Autor Tema: BG marina  (Pročitano 5378 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže y0d4

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • SvetiVid
  • Brod tip: Camac sa kabinom
  • Marina: Visnjica
  • Veličina: 7.20m
BG marina
« poslato: 10, 09, 2018, 15:41:04 posle podne »
Zdravo svima,

vec neko vreme citam postove i nisam nasao ono sto me zanima :)
Tacnije, imam camac sa kabinom 7.20x2.40m u marini u Visnjici, koji bi prebacio negde blize gradu.
Zbog njegove velicine, cene zakupa su neverovatne... A manje vise nista ti ne daju specijalno, niti meni treba voda/struja.
Ono sto me zanima da li ima neka marina/splav u gradu koja bi rentirala mi prostor do nekih 200e godisnje gde bi cele god. bio?


hvala na odgovorima!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: BG marina
« Odgovor #1 poslato: 10, 09, 2018, 18:59:24 posle podne »
Pozdrav za tebe. Koliko ja znam, po tim uslovima za čamac te veličine, nema nijedna... Naravno da treba proveriti, ali za celu godinu i te pare, nema čak ni na bovama.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: BG marina
« Odgovor #2 poslato: 10, 09, 2018, 19:03:48 posle podne »
Imam ja ,na Savi Ispred sajma,sredicemo ti nesto za cenu .Zovi me na 063/214-267
Uh izvini,nisam video koju cifru nudis,za te pare nema ni za kajak. 114
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: BG marina
« Odgovor #3 poslato: 10, 09, 2018, 22:11:40 posle podne »
200e godisnje ? Bogme dupla cifra je pod znakom pitanja za tu velicinu
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: BG marina
« Odgovor #4 poslato: 11, 09, 2018, 08:48:12 pre podne »
Ima u Zemunu za te pare ako ti nije daleko......sta da radimo kada je Beograd na periferiji....  jh

Van mreže y0d4

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • SvetiVid
  • Brod tip: Camac sa kabinom
  • Marina: Visnjica
  • Veličina: 7.20m
Odg: BG marina
« Odgovor #5 poslato: 11, 09, 2018, 11:00:28 pre podne »
Znam da nije neka cifra (kad vidim koliko se krecu), ali ne rentiram stan pa da dajem te pare, treba mi samo prikladan i koliko toliko siguran vez.
Camac sam nasledio, godisnje me izlazi ~100e. Mana sadasnje marine je lokacija i sto mi treba skoro sat vremena da bi dosao do usca npr. i od kuce do nje.
Nisam imao predstave da se toliko krecu cene, nov sam u ovome.. :)
Tako da @zveki66 moze neki kontakt za ponudu posto sam u Zemunu?

hvala svima!


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: BG marina
« Odgovor #6 poslato: 11, 09, 2018, 11:28:34 pre podne »
Ali uzmi u obzir da to nisu pontoni, vec sidriste  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: BG marina
« Odgovor #7 poslato: 11, 09, 2018, 11:38:08 pre podne »
Ali uzmi u obzir da to nisu pontoni, vec sidriste  hi

I dok obezbedis lacugu, sidro dodjes mu na isto a pogotovo sto tu moze da se drzi plovilo samo preko sezone. Doduse bili smo svedoci da neki misle da brod moze ostati na dunavu 365 dana pa su sada ili podavljeni ili su ih jurili nizvodno

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: BG marina
« Odgovor #8 poslato: 11, 09, 2018, 13:26:05 posle podne »
Znam da nije neka cifra (kad vidim koliko se krecu), ali ne rentiram stan pa da dajem te pare, treba mi samo prikladan i koliko toliko siguran vez.
Camac sam nasledio, godisnje me izlazi ~100e. Mana sadasnje marine je lokacija i sto mi treba skoro sat vremena da bi dosao do usca npr. i od kuce do nje.
Nisam imao predstave da se toliko krecu cene, nov sam u ovome.. :)
Tako da @zveki66 moze neki kontakt za ponudu posto sam u Zemunu?

hvala svima!
Kao sto rece Bakara, Radecki gde ja i jos nekoliko clanova sa foruma cuvamo camce je marina ili sidriste (kako god) gde su camci usidreni na vodi i privezani za bove a do njih te dovozi i odvozi cuvar sa klupskim camcem. Sezona je od polovine aprila (ako je vodostaj ok) pa do kraja oktobra. Nakon toga laksi camci (siklje i par manjih plasticnih kabina) idu napolje u zimovnik a veci i tezi kabinasi prilaze uz obalu jer ne postoji mogucnost izvlacenja istih na klubu.
Tu ostaju do iduce sezone. Meni licno odgovara jer camac koristim i zimi. Broker je u pravu, treba ti posten lanac i posteno sidro za prednji i zadnji vez. Ali to kupis jednom a skupu marinu placas svake godine.
Siguran sam da opet prodjes jeftinije i sa svim tim da kupis i platis clanarinu za jednu godinu od jednogodisnje clanarine na nekoj od pontonskih marina.
Takodje znam da su mnogi jurili ili su im podavljeni i brodovi po drugim marinama nebitno kog su tipa marine. 

