Anketa

imam vetorok 12ks i fali mi zubčanik za gas da li neko zna neki servis u Novom Sadu?

adresa servisa
1 (100%)
broj telefona
0 (0%)

Ukupno glasova: 1

Autor Tema: Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali  (Pročitano 64165 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #45 poslato: 18, 09, 2009, 00:06:26 pre podne »
Pa ja i ti nemamo o čemu da polemišemo. Skidam kapu nekom ko na vodi za godinu dana provede vremena koliko ja za nedelju  i kaže mi da sam neznalica. Ne samo da voziš ruske motore nego i razmišljaš "po ruski" :) .
I bez ljutnje molim, ako ti imaš pravo da zastupaš i braniš svoje mišljenje dozvoli to i drugima.
Ufufufufufufufuuff,
Dule,rekli ste i vise nego dovoljno... :good:
Samo bez ljutnje.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #46 poslato: 18, 09, 2009, 07:39:27 pre podne »
Covek je Veteroka starog dve godine vozio 10 sati a sa Neptunom se bas navozao a izgleda da je samo nas navozao.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #47 poslato: 18, 09, 2009, 07:49:10 pre podne »
Covek je Veteroka starog dve godine vozio 10 sati a sa Neptunom se bas navozao a izgleda da je samo nas navozao.
U vezi cega??

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #48 poslato: 18, 09, 2009, 09:37:18 pre podne »


Da, zasmetalo mi, rekao, i izneo svoj stav.

I niko ti na tome nije zamerio :)

A koje ćirilično slovo imaš na Aki? A ili K ?
hihihiihihih :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #49 poslato: 18, 09, 2009, 09:52:05 pre podne »
Drugari, stvarno, malo spustite loptu. Ovo me neverovatno podseća ne na forum B92 nego na nešto što se raspalo posle slične teme:

http://www.navodi.com/forum/viewtopic.php?t=1721&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Sto godina nisam otvorio ovaj forum,ali ovo me je podsetilo na razne lose price,prepirke,teske reci i ostale gluposti....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #50 poslato: 18, 09, 2009, 13:30:57 posle podne »
Covek je Veteroka starog dve godine vozio 10 sati a sa Neptunom se bas navozao a izgleda da je samo nas navozao.
Ma niko nikoga nije navozao :) . Čovek pokrenuo diskusiju mi se nadovezali i ... šta je tu loše. Naravno da je priča o ruskim motorima morala da krene u tom pravcu. Da smo se okupili negde u kafani i pokrenuli tu temu bilo bi isto.
Ok,neke stvari su vam zaista na mestu,ali ajmo malo neozbiljno:da se prica povela u kafani bilo bi mnogo zanimljivije :drinks:

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #51 poslato: 18, 09, 2009, 13:32:17 posle podne »
Covek je Veteroka starog dve godine vozio 10 sati a sa Neptunom se bas navozao a izgleda da je samo nas navozao.
Ma niko nikoga nije navozao :) . Čovek pokrenuo diskusiju mi se nadovezali i ... šta je tu loše. Naravno da je priča o ruskim motorima morala da krene u tom pravcu. Da smo se okupili negde u kafani i pokrenuli tu temu bilo bi isto.
Ok,neke stvari su vam zaista na mestu,ali ajmo malo neozbiljno:da se prica povela u kafani bilo bi mnogo zanimljivije :drinks:

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #52 poslato: 18, 09, 2009, 13:47:20 posle podne »
Uopste je jako malo tema na forumima sa srpskog i hrvatskog govornog podrucja koji govore o ruskim pentama.Mislim da nije na odmet bila ova tema pogotovo ako se razmenjuju neka znanja o njima i razlicita iskustva-i dobra i losa!
Znam da su yamahe ,honde ,johnson,mariner ,suzuki ....pente extra i najbolje ali i ruski motori mogu da posluze!!
Takodje znam i da renomirana zapadna tehnika moze da zeza i ne valja...npr. nov lombardini dizel motor koji se za 2 meseca voznje raspadne!!!

