Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118956 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #285 poslato: 06, 11, 2018, 12:29:22 posle podne »
Ma nije na žalost, 7 dana se jurimo, diler, vlasnik i ovlašćeni pregledač, Svidja mi se, cena mi je ok jer je bitno da mi se svidja a ostalo ću polako dokupiti i srediti..
 Nadam se da će biti za par dana..
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #286 poslato: 06, 11, 2018, 13:10:19 posle podne »
  25648
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #287 poslato: 06, 11, 2018, 13:28:35 posle podne »
Veruj mi na rec mnogo je bolje da ti se brod svidja iznutra i da ti raspored odgovara, da ima urednu elektro, vodovodnu, odvodnu instalaciju. Bilo kakvi radovi na tome vuku gomilu problema i razbijanje postojeceg enterijera. Kada smo kod enterijera, Ono sto pre svega utice na prijatan ugodjaj u brodu su detalji a ti detalji su pakleno skupi. Recimo okviri od prozvora u radijusu od drveta, oble stranice namestaja, lepe i skladne linije izvucene sa lajsnama koje su u radijusima,  Lepi patosi i slicno. Sa bravarijom je najlakse, seces i pravis sta hoces, cak i krpljenja i sanacije nisu problem. Kosta ali ako mozes sam onda si na konju a posebno ako radis automobile nema brige za tebe da procitas redosled i uz adekvatne farbe okrecis sta treba.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #288 poslato: 06, 11, 2018, 13:31:17 posle podne »
Lepo projektovana unutrasnjost i gore pomenuti detalji, koji se prakticno utope u enterijer cine ono da kad vis brod iznutra kazes uh kako je lep. Moze naravno i bez toga ali to onda uvek deluje polu susterski:)

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #289 poslato: 06, 11, 2018, 13:47:06 posle podne »
Shvatio sam to odmah :) Sedim unutra  ili na obali a ne napolju, zato mi je onaj ružni najbolji, ima sve unutra kako bih hteo pa čak i tuš :) Trenutno je iznad mojih mogućnosti pa je to razlog što ga odbijam jer je ružan :) I Alfa 75 mi je bila ekstra ružna a posle se ispostavilo da mi je ustvari jedini omiljeni auto jer je imao sadržaj, ostalo je  (a bilo ih je baš puno) bio prevoz do tačke B...

No kako se ono kaže il me ženi ili tamburu kupi, mešto se mora kupiti i to će biti škola za dogodine, svidja mi se projekat kupi i doteraj :)

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #290 poslato: 06, 11, 2018, 17:27:29 posle podne »
Eto vidite kako je sve relativno! Meni ti detalji skoro pa nista ne znace, nemam ni jedan radijus, ne bih nikada ni dao pare za njoh... osim ako bas bas imam puno para koje mi ne trebaju... zabole me za skladne linije... bitna mi je funkcionalnost... da imam gde da ostavim stvari, da sve radi, da nigde ne udaram. Da lako ulazim i izlazim... Funkcionalnost ispred estetike. Ali naravno to je sve stvar ukusa i licnih preferencija...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #291 poslato: 07, 11, 2018, 08:17:58 pre podne »
Kod mene je bukvalno isto kao kod tebe... Zato sam i pazario Marissu, koja sigurno nije šampion lepote, ali je prostor odlično iskorišćen...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #292 poslato: 07, 11, 2018, 08:29:13 pre podne »
Nemam pojma, koliko je i fer pricati o lepoti jer ukusi se razlikuju. Ja isto mislim da je plovnost, iskoricenje prostora najbitnije.
Onaj Windi je lep... trebao je biti moj.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #293 poslato: 07, 11, 2018, 09:09:51 pre podne »
Eto vidite kako je sve relativno! Meni ti detalji skoro pa nista ne znace, nemam ni jedan radijus, ne bih nikada ni dao pare za njoh... osim ako bas bas imam puno para koje mi ne trebaju... zabole me za skladne linije... bitna mi je funkcionalnost... da imam gde da ostavim stvari, da sve radi, da nigde ne udaram. Da lako ulazim i izlazim... Funkcionalnost ispred estetike. Ali naravno to je sve stvar ukusa i licnih preferencija...

Ja sam za kompromis, fukcija i izgled. Konkretno sad prilikom kupovine ne gledam prvo na izgled već na opremu i funkcionisanje unutra. Ima baš lepih ali je raspored unutra nul bodova.
Za lepotu se mogu pobrinuti i kasnije... Onaj što ga zovem ružnim je za mene sve što treba unutra i pri tome je lepo, opet meni... Spolja bi ga pretrpeo ako smanji cenu :) Sve je stvar kompromisa...
Ja ne volim bele boje broda, svi su beli ali to je ok, svi su manje više takvi. Sunce i to ali bar korito može biti rozle ha Unutra mi se ne svidja mahagoni i te boje drveta, volim svetlije. Svi trpaju tamne presvlake valjda da se ne vidi prljavo, ima lepih šarenih, kockastih i svakavih tekstila koji daju unutra izgled i kad je ostalo krš..
Itd..
Da svi isto mislimo, ružni muškarci a i žene se nikad ne bi oženili-udali :)
 
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #294 poslato: 10, 11, 2018, 10:21:31 pre podne »
Znam da rizikujem da me izvesni krugovi opet anatemišu i opevaju u basnama ali moram da se izjadam nemam kome drugom :)
Polaris je truba, totales zapušten, opralo bi se nekako ali treba komplet radnja spolja i unutra.. Motor curi pa je kobilica puna nafte ili ulja a to malo bazdi pa je stavio 2 PC ventilatora da "izbacuju" miris.. Piše da je 9.5 metara a gledajući sliku Bata Vojinog broda to bi bilo to jer su veoma slični da ne kažem isti. Krevet je kompletno u pramcu pa nema mest za kasniji karabudž oko mesta za sidro i tako slično.

Sve u svemu dreš za koji ne znam odakle mu muda da traži 5500 evra, nema frižider a ni ostalo takodje nema ništa... Slika izgleda je divna i još se oporavljam od razočaranja, gledam ga više od mesec dana i baš mi je zapeo..


Sad ozbilno oko posla.. Ostalo je veoma malo kandidata sem da odem tamo i krenem od marine do marine pa pitam. Treba mi mišljenje ili savet šta i kako.

Odmah da kažem ima nekih brodića sa krmenom kabinom, meni to ne smeta bar ne na tima što bi izabrao, ima stvarno skroz zatvorenih, i to bi predrndao i napravio korisno ali ne mora, ima otvorenih..

Prvi i najbolji u grupi je ovaj.. Odradjeno je sve po propisu u skorije vreme, od opreme ima tu i tamo ali ima pramčani propeler ha (zapeo sam za to kao pijan za tarabu) ;) Cena je prava sitnica, kaže 5300 evra poslednja.
Ono kako ja vidim na slikama, brod je uredan i gotov da se vozaš, enterijer mami ali nije ništa spektakularno. Gaz 90 cm.


https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1312801985-cascaruda-8-50m-met-boegschroef.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618
-------------------------------------

Sledeći je suprotan od ovoga po izgledu, treba da se farba komplet spolja ali je plovan, i sad je u vodi, unutra je klasika . Ima manje više sve od opreme pa i Garmin, jeste da je 100 ali bar dubinu meri.
Kraći je 20 cm od prethodnika. Slab invertora ali ga ima što znači da je instalacija tu. Cena je oko 4000 evra. Ka i prethodnik, nalazi se na dalekom severu pa treba dodatnih 300+ km giljati :)

https://www.yachtfocus.com/gebruikte-boten-te-koop/details/easy-sail/131729/cascaruda-830-ok.html
---------------------------------------

Krmena kabina, dosta visoka rekao bih, takodje malo opreme i ali i malo radova, mada kaže da nije dugo korišćen pa može biti kao Polaris, lep na mene :) Cena 4000- Ono što je interesantno je korito, pramac je kao za reku rekao bih ali šta ja znam... Ima toplu vodu i mogućost da se napravi tuš i neobičan raspored u kabini ali mi se svidja baš to što je neobičan a mislim i da je funkcionalan. Krmena kabina bi takodje pretrpela neke izmene.

https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1305555427-van-leeuwen-schouw-850-ak-moet-weg.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr
------------------------------------------


Poslednji na spisku (ima ih još) ali da ne davim, takodje je krmena kabina ali skroz zgodna za preradu..Najduži je (ako je bitno) 8,8m.  Cena je 4000- a to što je dobro je da takodje nema nekih radova na okolo i unutra, oprema ništa spektakularno...
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1341997424-type-tjeukemeer-kruiser-ak-bj-1985.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

KO je čitao dovde pitanje ili dilema je sledeća, da li uzeti kršastiji brodić za manje para pa ga dovesti u red kao onaj drugi što ima sve ili uzeti onaj prvi što je skroz sredjen pa dokupljivati. Koncepcijski su isti. Propeler može da se nadje za 350 evra sa garancijom pa kad se vadi radi farbanja može i to da se udesi, tada bi imao sve sem televizije ha

Molim stihoslepce da me zaobidju ovaj put, koga nervira neka preskoči ko ima vremena i volje neka pomogne.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Lutka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #295 poslato: 10, 11, 2018, 11:20:06 pre podne »
Ja bih najpre da pitam da li znaš kako da doteras plovilo?
Ja sam svoj brod doplovio do Beograda zato što je van gabarita u širini, sve preko 2,55m je ozbiljan problem, tj. skupo.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk


Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #296 poslato: 10, 11, 2018, 12:53:48 posle podne »
Teorijski znam a za praksu su se ponudili ljudi koji su to već radili. Mnogo sam iščitao i verujem da sam shvatio probleme svih vrsta prevoza odande...

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #297 poslato: 10, 11, 2018, 15:35:41 posle podne »
Доро, гласам за
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1312801985-cascaruda-8-50m-met-boegschroef.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618

Мислим да 5.300 евра није превише за такав чамац-брод који изгледа као да на њему не треба ништа радити.
Имам у виду и додатне трошкове допреме и царине и ценим да би то све на крају могло да кошта нешто преко 10.000 евра - ко има, њему није много, а ко нема...

Као што рекох, мислим да такав чамац вреди тих пара.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #298 poslato: 10, 11, 2018, 15:54:44 posle podne »
Hvala za mišljenje :) Nemam ni ja para ali iz dva puta otplakaćemo nekako :)
Carina i troškovi su tu negde manje više iste za sve što gledam, ne može tu biti razlike više od par stotina evra.  Zato mi je dilema oko ta dva, jedan je sredjen a drugi ima sve :) Što se tiče radova, nije mi problem, bilo bi mi zanimljivo da provedem zimu drndajući brod a opet lepše je uz vatricu :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Lutka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #299 poslato: 10, 11, 2018, 16:09:56 posle podne »
Samo ukratko šta je bitno da znaš. Čeka te 2.400km plovnog puta, od toga 600km uzvodne plovidbe po izuzetno brzoj Rajni, što je jedino izvodljivo u jesen kad je Rajna koliko toliko niska i sporija. Sa motorom od 50ks iskreno i ne pomišljaj. Ja sam sa mojim brodom koji ima DAF 120ks na pojedinim deonicama jedva prošao.
Sve u svemu, u najboljem slučaju 4 nedelje ozbiljne plovidbe, svaki dan bar po 10sati.
Posle Rajne sve je bajka ali Rajna je pakao.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk