Autor Tema: Zagrizao sam i to bas....  (Pročitano 27171 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Zagrizao sam i to bas....
« poslato: 16, 09, 2018, 13:31:51 posle podne »
Pozdrav  svima!
Sve  je  pocelo pocetkom proslog  leta  kada  sam  slucajno  naleteo  na  neki  gumenjak( PVC) Suzumar, 2.80 m.
Kupim  ja  to , a  nakon  toga  i  elektricni  motor   Minn kota 50 lbs.
 Racunajuci  da  se  malo  zezam  sa  klincima  na  letovanju i  da  se  otarasim posle.
Medjutim , upalio sam  se  25648 25648
 Doneo  brat  i  neki  tomos 4,  nov,  da  nov ;)  (ljudi  su  se  cuduili  kad  smo  ga  izvadili) i  provedosmo  mi  lepih  15ak  dana  na  moru  vozeci  se  tim  camcem. I svidelo  mi  se  ,  jako!
Tokom  godine  sam  nabavio  i  za  kuma   isto  Suzumar 3.20m  sa  motorom  od  2ks  , honda  cetvorotaktna. Njemu  camac  a  meni  motor :)
Servisiram  ga pocetkom leta   i pravac  more.
17 dana  super  zezanja, motor honda  fantasticna, potrosac nikakav ( svih 17 dana  nismo uspeli  da  potrosimo 10l goriva)  sail
Ne  bese  dosta  pa  smo  ga  vozali  i po  Gruzanskom  jezeru

Odlucim  da  prodam  taj  i  da  kupim  drugi i  tako pre  10ak dana  postadoh   vlasnik   Quicksilver 380hd ,aluminijumsko dno sa  motorom  yamaha  4t(duga cizma) od  4ks.
Jos  ga  nisam  probao  ali  planiram  sledece nedelje  da  ga  spustim  u  Temzu. :)
Lozim  se  da  ove zime  Kupim neki  malo  jaci motor  20-25ks, koliko  i  podrzava  ovaj  camac  po  uputstvu.
Da  polozim  za  camac planiram ... Danima visim  po  netu  i  citam o  svemu .Zarazio  sam  se!!! nutss nutss nutss
« Poslednja izmena: 16, 09, 2018, 23:08:10 posle podne dalivul »

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #1 poslato: 16, 09, 2018, 13:47:48 posle podne »
Pozdrav,
Koja ti je lokacija? Stvarno Temza ili je to neka metafora:)

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #2 poslato: 16, 09, 2018, 14:11:30 posle podne »
Zapadni  London.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #3 poslato: 16, 09, 2018, 20:50:19 posle podne »
Dobronamerni ljubitelji nautike su ovde uvek dobro došli. Uživaj gde god bio!

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #4 poslato: 17, 09, 2018, 19:26:52 posle podne »
U  prospektu za  ovaj  camac pise  da  treba  motor sa kratkom  cizmom a  moj  je  sa  dugom nadam se da to nije problem?
Citao sam  o  ubacivanju talka pa  me  interesuje  zna li  neko  koliko se  grama stavlja  po  komori?

Hvala

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #5 poslato: 17, 09, 2018, 21:19:44 posle podne »
Za talk ne znam ali kapiram da mu visak nece smetati, sto se tice noge na motoru, mozes da kupis ili pravis adapter koji podigne motor, ja imam na camcu i totalno ok to funkcionise

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #6 poslato: 17, 09, 2018, 21:26:40 posle podne »
Hvala na  savetu.
Imas  li  ideju  gde  se  moze  kupiti  taj  adapter?
Voleo bih  da  kupim  i  da  ga  ikoristim   kad  nadjem  neki  jaci  motor,  koji  ce  biti  isto  sa  duzom  cizmom 
Koliko  mogu  da primetim  da  ih ima  vise  sa  duzom cizmom  i  da  su  trazeniji  nego sa  kratkom

Postoji li  mogucnost  da  se  iskljuci  ova  opcija  sa  verifikacijom ? mnogo  se  lose  vidi  i  ide  na  zivce....

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #7 poslato: 17, 09, 2018, 21:59:22 posle podne »
To je, mislim, samo na početku. Kad budeš više koristio Forum i slao poruke to će prestati.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #8 poslato: 18, 09, 2018, 10:35:42 pre podne »
Talk ti sluzi prilikom pakovanja camca tj sprecava komore iznutra da se slucajno medjusobno zalepe...
     Ako je predvidjena kratka noga trazi kratku nogu pogotovo za jaci motor...adapter vrsi posao i sluzi dok ne nadjes odgovarajuci motor ili camac...duga noga stvara vece opterecenje od kratke po krmenoj dasci bez obzira na adapter ili bez a posto je gumenjak u pitanju gde je daska lepljena za komore trazi kratku nogu...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #9 poslato: 18, 09, 2018, 10:55:56 pre podne »
Pozdrav, verifikacija ce nestati mozda posle pete poruke.