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #53 poslato: 18, 09, 2009, 14:12:39 posle podne »
Zar je cena mala preporuka za kupovinu??
Mislis li da japanac od 20 do 25 konja ide tolikao bolje od neptuna 23?? Mislis li da ti 2t japanci slicnog godista mnogo manje trose od neptuna i da su toliko pouzdaniji??
Pouzdanost je vec druga prica o kojoj se moze raspravljati.Nisu ni ruski motori toliki krsevi kolikim ih predstavljate!!
Kvalitet im je solidan ali da nisu Japanci to je tacno.

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #54 poslato: 18, 09, 2009, 14:19:08 posle podne »
Hocu-kod Dinkica vredi 1000e! :dance1:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #55 poslato: 18, 09, 2009, 14:21:18 posle podne »
Prvo, ne dirajte mi komšiju! :drinks:
Drugo, ne dirajte mi braću Ruse!  :pioneer:
Treće, šta imate da kažete o italijanskim motorima?!
To su ipak tehnički najnapredniji motori na svetu. To što ih ponekad malo lošije slože.... stvar mentaliteta!  :taunt:

U Italiji postoji samo jedan proizvođač penti, koliko je meni poznato, to je Selva. To je poslednji veliki proizvođač u Evropi!!!
Imaju program sopstvenih klasičnih 2t motora, sasvim solidnih, imaju program DFI motora, motori sa 2t i direktnim ubrizgavanjem ( nešto kao E-tec)
i imaju 4t program, gde ugrađuju Yamaha motore.
Namerno napisah ugrađuju, pošto kompletni motori dolaze iz Yamahe, a u Italiji ih samo montiraju u kućišta i spajaju sa čizmom.
O kvalitetu tih motora ne treba trošiti reči, zar ne! :good:

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže power70

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #56 poslato: 18, 09, 2009, 14:23:07 posle podne »
 :heat:

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #57 poslato: 18, 09, 2009, 15:27:32 posle podne »
Prvo, ne dirajte mi komšiju! :drinks:
Drugo, ne dirajte mi braću Ruse!  :pioneer:
Treće, šta imate da kažete o italijanskim motorima?!
To su ipak tehnički najnapredniji motori na svetu. To što ih ponekad malo lošije slože.... stvar mentaliteta!  :taunt:

U Italiji postoji samo jedan proizvođač penti, koliko je meni poznato, to je Selva. To je poslednji veliki proizvođač u Evropi!!!
Imaju program sopstvenih klasičnih 2t motora, sasvim solidnih, imaju program DFI motora, motori sa 2t i direktnim ubrizgavanjem ( nešto kao E-tec)
i imaju 4t program, gde ugrađuju Yamaha motore.
Namerno napisah ugrađuju, pošto kompletni motori dolaze iz Yamahe, a u Italiji ih samo montiraju u kućišta i spajaju sa čizmom.
O kvalitetu tih motora ne treba trošiti reči, zar ne! :good:



prvo,dobar komsija je kao familija

drugo,daleko im lepa kuca

trece,ja imam Selvu,u koju bas i ne mogu uvek da se zakunem,jer se zbog banalnih kvarova,da ne kazem redovnih servisa, tipa impeler i sl. trazenje delova pretvara u moru.Meni je pukla opruga od poteznice i vec godinu dana skidam kapu kad palim(srecom pali iz prve).I na zalost, moja Selva je cistokrvana Selva,a ne ona sa Yamahinim motorom,jer onda bi sve izgledalo mnogo lakse.Ima ih i sa Marinerom.

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #58 poslato: 18, 09, 2009, 15:50:03 posle podne »
au sta se zabagovao forum, jel samo meni ili svima???( splavarsale ima 6 istih odgovora)

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Dilema: Ruski vanbrodski vs ostali
« Odgovor #59 poslato: 18, 09, 2009, 18:02:12 posle podne »
Ima nas jos koji imaju lepe uspomene sa Ruskim motorima.U to vreme si bio faca na vodi sa vetricem,po koja tomos 18 a od jJapanaca ni traga.Netvrdim da su najbolji motori ali za pametnog coveka i komarac je muzika tako i sa Rusom moze lepo da se navoza,i nauziva.Upravo zezanja radi planiram da osposobim jednog.
Tu je i oprema koja je isla uz plovilo i motor  :pioneer: :pioneer: :pioneer: