Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118855 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #255 poslato: 18, 10, 2018, 22:47:31 posle podne »
Ovo su bili čamci, nema mnogo raspravljanja šta i kako, sedneš, veslo i piči  25648  kgk

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #256 poslato: 21, 10, 2018, 16:28:59 posle podne »
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #257 poslato: 04, 11, 2018, 19:28:43 posle podne »
Samo da obavestim gradjanstvo da nisam odustao od kupovine i da se radi na tome ali je mrka kapa..

Ozna što sve dozna iliti služba je totales u pravu.. zna čovek... pre mesec dana je bilo vreme kupovine, na žalost meni je kasno došlo iz guze u glavu da se pokrenem a i platio sam danak neiskustvu. Ako nekom treba savet a i ako ne treba daću ga, Holandezi su teški gejovi, spuste cenu i po 2000 bez blama.. Ja sam papak stavljao ograničenje na 5500 jer sam do 5000 hteo da dam za brodić a tako mi je propalo mnogo brodića koji su u startu tražili 7000 ili tu negde.. Uglavnom sezona jako opada od 1750 oglasa pre mesec dana sad ima 1300 plus.

Juče je zamalo kupljen ovaj brodić jer daj da se nešto više kupi BRE ha

https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1333710350-waterland-kruiser-9-30-lang-2-80-breed.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618&previousPage=VIP

Srećim glas razuma je očevidom našao manu da je kabina niska mada je on malo visok  i druga mana je raspored u kabini, kad neko lala a ja bih da skuvam kafu ima da mi sve po spisku :)

I da, na kraju cena je 3500 evra ako nekog zanima, možda i pazari..
Ima još nekoliko skupljih i boljih kandidata ali se čekaju odgovori.. Veoma su sporii i bole ih uvo..
 
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #258 poslato: 04, 11, 2018, 21:09:29 posle podne »
Ne bih ja odustao od ovoga zbog kafe... :-)
Deluje baš očuvano, a i dimenzije nisu male.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #259 poslato: 04, 11, 2018, 21:24:19 posle podne »
Pa nije samo zbog kafe, dalo bi se kasnije sve to istumbati kako bih ja hteo, malo je niža kabina i hladjenje motora nije baš rešeno kako treba a to je već posao koji ne mogu tamo obaviti. Im takvih sličnih još na listi.
Sad sam se i ja pomegalomanio pa se gadjam tim 8-9-10 metara kako kokicama  a onda se opalim po glavi sa pa de ćeš to parkirati magarac jedan :)
Usput, koja je visina kabine vaših brodova? Tamo je sve kako pišu je do 190, ima i više naravno ali to onda ide na 10 metara...

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #260 poslato: 04, 11, 2018, 21:51:12 posle podne »
jh
Kod mene u kokpitu ima ~200cm, a ja viši i od toga... Neko mi je napisao da nisam baš brodski tip, zbog visine, više sam vanbrodski sajkaca
U prednjoj kabini ima npr 160cm ili koji cent više, možda 165, nisam merio.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #261 poslato: 05, 11, 2018, 08:35:31 pre podne »

Juče je zamalo kupljen ovaj brodić jer daj da se nešto više kupi BRE ha

https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1333710350-waterland-kruiser-9-30-lang-2-80-breed.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618&previousPage=VIP

Srećim glas razuma je očevidom našao manu da je kabina niska mada je on malo visok  i druga mana je raspored u kabini, kad neko lala a ja bih da skuvam kafu ima da mi sve po spisku :)

I da, na kraju cena je 3500 evra ako nekog zanima, možda i pazari..
Hehe, svasta su ljudi navodili do sada kao razlog sta im se ne svidja kod nekog camca......ali ovo jos niko nije napisao. Stvarno je bezveze da u ovakvom camcu za 3500 evra nekoga budis dok kuvas kafu.
Ne znam Dora kakvu viziju imas o boravku na jednom kabinasu bio on 7 ili 10 metara. Nema tu mnogo privatnosti. Kuvanje kafe je najmanji problem.....u svakom slucaju lepse je da nekoga probudis sa mirisom kafom nego sa recimo zvucima i mirisom iz  toaleta na camcu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #262 poslato: 05, 11, 2018, 08:55:53 pre podne »
Nisi obratio pažnju na slike, nema prednjeg spavaćeg prostora nego  kauč sa strane na sredini, kad neko spava nema do napred sem preko kreveta. To bi rešio kasnije premeštanjem rasporeda, to mi ne bi bio problem. Brod je ofarban (korito) ali je krpljen tako da je fleka opaljena preko lošeg što može značiti da je unutra nedirano a i ne mora. Motor nije dobro hladjen i tako još po nešto. Pregledao je čovek koji je veoma stručan i kome verujem ako kaže da nije dobra kupovina.

Ima u ponudi manji brod, 8.3 metra  sa dobrim motorom i obilje prateće opreme, praktično im sve i više nego što ja znam da treba, cena veća od ovoga je 500 do 600 Unutra ok sve a jedina mana treba da se farba, nemam predstavu koliko bi trebalo ali cenim najmanje 2000 evra.  Za 6000 evra, tamo mogu kupiti dobar ofarban i solidno opremljen brod da vozim bar dve godine i ne mislim...
Ima ih još nekoliko što je ostalo i veoma je teško odlučiti se jer jedan ima opremu ali se farba, drugi je sredjen ali je klot frket i tako.. Će rešimo nešto... Nije to lako odlučiti se, pratim redovno i domaću scenu ali ne ispada mi nešto povoljno i da m ise svidja. Biciklo kupim i bacim ako se zeznem, ovo ne nameravam da menjam posle mesec dana a i neće moći i da bi hteo.

