Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 15182 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lutka

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #300 poslato: 10, 11, 2018, 11:20:06 pre podne »
Ja bih najpre da pitam da li znaš kako da doteras plovilo?
Ja sam svoj brod doplovio do Beograda zato što je van gabarita u širini, sve preko 2,55m je ozbiljan problem, tj. skupo.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Nema :(
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #301 poslato: 10, 11, 2018, 12:53:48 posle podne »
Teorijski znam a za praksu su se ponudili ljudi koji su to već radili. Mnogo sam iščitao i verujem da sam shvatio probleme svih vrsta prevoza odande...

Ja sam u pravu čak i kad jesam!

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #302 poslato: 10, 11, 2018, 15:35:41 posle podne »
Доро, гласам за
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1312801985-cascaruda-8-50m-met-boegschroef.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618

Мислим да 5.300 евра није превише за такав чамац-брод који изгледа као да на њему не треба ништа радити.
Имам у виду и додатне трошкове допреме и царине и ценим да би то све на крају могло да кошта нешто преко 10.000 евра - ко има, њему није много, а ко нема...

Као што рекох, мислим да такав чамац вреди тих пара.

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #303 poslato: 10, 11, 2018, 15:54:44 posle podne »
Hvala za mišljenje :) Nemam ni ja para ali iz dva puta otplakaćemo nekako :)
Carina i troškovi su tu negde manje više iste za sve što gledam, ne može tu biti razlike više od par stotina evra.  Zato mi je dilema oko ta dva, jedan je sredjen a drugi ima sve :) Što se tiče radova, nije mi problem, bilo bi mi zanimljivo da provedem zimu drndajući brod a opet lepše je uz vatricu :)

Van mreže Lutka

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #304 poslato: 10, 11, 2018, 16:09:56 posle podne »
Samo ukratko šta je bitno da znaš. Čeka te 2.400km plovnog puta, od toga 600km uzvodne plovidbe po izuzetno brzoj Rajni, što je jedino izvodljivo u jesen kad je Rajna koliko toliko niska i sporija. Sa motorom od 50ks iskreno i ne pomišljaj. Ja sam sa mojim brodom koji ima DAF 120ks na pojedinim deonicama jedva prošao.
Sve u svemu, u najboljem slučaju 4 nedelje ozbiljne plovidbe, svaki dan bar po 10sati.
Posle Rajne sve je bajka ali Rajna je pakao.

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #305 poslato: 10, 11, 2018, 16:26:16 posle podne »
Pravim rute već mesec i nešto dana u zavisnosti gde kupim brodić :) Ne znam ko si ali mi je drago da si se registrovao samo da mi odgovoriš. To ne znam ko si je zato što sam čitao reportaže oko doterivanja broda Rajnom, ovde, na drugom forumu i na bajkerima, verovato si jedan od tih. Cilj doterivanja broda je putovanje i uživancija a ne fizički rad. Imam relativno povoljan prevoz u gabaritu i van gabarita ali uz neku  doplatu ja bih plovio.. Jednog dana ljudi pričaju o Holandiji ili Francuskoj a ja kažem, da bio sam tamo brodićem i duvam se do neba ha

Iz tog razloga odbacio sam rutu preko Rajne mada sam mislio da je 50-60 konja dosta.. Nudio mi njemac brod od 10 konja i na pitanje jer može uz rajnu (taj deo je nemačke) kaže nema pojma ha Misim...
Uglavnom tema domaćeg je doplov kanalima do Strazbura a odatle je laganica... Krajnji sever Holandije i NS je Rajnom oko 2300 ili malo manje km a okolo i lagano je oko 500 više, ako se ide baš najkraće može i malo manje ali tu je... Kanali su divni, zaljubio sam se ideju da se vozikam 35 dana do NS :) Daklem Rajna ostaje možda za neki sledeći put. Znači 2800+ km.