Van mreže y0d4

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • SvetiVid
  • Brod tip: Camac sa kabinom
  • Marina: Visnjica
  • Veličina: 7.20m
Odg: BG marina
« Odgovor #9 poslato: 11, 09, 2018, 15:03:43 posle podne »
Hvala na odgovorima.
Sto se mene licno tice, ako je bezbedno da bude samo usidren, ta opcija dolazi u obzir, pogotovu sto mi ova marina maltene ispred kuce (pa samim tim bi i cesce boravio na njemu).
A sto se tice van sezone, jel to ja odlucujem kada cu da ga sklonim il` u nekom trenutku svi se organizovano vade/vezuju na/za obalu kada krene led il kako vec.. ?
Mozda postavljam laicka pitanja, al`nisam uopste upucen ni u osnovne stvari (a i tek ce da me stigne prva zima), pa bolje da pitam za savet/iskustvo nego da ga na tezi nacin steknem/naucim :)
A i ako ispadne sve ok sto se tice veza, i zimi bi ga koristio (dok ne uhvati led) svakako.
I o kojoj cifri govorimo za posten lanac i sidro (takodje i da li ima jos nekih dodatnih troskova pored pretplate)?

Ja svakako ako se odlucim da ga sklonim iz Visnjice, ostaje mi da prodam mesto gde je on sad, pa ako su me dobro informisali, to je neki 250e?


Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: BG marina
« Odgovor #10 poslato: 11, 09, 2018, 15:22:32 posle podne »
Moras da ga sklonis sa bove do 31. oktobra. Mozes i ranije ali ne kasnije. Posle tog datuma prestaje njihova obaveza prevoza do camca i cuvanja na bovi. Ja za moj kabinas pribliznih dimenzija kao i tvoj placam 17.000 za celu godinu, od aprila do aprila. Imas i stavku uclanjenja koja se jednom daje i ne vraca ti se, mislim da je 6 ili 7.000 dinara.
Najbolje da sad ovaj vikend dodjes do Radeckog i potrazis nekoga iz uprave pa da porazgovarate. Koliko znam mesta ima. Lanac obavezno kupujes nov a sidra mislim da mogu da se nadju i na klubu, dobra a polovna.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: BG marina
« Odgovor #11 poslato: 11, 09, 2018, 16:00:08 posle podne »
Imam i ja jedno, ako zatreba, ostalo mi od proslog camca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže y0d4

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
    • SvetiVid
  • Brod tip: Camac sa kabinom
  • Marina: Visnjica
  • Veličina: 7.20m
Odg: BG marina
« Odgovor #12 poslato: 11, 09, 2018, 16:58:17 posle podne »
huh, a reci mi kakva je prica sto se tice sigurnosti kada nije sezona (u prevodu da li se obijaju camci inace)?

u tom slucaju, bolje mi da ostanem u Visnjici i kad je sezona da placam malko skuplje negde blize vez (mozda bas i tu), pa zimi dole da ga vratim (jer ima cuvanja)...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: BG marina
« Odgovor #13 poslato: 11, 09, 2018, 19:10:35 posle podne »
Obicno se radi bas suprotno :) preko zime se bezi u zimovnike, tipa visnjice, cukarickog rukavca ili negde na Savu a leti prelazi gde god ti odgovara. Generalno otvoreni Dunav nije bezbedan zimi, to smo videli u zadnjih par godina barem dva puta. Led kad krene nema bezbednog mesta. Zato su mesta kao Visnjica dobra, sve zaledi a onda se lepo otopi i sve bude uredu. Onaj Januar pre dve godine niko ko je imao plovilo na dunavu nije prespavao a istorija ce se ponavljati

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: BG marina
« Odgovor #14 poslato: 11, 09, 2018, 21:10:47 posle podne »
Cuvari koji se smenjuju su stalno tu, 24h, i u sezoni i van nje. Ali kada ti je van sezone camac uz obalu oni nisu u obavezi da ti ga pomeraju u zavisnosti od toga da li Dunav dolazi ili opada. To radis sam. A Broker je lepo rekao, kad krene led cuvar ti nista ne moze pomoci. Kada je prosli put krenuo ledohod tih nekoliko dana sam proveo na relaciji posao-Dunav (svejedno nista ne bih mogao da ucinim). Na srecu za razliku od ostali marina po Zemunu, prosli smo prilicno bezazleno.
Ako imas mogucnosti bolje onda ostavi plovilo preko zime u Visnjici a pred iducu sezonu dodjies (otprilike u februaru) i porazgovaras za uclanjenje i mesto na bovi.