Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118809 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #270 poslato: 05, 11, 2018, 22:20:14 posle podne »
Većinom napišu koliko je široko ali to je naravno sa "tarabom" a ova je konkretno 2,9m ali je kabina naravno uža za gazište i tapacirung ali opet dovoljno komfora.
Svi se tamo manje više svode na taj sistem kao Marisa što mi se svidja, levo sto i dve klupe a desno kuhinja, pramac krevet  i wc levo ili desno u kabini ili napolju kod kormilara...
Gledajući tu silu ponude sve je isto, brod od 7.5 metara i onaj od 9.5 metara se razlikuju što je kuhinja duža, ima dva elemnta umesto jednog ha Očekivao sam da 2 metra više značajno povećavaju komfor, ali je sve isto..

Ovaj je pobednik  kako je rešen kabinski deo.. to ću napraviti baš tako kad tad :)
Ružan je do bola ali uz malu preradu zadnje kabine i tende bio bi to koristan brodić :)
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1317623617-prachtige-beenakkervlet-8-50-l-2-80-br.html?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #271 poslato: 05, 11, 2018, 22:34:26 posle podne »
Dva metra u duzinu manje vise ali u sirini 30-50 cm je cudo...sto je ruzan...uzdignut pramac zbog talasa je dobar za visu obalu al za plazu malo nezgodan...sve se da resiti...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #272 poslato: 05, 11, 2018, 23:08:56 posle podne »
Pa to, sa pramcem, nije mi na oko lepo kad je dignut a i iz kabine ne vidiš ništa napred... Svidja mi se kad je ravan bok, nizak pramac, mislim ravna prednja paluba, mal ne reče hauba ha
Ovom bi dodao sa desne strane stepenice za krov krmene kabine, malo otfikario od krova da se ne lupa glavom kad se ide gore, postavio tendu za sunce i pijuckaš sok... Malo produžena platforma za pecanje i to je to. Idealan za dvoje.
Gaz mu je 80 cm kaže gazda ali retko koji ima manje od 60, svi s u manjeviše tu oko 70 do 90cm. Antivegetacija pre 3 godine a tankovi po 200 litara..

Čekam da još spusti cenu :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #273 poslato: 06, 11, 2018, 05:01:31 pre podne »
Taj podignuti pramac je prilično zeznuta stvar za izlazak na plažu, a bogami i zimi kad poledi ne znam kako udješ na brod, kod nas je uglavnom na svim marinama ulaz preko pramca, retke imaju staze sa strane.... Ja sam se kod mene lomio par puta, a idealno je ravan....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #274 poslato: 06, 11, 2018, 07:59:16 pre podne »
No, da ne gnojim sada, ako mu je to jedina mana, navići ćeš se...  sajkaca

Svaki naš brodić ima neku manu (ili više njih), pa smo se navikli da živimo sa njima... I da sam praviš po svojim potrebama brod od nule, opet bi prilikom korišćenja uvideo neke mane... Samo napred...

Inače, od ova tri, nekako mi je drugi najbolja opcija... Prvi je dosta zarđao i morao bi se u skorije vreme farbati (a uzmi u obzir da su slike možda i par godina stare).

Treći mi je najbolji, ali nije za pecanje, za šta ti i treba... Doduše, kada bi se odsekla zadnja kabina, dobila bi se baš lepa terasa, ali to nije nimalo jeftino... Uzmi da je samo nova cirada za toliku terasu reda 400-500-600e... A ostaje problem i sa spavanjem, pošto koliko vidim salon ide do samog pramca... Ali svakako organizacija prostora za život u brodu i tuš kabina su ono što mami kod ovog broda...

Tako da ostaje broj 2, između njih po svemu (i ceni), a izgleda lepo i utegnuto...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #275 poslato: 06, 11, 2018, 08:11:09 pre podne »
Doro, moje je mišljenje da nikad nećeš naći brod po svojoj volji, kao što uostalom niko od nas nije našao. Kad god pomislimo da nam je sve potaman ispadne nešto kako ne treba. Uvek treba nešto zameniti, premestiti, dograditi, produžiti, i verujem da je kod svih tako. Moj ti je savet da jednog dana sednete ti i ZoranT, ispričate se lepo, kažeš šta ti treba, on ti napravi projekat, uz put ga malo doradite, prepravite onako kako si ti zamislio. I napraviš brod po približno svojim potrebama i meri. Zoran je tata mata za projekte, a ima dobrih majstora koji to mogu dobro i kvalitetno uraditi. Čak verujem da bi dobio brod za manje para nego što ćeš ga kupiti negde preko. Registracija nije problem, prijaviš gradnju kapetaniji, oni prate postupak gradnje , kasnije tehnički pregled i lepo ploviš i uživaš u onome što si sam osmislio.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #276 poslato: 06, 11, 2018, 08:31:38 pre podne »
Moram da se ne složim...

