Autor Tema: savet za registraciju  (Pročitano 2990 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nenadd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
savet za registraciju
« poslato: 15, 10, 2018, 10:54:19 pre podne »
Postovanje,ne znam da li sam u pravom delu posta ali me interesuje vezano za registraciju.Planiram kupovinu camca ,vlasnik poseduje samo rachun.Da li se takvo plovilo moze registrovati i sta me ocekuje od saltera i pisanja.
Unapred zahvalan.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: savet za registraciju
« Odgovor #1 poslato: 15, 10, 2018, 18:41:21 posle podne »
Тим рачуном власник чамца доказује своје власништво, ако рачун гласи на његово име.
Уколико је рачун на име неког другог, потребно је да власник са претходним власником сачини уговор о купопродаји и после измиривања пореза, можете да приступите вашој купо-продаји.

Потребно је да сачините уговор о купопродаји, оверите га, платите порез на пренос власништва, а онда са свим тим приступате упису у регистар (ако чамац већ није био регистрован, а из написаног, рекао бих да није).
Дакле, ви идете на први упис у регистар.

У надлежној капетанији (надлежној за ваше место боравка) уговорите преглед чамца, платите таксе и одговарајућ порез. Зависно од тога да ли чамац има или нема кабину и да ли има или нема погонски мотор, платићете порез и неколико такси. По презентацији свих доказа о уплатама, завршавате поступак регистрације, која сад важи три године.