Javiću se kad budem nešto kupio da vas ne nerviram više..


Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #263 poslato: 05, 11, 2018, 09:14:10 pre podne »
Ja sam pre neki dan iz dosade prelistao domaće oglase i nisam video mnogo toga pametnog u ovim dimenzijama... Bukvalno ni jedan brod ne bih poželeo... (sem Mišinog linsena, a ni njega čak jer nije pogodan za pecanje)...

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #264 poslato: 05, 11, 2018, 09:24:36 pre podne »
verovatno da si kontaktirao prodavca, obzirom da raspolažeš podacima koji nisu navedeni u oglasu.
Ili ja nisam skapirao. Ako plovilo trenutno odgovara postavljenim slikama, vidi se da je vlasnik pravi "domaćin". Za mene je nepoznanica motor. I koji je problem sa hlađenjem istog.
Vrlo je moguce da su ona dva prednja kauča pokretna. Da  mogu donji delovi da se povuku ka sredini
i dobije veliki krevet. A o privatnosti...i da me zagolicaš ne bih se nasmejao.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #265 poslato: 05, 11, 2018, 09:31:52 pre podne »
Ovo je brod ispod svake cene... najveca je glupost izmišljati mu mane....

ova tema je pocela da gusi  ...    7645218764198

a Dora nece nikad ni kupiti brod...niti ima nameru...
Dunav je moje more.....

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #266 poslato: 05, 11, 2018, 11:02:26 pre podne »
Evo javno se izvinjavam svima, neću više gušiti...
Samo za kraj, ja sam majstor koji popravlja mašine više od 45 godina, znam svašta i nisam papak. Ako o brodovima ne znam ništa, voljan sam da naučim. Za one što im zinu oči, ovaj brod košta minimum 7000 evra a dok se dokupi šta treba i više.. Početna cena nije što i krajnja.
Ako poredite (izbegavam to da kažem) sa domaćim skalamerijama onda kad se kaže jebote 9 meteri ima a košta samo 3500 evra pa da li si ti normalan, mislim ja?... Mislim jesam, enterijer u materijalu košta max 500 evra i to da izgleda da se usereš, mislim na tekstil i par lajsni a ispod truo dušek nema veze...
Šta onda ostane od ovog broda koji ima (imao je) trulo korito čim je krpljen a tamo je lim bar 6mm u startu znači ebali mu kevu sa neodržavanjem. Ako sam se išta nagledao u životu to je našminkan auto a u trepni beton ili stara radna odela.
Nije zlato sve što sija.
Pitao sam konkretno koliko košta neophodna oprema za plovidbu, bar orijentaciono, nisam dobio odgovor. Procenio sam odokativno da mi treba minimum 1200 evra što ide plus na ovakav brod jer nema ništa, sledeći koji ima znatno više košta 600 evra više a sledeći koji mi se baš svidja a 9.5 metara je košta 1000 evra više a možda i 100-200 manje od 1000, takva ima dva i čekam da mi se jave sa rezultatom.

Za 6000 (traži) ima brodić sa svom opremom i pramčanim propelerom a 200+ litara nafte u tankovima itd...
Daklem, gledam, čitam dopisujem se i kupiću nešto i neću vam javiti iz inata a znam da će da se nasekirate zbog toga ha
Iskreno, razočaran sam pristupom pojedinih ljudi moj želji da kupim brodić i što tražim i zakeram da bude najpribližnije nekom mom ( NE VAŠEM) vidjenu plovila. Očekivao sam podršku ili bar zezanje jer nije ovo tema gde se rešava putanja svemirske sonde do Neptuna.

Ima stvarno divnih ljudi koji su bili dobronamerni i gde se oseća dobrota i nesebična podrška a ...
U to ime ja Vas pozdravljam ...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #267 poslato: 05, 11, 2018, 19:59:47 posle podne »
Samo ti pisi i salji linkove sa tim stranim ladjama...mene brate zanima sta ima tamo iako cu je pre napraviti nego kupiti... 114
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #268 poslato: 05, 11, 2018, 21:41:32 posle podne »
ZOX, u gadnog dedu rasteš... Svima ću javiti samo tebi neću ha nek veneš u neznanju :)

@ ZoranT
https://www.yachtfocus.com/gebruikte-boten-te-koop/details/easy-sail/131729/cascaruda-830-ok.html
500 evra skuplji metar manji  ali pogledaj spisak...

Ovo mi je jedan od favorita pored polarisa :)
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1312801985-cascaruda-8-50m-met-boegschroef.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618

Ima jedan za 2200, nema link (sklonio oglas) ali se dopisujemo.. Sednem na avion i za 1500 ga dopravim  na licu mesta  :)
 
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #269 poslato: 05, 11, 2018, 22:04:20 posle podne »
Vidi ovako...onaj brod sto ti se nije dopao oko kuvanja kafe i komfora je uzi nego ovaj "cascaruda" iako je "cas" kraci...4 polja tj one kockice u sirini solarnog panela su oko 50-55cm pa otprilike mozes da meris  gabarite...ovaj i drugi camci a samo nijansu siri su ti (svakom) jednostavno privlacniji oku...a slika zna da vara tako dok to generalno ne vidis tesko je reci bilo sta...rasporedi i komfor na tu dužinu su svuda slicni jednostavno ne mozes na te mere nista nesto drukcije...na marisi kod zankikija je takav prostor full iskoriscen...taj motor od 190 d znas...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!