje do potapanja kod glisiranja jer je camac pokretao motor
Volvo penta 5.0. Zasto bi se sada skidala ta platforma i radio proracun za neku drugu nije mi jasno. Ko moze bolje da napravi proracun nego sam proizvodjac.
Ako se nije potapala pri glisiranju sa Volvo motorom tesko da ce da se potopi ako se na nju okaci motor od 10-20ksks.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #39 poslato: 23, 10, 2018, 13:04:21 posle podne »
Ovako kao sto dule kaze bi trebalo nesto da odradi-napravi i na to da doda zadnji spojler slicno kao zoki na marisi da smanji zavlacenje vode i dobije malo na brzini al otom potom...nek se sabere prvo
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #40 poslato: 23, 10, 2018, 13:08:02 posle podne »
Na ovako nesto + spojler
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #41 poslato: 23, 10, 2018, 13:34:05 posle podne »
Urose ali taj camac vec ima zadnju platformu fabricku, projektovanu i sracunatu da ne dodje do potapanja kod glisiranja jer je camac pokretao motor
Volvo penta 5.0. Zasto bi se sada skidala ta platforma i radio proracun za neku drugu nije mi jasno. Ko moze bolje da napravi proracun nego sam proizvodjac.
Ako se nije potapala pri glisiranju sa Volvo motorom tesko da ce da se potopi ako se na nju okaci motor od 10-20ksks.
Ako je tako, onda nista, ja sam razumeo da tek treba da se montira neka platforma  no125
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #42 poslato: 23, 10, 2018, 14:18:25 posle podne »
Da povedem diskusiju u pravom smeru. Na Miletinom camcu je izvadjen Volvo motor i Z noga i zatvorena rupa. Mislim da je u planu izrada-prerada-montaza nosaca za vanbrodski motor. Na poslednjoj slici je model camca sa cini mi se fabrickom krmenom daskom i kadicom za montiranje vanbrodskog motora ( na netu sam video par camca sa tom opcijom, pa verujem da su se fabricki pravili).
Mislim da je Zvekija zbunila zadnja platforma koja je montazna za silazak u vodu, tusiranje itd....

Elem, svratio sam danas do Milete na "razgledanje" novog broda.... Utisci su pozitivni, iako nisam bas neki iskusni nauticar, ali je camac lep, prava mera za dvoje ljudi i zivot na vodi od nekoliko dana. Svidja mi se sto nema puno stvari koje moraju da se zamene ili poprave, vecina se moze koristiti uz jedno dobro "pranje"....

Najbitnija stvar je da se camac svidja Natasi, Miletinoj supruzi, a njega necemo vidjati preko dana na forume, jel ce po ceo dan biti oko camca, samo ce uvece kaciti slike projekata.....

Jedva cekam prolece, spustanje camca i probe motora..... 114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #43 poslato: 23, 10, 2018, 15:01:01 posle podne »
Najbitnija stvar je da se camac svidja Natasi, Miletinoj supruzi....
Upravo to je naj vaznije !!! Ja se za moga druga Miletu radujem celim srcem i nadam se da je ovo plovilo to sto je trazio i sto ce ga zadovoljiti u nekom sledecem periodu od par godina, a onda, razume se idemo na 10-11 m duzine  ha
Inace, sve sto sam napisao na ovoj temi i sto cu napisati, molim da niko ne shvata kao savete, vec iskljucivo kao neke ideje, koje ce mom drugu Mileti pomoci da nadje pravi nacin da od ovog plovila napravi bas ono sto mu treba....

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Novi čamac- CRANCHI HOLIDAY
« Odgovor #44 poslato: 23, 10, 2018, 15:06:48 posle podne »

Upravo to je naj vaznije !!! Ja se za moga druga Miletu radujem celim srcem i nadam se da je ovo plovilo to sto je trazio i sto ce ga zadovoljiti u nekom sledecem periodu od par godina, a onda, razume se idemo na 10-11 m duzine  ha
Inace, sve sto sam napisao na ovoj temi i sto cu napisati, molim da niko ne shvata kao savete, vec iskljucivo kao neke ideje, koje ce mom drugu Mileti pomoci da nadje pravi nacin da od ovog plovila napravi bas ono sto mu treba....
[/quote]
I ja sam pomislio da ce se smiriti jedno 2-3 sezone, pa onda ponovo, nego nisam smeo da kazem pred Natasom hi
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj