Nautika opšta... > OPŠTA DISKUSIJA

Moja Bela Ladja :)

<< < (123/123)

Drivee:
verujem totalno samo sam zapanjen... sve mi je u glavi kako to da namestim kod mene. Jer je stvarno mizerna potrosnja, pogotovo sto imas minusni.

zankiki:
Jedino što sam negde napisao da je frižider 110 litara, moja greška, ima 95 (ukupno sa komorom za zaedjivanje), baš sam za vikend pogledao...

STG:
Kako god bilo, zanima me da li imamo neku staru temu, pa da prelistam, mozda i nadjem odgovore na moja pitanja, a o istom trosku nema offovanja Dorine teme...
Dakle, zanima me sta je pravo resenje za hladjenje. Sanducar frizider na 220 imam, pretvarac je tu sa solarnim panelima i bankom od 2x110A,  treba proveriti koja je njegova potrosnja (frizidera), ali me zanimaju i druga resenja/cene, pa da vidimo sta i kako.

Drivee:
STG
Odgovor je jasan. 12V kompresorski frizider sa kutijom do 140l. Potrosnja od 3-7A u najvecem slucaju 4.5A. Sve ostalo je losija varijanta. Dora je otvorio novu temu pa mozda da se prebacimo tamo   m07800

Dora:
Nisam pisao trista godina :) Frižider radi za sve pare i komora za zamrzavanje, sad mi je žao što nisam uzeo veći a tražio sam ovaj manji kao sumanut da bi mi stao pod sedište a posle sam promeio plan i nije bilo bitno... No nikad nije kasno da se predomislim... Obzirom na solar i kapacitet bateriaj mogao sam komotno da uzmem onaj sa zamrzivačem ali ok je i ovo za sada.
Svaka preporuka za majstora iz BG-a koji mi je prodao kompresor a ja bio lenj da nosim u BG da napravi kao toliki Novi Sad pa ima majstora, medjutim kao u onom pravilu da iz korpe bresaka izvadim krastavac ja sam to 2 puta uradio i treći put me nije mrzelo da odnesem u BG.  O živcima i parama da ne pričam, ima sigurno u NS majstora da to odrade ali ja nisam imao sreće.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju