Anketa

imam vetorok 12ks i fali mi zubčanik za gas da li neko zna neki servis u Novom Sadu?

adresa servisa
1 (100%)
broj telefona
0 (0%)

Ukupno glasova: 1

Autor Tema: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali  (Pročitano 64131 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #90 poslato: 23, 09, 2009, 17:35:44 posle podne »
Nekada tako ne razumem neciji bezvezni smisao za salu!!!

Veterok vam je tezak oko 25kg a neptun ima 44kg. POsto vam sidro treba ja bi vam preporucio vihora on ima oko 54 kg!!

Veterok se pali tako sto mu se povuce saug potegne se 2-3 puta onda se saug vrati i ponovo potegne i obicno pali iz prve.Rucica naravno mora na mesto za paljenje da se namesti.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #91 poslato: 23, 09, 2009, 17:48:51 posle podne »
meni je tomos tri godine palio na pola kanapa
onda sam kupio nov

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #92 poslato: 23, 09, 2009, 19:29:01 posle podne »
Sauh svim dvotaktnim motorima sluzi da lakse povuku gorivo u cilindar,jer nemaju ventile kao cetvorotaktni,pa nemogu da povuku dovoljan vakum,a usput gorivo treba prvo da prodje kroz prostor gde su lezajevi i radilica da bi ih podmazali, pa tek onda u cilindar na sagorevanje.Ako je dobar karburator,dvotaktni motor ne moze da radi pod sauhom.Znaci zavergla se pod sauhom dok se ne cuje brm,tj dok motor ne da znak da ce upaliti,to znaci da je povukao gorivo,zatim se spusti sauh i motor pali,ako bi se nastavilo verglanje pod sauhom motor bi presisao,tj.povukao bi vise goriva nego sto moze da sagori.Inace,uopste dvotaktni motori imaju samo grubi filter za vazduh,jer im svaka prepreka ispred difuzora na karburatoru smeta da odrze rad,probajte dok motor radi da samo priblizite prst karburatoru i on ce se ugasiti.
Sto se tice veteroka,prvo paljenje se ne vrsi  na poteznicu,vec se namota kanap na zamajac i onda se povuce,a posle toga, kada je vruc pali na poteznicu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #93 poslato: 23, 09, 2009, 20:10:45 posle podne »
mislim da Veterok ima el start....  cudo da niko ne pominje motore pod nazivom MOSKVA video sam ranije par komada...

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #94 poslato: 23, 09, 2009, 21:47:31 posle podne »
Ja nisam video Veterok sa el.startom.To je jeftin motor,verovatno da uz neku gimnastiku moze da se ugradi,kao i komande,ali koliko je to isplativo?

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #95 poslato: 23, 09, 2009, 22:10:20 posle podne »
http://www.moto-market.ru/mot.htm#n23

Ovde imate info o svim modelima vanbrodskih motora koji se proizvode i momentalno prodaju u Rusiji. Moguca je isporuka i u Srbiju .

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #96 poslato: 23, 09, 2009, 22:19:46 posle podne »
mislim da Veterok ima el start....  cudo da niko ne pominje motore pod nazivom MOSKVA video sam ranije par komada...

A ovde ima ponesto o motorima Moskva...

http://www.motolodka.ru/moskva.htm

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #97 poslato: 23, 09, 2009, 22:33:23 posle podne »
Sto se tice veteroka,prvo paljenje se ne vrsi  na poteznicu,vec se namota kanap na zamajac i onda se povuce,a posle toga, kada je vruc pali na poteznicu.

Znaci ovako,

skines haubu,namotas konopac na zamajac i vuces dok ne upalis. Onda vratis haubu i palis na poteznicu. Ja bih rekao da tu nesto nije uredu.
Na svim "normalnim" motorima namotavanje konopca na zamajac je alternativa ako rikne poteznica.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #98 poslato: 23, 09, 2009, 22:42:11 posle podne »
Sto se tice veteroka,prvo paljenje se ne vrsi  na poteznicu,vec se namota kanap na zamajac i onda se povuce,a posle toga, kada je vruc pali na poteznicu.

Znaci ovako,

skines haubu,namotas konopac na zamajac i vuces dok ne upalis. Onda vratis haubu i palis na poteznicu. Ja bih rekao da tu nesto nije uredu.
Na svim "normalnim" motorima namotavanje konopca na zamajac je alternativa ako rikne poteznica.

I ovde je alternativa...imam sad uputstvo ispred sebe.Veterok se pali kao sto sam malo pre napisao...zatvori se saug povuce se kanap 2 do 3 puta  otvoris saug i povlacis konopac! Kasnije u toku dana  se pali odmah bez te procedure.

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #99 poslato: 23, 09, 2009, 22:52:15 posle podne »
Sto se tice veteroka,prvo paljenje se ne vrsi  na poteznicu,vec se namota kanap na zamajac i onda se povuce,a posle toga, kada je vruc pali na poteznicu.

Znaci ovako,

skines haubu,namotas konopac na zamajac i vuces dok ne upalis. Onda vratis haubu i palis na poteznicu. Ja bih rekao da tu nesto nije uredu.
Na svim "normalnim" motorima namotavanje konopca na zamajac je alternativa ako rikne poteznica.
Upravo tako,prvo paljenje kada je hladan.Kada sam imao Veterok12 samo tako je uvek besprekorno upalio.Skinem haubu,namestim gas na strelicu za paljenje(strelica se nalazi iznad karburatora a ispod zamajca,na pokretnom delu,a pomera se okretanjem rucice gasa)zatim povucem sauh,namotam kanap i zaverglam.Motor se tada javi,spustim sauh i ponovo zaverglam,motor tada upali.To je ono sto sam vec u nekom postu napisao da je motor malo sirov,ali ipak radi.
Sto se tice veteroka,prvo paljenje se ne vrsi  na poteznicu,vec se namota kanap na zamajac i onda se povuce,a posle toga, kada je vruc pali na poteznicu.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #100 poslato: 23, 09, 2009, 22:54:47 posle podne »
Ako se nekom ne svidja ta procedura sa veterokom ima resenja i za to...ugradnja nove motorne glave volgar i elise na postojecu transmisiju veteroka!

Ovo samo genijalni Rusi mogu smisliti!!! :aikido:

http://vl.motolodka.ru/personal/volgar/index.files/476692.htm

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #101 poslato: 23, 09, 2009, 23:42:52 posle podne »
Ja sam paljenje Vihora u pocetku  resavao tako sto bi odvrnuo svecicu i spricnuo malo benzina unutra-i onda upali u vecini slucajeva iz prve sve dok mu nisam stavio el.pokretach tj alnaser i onda vise nije bilo problema-zavergla par puta i brmmmm vozi misko...  :dance1:

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #102 poslato: 24, 09, 2009, 20:09:38 posle podne »
Onda sam ja maler izgleda,kad sam par puta sa veterokom izlazio na vodu ruke su mi bile dugacke kao kod pavijana,naravno da sam palio motor po uputstvu,cak sam imao i zapisan redosled potezanja,pa nista.Ni sad nemam neki motor,T-10 ali pali na pola kanapa.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #103 poslato: 24, 09, 2009, 20:28:07 posle podne »
Onda sam ja maler izgleda,kad sam par puta sa veterokom izlazio na vodu ruke su mi bile dugacke kao kod pavijana,naravno da sam palio motor po uputstvu,cak sam imao i zapisan redosled potezanja,pa nista.Ni sad nemam neki motor,T-10 ali pali na pola kanapa.

Sto? Gde ti je druga polovina? Da nije puko kanap? :on_the_quiet: :yahoo:

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #104 poslato: 24, 09, 2009, 20:37:54 posle podne »
Onda sam ja maler izgleda,kad sam par puta sa veterokom izlazio na vodu ruke su mi bile dugacke kao kod pavijana,naravno da sam palio motor po uputstvu,cak sam imao i zapisan redosled potezanja,pa nista.Ni sad nemam neki motor,T-10 ali pali na pola kanapa.

Sto? Gde ti je druga polovina? Da nije puko kanap? :on_the_quiet: :yahoo:


Ma jeste,ali sam ga zavario :)