Van mreže Lutka

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #306 poslato: 10, 11, 2018, 16:45:38 posle podne »
Pozdravljam nameru, ja sam prilično nepripremljen krenuo u avanturu. Nisam od ovih koje si spomenuo, ideja je bila da se doveze dobar brod, nisam imao pojma o Rajni kao ozbiljnoj prepreci. Ne znam koliko povoljno imaš kamionski prevoz ali znaj da taj trošak zajedno sa cenom broda ulazi u obračunski vrednost za carinu i pdv. Ima tu mnogo više problema nego što ti se čini. Plovidba okolo kanalima je svakako bolje rešenje ali tu nemam iskustva.
Ako mogu da pomognem slobodno me kontaktira na mail.

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #307 poslato: 10, 11, 2018, 16:57:29 posle podne »
Ja volim sve da znam, raspitam se a i zbog zanimanja naučio sam da učim nonstop...
Kalkulacija cene ti je tačna pa kad sabereš prevoz i povećanu osnovicu za prevoz plus carina pa pdv i to slično izadje toliko da je ideja doplova veoma privlačna, neće se uštedi ali će bar biti lepo, nadam se :)

ruta-za-ns-preko-francuske-3d526c8afa2822ac5.png" border="0

i

ruta-za-ns-preko-francuske-22.png" border="0

Van mreže Lutka

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #308 poslato: 10, 11, 2018, 17:10:00 posle podne »
https://m.facebook.com/brodnikola.tesla/albums/1098896983455082/

https://m.facebook.com/brodnikola.tesla/albums/1099567936721320/

Brod mi je vozio Branko Kresojevic i iskreno da njega i njegove supruge nije bilo, teško da bi moj brod prošao Rajnu.
Zao mi je sto nisam imao vremena da budem do kraja sa njima.
Ako imaš mogućnosti, nemoj da propustis priliku, pogledaj samo delić slika našeg putesestvija, zaista nešto što se pamti ceo život.

Van mreže STG

• Drekavac sa Srednjih voda
« Odgovor #309 poslato: 10, 11, 2018, 17:14:13 posle podne »
Rajna je u poslednjih mesec dana na istorijskom minimumu sto se vodostaja tice, tako da i nije neizvodljivo krenuti u plovidbu istom...

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #310 poslato: 10, 11, 2018, 17:24:11 posle podne »
Da je Pera krenuo na vreme u policiju bilo bi drugačije, ovako mogu samo biciklom pored obale :)

Van mreže Lutka

• Brodski mali
  • *
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #311 poslato: 10, 11, 2018, 18:03:08 posle podne »
Sad je realno kasno, kreću magle, praktično neizvodljivo.
Septembar i oktobar su idealni.

Van mreže cira58

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
« Odgovor #312 poslato: 10, 11, 2018, 20:13:13 posle podne »
         Pokojni Dusko Radovic rece jednom. "Lako je svakome koji moze. Taj obavi to sto moze. Sta da radi onaj koji ne moze. Kad bi bar hteo da nece , ali nece, nego hoce  i ako ne moze." Tako i vi koji predjoste sezdesete, ne zanosite se da mozete svaki brod terati. Kupujete ono sto mozete kontrolisati u svakom momentu. Meni je sadasnji brodic peti po redu i najvaznije kad voda opadne, da ga mogu sam vratiti i nastaviti plovidbu.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže Zoran T

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #313 poslato: 10, 11, 2018, 21:01:27 posle podne »
Glasam za prvi onaj sto je malo korodirao oko bitvi...https://www.yachtfocus.com/gebruikte-boten-te-koop/details/easy-sail/131729/cascaruda-830-ok.html
Onaj lazin ima neku budzevinu od wc-a na slobodan pad...treci s crvenom Vl izbegni ne treba ti ravan taban toga imamo kolko hoces...oko rajne nemam pojma pa to ostavljam onima sto znaju... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

• Oficir sa Malih Voda
  • www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #314 poslato: 10, 11, 2018, 21:09:45 posle podne »
Što taj zardjali ima prednost? Zbog korita ili opreme? Onaj drugi ima sve lepo ali je i meni čudan WC, malo je visok a ne vidim pumpu nigde :)