Autor Tema: Hunter 535 - Zile  (Pročitano 19228 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #105 poslato: 02, 12, 2021, 16:02:47 posle podne »
Naravno, kada budem sledece godine odlucio definitivno koji tip camca bih gledao onda cu napraviti uzi izbor. Svakako bih gledao i probao 575, taj AQ, tu su oni likovi iz okoline Panceva, zaboravih kako se zovu, Mare Nostrum ima neki veci camac, ali cini mi se sa brodskim motorom. Polako cu ja to da gledam preko zime i da razmisljam, pa cemo videti.
Nije iskljucena ni opcija nekog Alu kod Saleta ili Djene.
Ovo sto trenutno ima na oglasima od kabinasa je, za moj ukus, blagi uzas  roll4
Videcemo, mali Hunter je tu, sigurno ce nam pruziti uzitak sledece sezone kao sto je i ove.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #106 poslato: 02, 12, 2021, 16:28:39 posle podne »
Hanter 575 bez 60 ks je ništa....znači 10 k eura plus...
Dunav je moje more.....

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #107 poslato: 02, 12, 2021, 17:03:26 posle podne »
Pa 60 je max koliko ja znam. Sa nekom opremom i 60ks to je 12-14.000e. Sa druge strane najjeftiniji kabinas koji mi se svidja kosta 24.000e i to polovan. Videcemo, ima vremena.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #108 poslato: 02, 12, 2021, 18:27:34 posle podne »
Жиле, изнећу овде моје искуство са AQ575.

Са мотором Јамаха 40 Аутолуб (двотактни), тешким 82 кг и са две одрасле особе постизао сам брзине изнад 40 км/сат (43-45).
Са пола гаса, мотор се једва чује а брзина је 20-25 км/сат.

Четворотактни мотор исте снаге тежак је више од 100 кг. Мотори од 60 КС су још много тежи.

Ово треба имати у виду кад се размишља о избору мотора. Да ли је заиста потребно толико снаге?
Да ли је заиста потребно пловити брзином изнад 50 км/сат?

Већ само разлика у тежини мотора је скоро као тежина одрасле особе. Све то само повећава потрошњу.

О цени мотора не бих сада, то је мање или више познато. Мотор од 40 КС (2Т) може се купити по цени већ од око 1.400 до 1.600 евра. За 60 КС (4Т) потребно је неколико хиљада евра.

Као што рекох, треба о свему размислити. Срећом, зима је тек пред нама, има времена.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #109 poslato: 03, 12, 2021, 08:26:32 pre podne »
LSI, hvala na recenziciji AQ-a. Svakako bih pogledao i njega jer je slican Hunteru. Mislim da sam video i neke Narval camce slicne kategorije.
U svakom slucaju, lagano, ideja je da se smisli, pa lagano da se trazi dok se plovi trenutnim camcem.

Sa druge strane, sto se motora tice, to su finese i ukusi. Ja dvotaktne ne volim, a sa druge strane razlika izmedju Suzukijevih motora nije toliko drasticna. Npr 40ks 4t je 103kg, a 40ks 2t je 76kg. Tih 30-ak kg, da zaokruzimo, ne verujem da menja bog zna sta.
2t ili 4t je isto kao i polemika da li na camac koji je deklarisan 15-40ks treba staviti 20ks ili iskljucivo 40ks, ciste finese i ukusi. Ko sta voli...

Ide zima, a vreme ce se koristiti za citanje, gledanje i lickanje motora, sta cu kad volim da sam u garazi  sajkaca

Vidjao sam par Narvala na Savi, deluju mi ok ovako na prvi pogled sa vode, i oni manji otvoreni i oni veci kao sto su 860 i slicni.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #110 poslato: 03, 12, 2021, 08:43:51 pre podne »
Onaj ko kupuje Hanter 575 pretpostavljam da se neće sam vozati u njemu jer se radi o većem čamcu ali ako u čamcu bude npr 5 osoba, 40 ks je malo.... o tome se radi a ne o tome da li je 40 ks dovoljno....dovoljno je za dve osobe, sve preko toga umanjuje performanse značajno
Dunav je moje more.....

