Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118914 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #300 poslato: 10, 11, 2018, 16:26:16 posle podne »
Pravim rute već mesec i nešto dana u zavisnosti gde kupim brodić :) Ne znam ko si ali mi je drago da si se registrovao samo da mi odgovoriš. To ne znam ko si je zato što sam čitao reportaže oko doterivanja broda Rajnom, ovde, na drugom forumu i na bajkerima, verovato si jedan od tih. Cilj doterivanja broda je putovanje i uživancija a ne fizički rad. Imam relativno povoljan prevoz u gabaritu i van gabarita ali uz neku  doplatu ja bih plovio.. Jednog dana ljudi pričaju o Holandiji ili Francuskoj a ja kažem, da bio sam tamo brodićem i duvam se do neba ha

Iz tog razloga odbacio sam rutu preko Rajne mada sam mislio da je 50-60 konja dosta.. Nudio mi njemac brod od 10 konja i na pitanje jer može uz rajnu (taj deo je nemačke) kaže nema pojma ha Misim...
Uglavnom tema domaćeg je doplov kanalima do Strazbura a odatle je laganica... Krajnji sever Holandije i NS je Rajnom oko 2300 ili malo manje km a okolo i lagano je oko 500 više, ako se ide baš najkraće može i malo manje ali tu je... Kanali su divni, zaljubio sam se ideju da se vozikam 35 dana do NS :) Daklem Rajna ostaje možda za neki sledeći put. Znači 2800+ km.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Lutka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #301 poslato: 10, 11, 2018, 16:45:38 posle podne »
Pozdravljam nameru, ja sam prilično nepripremljen krenuo u avanturu. Nisam od ovih koje si spomenuo, ideja je bila da se doveze dobar brod, nisam imao pojma o Rajni kao ozbiljnoj prepreci. Ne znam koliko povoljno imaš kamionski prevoz ali znaj da taj trošak zajedno sa cenom broda ulazi u obračunski vrednost za carinu i pdv. Ima tu mnogo više problema nego što ti se čini. Plovidba okolo kanalima je svakako bolje rešenje ali tu nemam iskustva.
Ako mogu da pomognem slobodno me kontaktira na mail.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk


Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #302 poslato: 10, 11, 2018, 16:57:29 posle podne »
Ja volim sve da znam, raspitam se a i zbog zanimanja naučio sam da učim nonstop...
Kalkulacija cene ti je tačna pa kad sabereš prevoz i povećanu osnovicu za prevoz plus carina pa pdv i to slično izadje toliko da je ideja doplova veoma privlačna, neće se uštedi ali će bar biti lepo, nadam se :)

[img width= height= alt=ruta-za-ns-preko-francuske-3d526c8afa2822ac5.png" border="0]https://www.dodajsliku.com/images/2018/11/10/ruta-za-ns-preko-francuske-3d526c8afa2822ac5.png[/img]

i

[img width= height= alt=ruta-za-ns-preko-francuske-22.png" border="0]https://dodaj.rs/images/ruta-za-ns-preko-francuske-22.png[/img]
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Lutka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #303 poslato: 10, 11, 2018, 17:10:00 posle podne »
https://m.facebook.com/brodnikola.tesla/albums/1098896983455082/


https://m.facebook.com/brodnikola.tesla/albums/1099567936721320/


Brod mi je vozio Branko Kresojevic i iskreno da njega i njegove supruge nije bilo, teško da bi moj brod prošao Rajnu.
Zao mi je sto nisam imao vremena da budem do kraja sa njima.
Ako imaš mogućnosti, nemoj da propustis priliku, pogledaj samo delić slika našeg putesestvija, zaista nešto što se pamti ceo život.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #304 poslato: 10, 11, 2018, 17:14:13 posle podne »
Rajna je u poslednjih mesec dana na istorijskom minimumu sto se vodostaja tice, tako da i nije neizvodljivo krenuti u plovidbu istom...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #305 poslato: 10, 11, 2018, 17:24:11 posle podne »
Da je Pera krenuo na vreme u policiju bilo bi drugačije, ovako mogu samo biciklom pored obale :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Lutka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #306 poslato: 10, 11, 2018, 18:03:08 posle podne »
Sad je realno kasno, kreću magle, praktično neizvodljivo.
Septembar i oktobar su idealni.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk


Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #307 poslato: 10, 11, 2018, 20:13:13 posle podne »
         Pokojni Dusko Radovic rece jednom. "Lako je svakome koji moze. Taj obavi to sto moze. Sta da radi onaj koji ne moze. Kad bi bar hteo da nece , ali nece, nego hoce  i ako ne moze." Tako i vi koji predjoste sezdesete, ne zanosite se da mozete svaki brod terati. Kupujete ono sto mozete kontrolisati u svakom momentu. Meni je sadasnji brodic peti po redu i najvaznije kad voda opadne, da ga mogu sam vratiti i nastaviti plovidbu.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #308 poslato: 10, 11, 2018, 21:01:27 posle podne »
Glasam za prvi onaj sto je malo korodirao oko bitvi...https://www.yachtfocus.com/gebruikte-boten-te-koop/details/easy-sail/131729/cascaruda-830-ok.html
Onaj lazin ima neku budzevinu od wc-a na slobodan pad...treci s crvenom Vl izbegni ne treba ti ravan taban toga imamo kolko hoces...oko rajne nemam pojma pa to ostavljam onima sto znaju... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #309 poslato: 10, 11, 2018, 21:09:45 posle podne »
Što taj zardjali ima prednost? Zbog korita ili opreme? Onaj drugi ima sve lepo ali je i meni čudan WC, malo je visok a ne vidim pumpu nigde :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #310 poslato: 10, 11, 2018, 23:08:37 posle podne »
Pa neznam ni ja al mercedes unutra deluje pedantno taj toalet jest rucna pumpa al je brodski generalno su isti camci u pitanju...2 akumulatora + solarno vise je napisao mada tesko razumem tu pisaniju...to sto ima par mesta da je probila rdja preko varenja po palubi nije strasno...jeftiniji je...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #311 poslato: 10, 11, 2018, 23:30:53 posle podne »
Frižider, Sudopera sa električnom slavinom, rezervoar vode 200l, dizel rez. 200l.  šporet, Webasto na dizel, radio i zvučnici, WC, kompas, fishfinder 100 (garmin), solarna ploča, brisači, invertor 500 vati, sidro sa lancem, bokobrani itd...

Sam je napisao da treba farbanje i antivegetativna zaštita. Ja bih dodao manu da se nijedan prozor ne otvara ali verujem da se i to nekako da srediti. Unutra manje više, to nije problem da se lepo dotera.
Zato je dilema, kad se sve nabroji koliko je to para a treba samo farbanje, ostalo ima rekao bih. Onaj je već ofarban ali ima samo invertor od 2500w što je takodje skupo.

Naginjemo ka tome što ima svašta :)
Onaj poslednji ima sve aluminijumske prozore i svaki drugi se otvara i ofarban je. Ima manu krmena kabina ha
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #312 poslato: 11, 11, 2018, 10:40:10 pre podne »
Vidi ima kineskih inverora sa nalepnicom od  3-4 kw za 30 jura, a takodje postoji i recimo Vitron od 500w za recimo 500eura. Razlika je to ovaj prvi ne radi a ovaj drugi ce narednih 20 godina raditi bez greske i bezbedno. Jedino je cena solarnih ploca jako opala u zadnjih 7-8 godina, em su postale efikasnije em jeftinije

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #313 poslato: 11, 11, 2018, 11:11:10 pre podne »
Slažem se, gledao sam Vitron od 2500 vati, teško da je ispod 1300 evra. Ne bih nikad stavio jeftine kineze negde gde može da se samozapali i napravi štetu. Ima i dobrih kineza ali nisu 30 evra. Ako crkne gps ima da se sekiram za desetak evra a ako se invertor zapali iam da plačem danima...

Možda vama deluje da sam neodlučan i nemam pojma šta hoću ali sve kantarišem, proverim koliko je šta i sl..  Oprema na onom ružnijem brodu košta bar 3000 evra i plus treba to montirati a prodaje ga za 4100..  Sa druge strane žena kaže onaj je lep i tu se priča završava jer je moja uvek zadnja u kući, da draga :)
Mnogo sam saznao o mehanizmima kupovine u NL ali sam kasno krenuo... ova kako bude a biće sledeća godina ako preživimo :)

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #314 poslato: 12, 11, 2018, 09:36:56 pre podne »
Ima ozbiljnih kineskih invertera od 2000w i to pravih sinusa za 200-250e i sljaka odlicno...jes mu crklo nesto posle nedelju dana pa brljao napon al u garanciji zamenili i sad je odlican...tera indukcionu ringlu,frizider na 220,kuvalo za kafu na struju a sad i kalorifer povremeno...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!