A za nogu, poslusaj Zokija. Nije isto, imao sam dugu nogu na proslom camcu i montirao sam motor preko adaptera koji je podize, i tek je onda sve radilo kako treba. Mislim da adapter nije bas najsrecnije resenje za gumenjak jer ce ti motor biti visoko postavljen pa nece biti zgodno za upravljanje, a mozda bi takva konfiguracija i dodatno opterecivala zrcalo..  sha
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #10 poslato: 18, 09, 2018, 12:14:25 posle podne »
Svi gumenjaci s montaznim patosom i krmenom daskom su za kratku nogu...ajd ova yamahica s 4 ks i adapterom je ok ali 25 ks sa dugom nogom to vec ne bi bilo pametno...nije to plasticni ili metalni camac s krmenim zrcalom vec ima krmenu dasku zalepljenu za komore...za jaci motor pozeljno i rol bar po patosu i prednjim nosacem za volan i komande ili mu treba "balansero" napred...sa dvotaktnim 25-30 ks motorom to postaje opasno brz camac...bez rol bara
ce vrlo brzo krenuti da zvace camac...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #11 poslato: 18, 09, 2018, 14:42:01 posle podne »
Sve je to lepo , al mi nije jasno kako iz temze uplovi u gružansko jezero jedino ako nisi preko kačera sajkaca , Vodi računa o opterećanju krmenog zrcala na gumenjaku pošto oće " var" između zrcala i kobasice vremenom da popusti , a za sve čamce sa krmenim zrcalom postoji proračun koliko konja sme da se kači

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #12 poslato: 18, 09, 2018, 18:30:59 posle podne »
Super,  Hvala  na savetima. 
Ovu  Yamahu  sam  dobio  uz  camac  to  je  bio  dil.  Quicksilver  380hd  i 4 ks  4t  yamaha  2011 god  u  solidnom  stanju.
Sve  za  £750 sto  nije  puno.  Camac  je  u  super  stanju.
Nisam  ni  planirao  da  nesto   puno  koristim  ovu  Yamahu....
Cekam  neku  hondu  25 ks na ebay  da  izleti i  ona  ce  definitivno biti  sa  kratkom  cizmom  kako  i  pise  u prospektu camca da  je  to  maximum.
Ako  je  ne  nadjem  na  ebay  do  sledece  sezone pitacu   zenu  da  mi  kupii novu  hahaha.

Narucio sam  tockove ,adapter  za  pumpanje camca ( auto pumpa  na  bajonet) , 6  samo napumpavajucih prsluka za  spasavanje  i  i  jedva  cekam  sledeci  vikend da  zaplovim uz  Temzu. 25648 25648 25648 25648
 

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #13 poslato: 19, 09, 2018, 09:59:26 pre podne »
Jes to, adapter je ok ali na metalnom ili plastikaneru. Hajd ako ti nije mrsko predstavi nam malo nauticku scenu na tvom ostrvu, koliko znam iz tog dela sveta iako je relativno blizu nismo imali ni jednog clana.

Van mreže dalivul

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
    • Bulja
  • Brod tip: Quicksilver alurib 420
  • Veličina: 4.20m
Odg: Zagrizao sam i to bas....
« Odgovor #14 poslato: 19, 09, 2018, 10:31:25 pre podne »
Jes to, adapter je ok ali na metalnom ili plastikaneru. Hajd ako ti nije mrsko predstavi nam malo nauticku scenu na tvom ostrvu, koliko znam iz tog dela sveta iako je relativno blizu nismo imali ni jednog clana.

Stvarno  ne  bih znao  kako  to da  predstavim...
Znam  da  za  upravljanje  camcima  na  ostrvu  u  praksi  nije  potrebna  dozvola. Internacionalna se moze   dobiti  za  2  dana, predavanje i  praktican  deo. To  je  za  camce  ispod  11-12 m. Takvom mozete  i  na  more  i  na  reke, jezera.
Osiguranje  je  obavezno, postoji  i  registracija  kod  neke  organizacije  za  zastitu  zivotne  sredine.
Sve  u  svemu , jako  je  jednostavno.Sve online!
Prikolice  za  camce  kao  i  sve  ostale  manje  prikolice  nije  potrebno  registrovati. Jednostavno ste  sami  odgovorni  za  ispravnost  iste.
Plovila  ima  jako  puno  na  ostrvu  i  dostupna  su, jos  samo  da  je  vise  vremena  da se  koriste.

Evo i  trenutne ponude  na ebay.
https://www.ebay.co.uk/sch/Boats-Watercraft/1293/i.html?_from=R40&_nkw=fishing%20boat&_udhi=2460&_trksid=p2045573.m1684.l5985


« Poslednja izmena: 19, 09, 2018, 10:53:51 pre podne dalivul »