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #111 poslato: 03, 12, 2021, 09:32:42 pre podne »
Ma razumem ja tebe, ali ipak je to sve individualno. Ja svakako ne bih stavljao ispod 50ks na 575, ali to je moje licno misljenje. Ima par likova na Savi voze 575 sa 40ks, ne vidim da im nesto fali.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #112 poslato: 03, 12, 2021, 10:16:31 pre podne »
Изгледа да је Жиле отворио тему веома захвалну за дискусију током зиме.

Да ли је лепше јурцати по води или уживати у лаганој вожњи то је ствар укуса и и личног избора и о томе нећу да полемишем. Међутим, дотакао бих се неких других ствари.

Да ли је неки мотор тежи за 20 или 40 кг није неважно и на чамцима тих димензија осети се разлика приликом расподеле терета. Није исто кад у десну крмену комору ставим резервоар са 25 литара горива и поред њега канистере са још 20 литара резерве и кад у ту комору ставим само резервоар а резервно гориво сместим у леву крмену или прамчану комору.

А што се тиче коментара о броју особа на чамцу, приметио бих следеће. Да, ови чамци се региструју за шест особа. Међутим, никад не бих купио тај чамац само зато што се може регистровати за шесторо. Време ми је показало да већина нас у овим чамцима плови сама или са једним, два пријатеља и ретко су то породичне пловидбе или пловидбе са пријатељима када нас је више у чамцу.

Овакав чамац бих увек поново купио због његове дужине и ширине. Сматрам да су то минималне дужине и ширине за удобну и безбедну пловидбу Дунавом. Чамац би био још бољи, по мом мишљењу, да је дугачак шест метара али и ово је довољно.
Ја нисам нарочито тежак али приметио сам да кад на бок станем ја или неко тежине око 80 кила, да се чамац готово и не нагиње на ту страну. То је оно што се мени допада код ове две врсте чамаца о којима пишемо.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #113 poslato: 03, 12, 2021, 14:19:22 posle podne »
Žile naš drug Popay sa foruma prodaje svoj čamac. Čamac  je Shetland. Usidren u marini Stari Slankamen. Ako te zanima takav kabinaš, koji je zaista lepo i pedantno sredjen, nema šta da se ulaže, kontaktiraj Popaja i pogledaj. Mislim da negde na forumu ima Popajevih tekstova o tom čamcu

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #114 poslato: 05, 12, 2021, 10:42:35 pre podne »
Mileta, nisam nasao nista na forumu vezano za taj camac. Ako ti nije tesko da mi kazes model ako znas, posto vidim da ima dosta razlicitih  thumbup

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #115 poslato: 05, 12, 2021, 12:39:55 posle podne »
Da se zahvalim Bakari na linku ka temi sa tim camcem. Deluje jako lepo, ali nije to to sto bih ja voleo  roll4

Van mreže radoica

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • Let the good times roll
  • Brod tip: Windy 24
  • Marina: General
  • Veličina: 9m
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #116 poslato: 18, 03, 2022, 10:02:22 pre podne »
Nista bez kabinasa. Mora ekipa sa ovog foruma da zna da Zile-nbg i jos neki clanovi njegove marine vole da glisiraju a ne da mirno plove, otuda i potreba za jakim motorima na plasticnim camcicima sa dve stolice na rasklapanje  7645218764198 sajkaca

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #117 poslato: 18, 03, 2022, 12:47:35 posle podne »
Jeste, kompenzujemo neke druge stvari, pa nam stalno treba veci...motor.

Pri plovidbi od 8kmh nema ovog efekta  dodo  ha ha ha

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: Hunter 535 - Zile
« Odgovor #118 poslato: 09, 04, 2022, 12:11:27 posle podne »
Zdravo svima, kakav je real 500, gledam po americi najmanji motor na njemu 100ks a kod nas 30 do 50ks?