Kao prvo, kad kreneš da praviš brod, onda praviš brod a ne ploviš... Izgubiš par godina i mnogo kilogarma živaca dok ne zaplovi. Znam da je ZoranT odličan u tome, i meni je pomagao kad sam produžavao brod, ali najmanje od svega košta kupiti lim i izvariti... Toliko sitnica ima da se kupe i ugrade, kojih nismo ni svesni. Pa gde je još ugradnja motora, marinizacija... Garantujem da metalni brod, gabarita i sa opremom kakvi ovi preko imaju ne može da se napravi ni za duplo te cene (a pri tome mislim na cenu broda, prevoza, taksi...)...

Jeste da imamo nov brod, ali po mnogo većoj ceni, i uz potrošeno mnogo kila živaca.

Pogledaj samo enterijer na tim brodovima, to je radio neko ko se time bavi, a ne komšija i ja kupili par tabli špera i ubodnu i krenuli u akciju...

Dobra brodska WC šolja košta 500e...

Ne znam... Ja sam pristalica pravljenja broda samo ako to znaš sam da uradiš i uživaš to da radiš, ili imaš previše viška novca, pa možeš sve da prepustiš dobrim majstorima koje se ne mora nadgledati (ako takvih ima?!)...

Davno sam rekao da pošto mi je ostalo još jedno 50-60 godina života realno (mada, ako nastavim da se družim sa Veprom, to je dosta manje usled oštećenja na jetri)  sajkaca ne mogu sebi da dozvolim da preskočim ni jednu godinu da ne plovim...Marissu sređujem od kako je imam, i još nisam gotov (ovih dana posle godinu dana pauze završavam enterijer), ali plovila je svo vreme...

I za kraj, da osmišlja brod za sebe može onaj ko je nešto plovio, pa sada zna šta mu treba... Dori je ovo prvi brod, i tek će za nekoliko godina da zna šta mu to treba i da vidi kako će da ga koristi i šta mu to odgovara...

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #277 poslato: 06, 11, 2018, 09:00:40 pre podne »
Pa to, sa pramcem, nije mi na oko lepo kad je dignut a i iz kabine ne vidiš ništa napred... Svidja mi se kad je ravan bok, nizak pramac, mislim ravna prednja paluba, mal ne reče hauba ha

Ja ne delim mišljenje, s obzirom na to sa kakvim se nekad vremenskim uslovima srećemo na vodi, ne bih voleo da mi je niži pramac ni 1cm a prilično je visok. Kad je jaka košava, a ti moraš da se vratiš sa neke udaljene lokacije, ne bi ti se svidelo što ti je paluba niska i ravna  no125
Košava je baš dominantna u ovo doba godine, mislim da je sad u onoj fazi kad duva 3 nedelje konstantno, a vreme prilično toplo i vedro. I zamisli da tri vikenda propustiš zbog košave, a Zankiki i ostali te zovu sa ostrva da im se pridružiš a tebi se ne kreće...  sajkaca

Kod marina koje ja koristim u toku godine, ulazi se ili sa strane ili preko krme, tako da mi pramac ne predstavlja problem. Da se ulazi sa pramca, priznajem da bi bilo nezgodno. Takođe ovo što kaže Zankiki, zimi je paluba veoma opasno mesto...tanak led je čudo, prvo on tebe vidi, pa ti njega  sajkaca
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #278 poslato: 06, 11, 2018, 09:27:58 pre podne »
No, da ne gnojim sada, ako mu je to jedina mana, navići ćeš se...  sajkaca

Svaki naš brodić ima neku manu (ili više njih), pa smo se navikli da živimo sa njima... I da sam praviš po svojim potrebama brod od nule, opet bi prilikom korišćenja uvideo neke mane... Samo napred...

Inače, od ova tri, nekako mi je drugi najbolja opcija... Prvi je dosta zarđao i morao bi se u skorije vreme farbati (a uzmi u obzir da su slike možda i par godina stare).

Treći mi je najbolji, ali nije za pecanje, za šta ti i treba... Doduše, kada bi se odsekla zadnja kabina, dobila bi se baš lepa terasa, ali to nije nimalo jeftino... Uzmi da je samo nova cirada za toliku terasu reda 400-500-600e... A ostaje problem i sa spavanjem, pošto koliko vidim salon ide do samog pramca... Ali svakako organizacija prostora za život u brodu i tuš kabina su ono što mami kod ovog broda...

Tako da ostaje broj 2, između njih po svemu (i ceni), a izgleda lepo i utegnuto...

Prvi ima dosta opreme, ono baš dosta ali treba da se farba, kažće i vlasnik, treba i odole da se farba. Zato je bilo pitanje koliko u NS ima mesta da se izvuče takav brod na obalu i eventualno premesti kod mene. Imam prostora a verujem čvrsto da bih dobro obavio proces farbanja, ako mogu kola mogu i brodić :)
Kalkulacija ljuta, kupiš jeftinije sa dosta opreme, sam si naveo wc šolja 500, ima vebasto, solar, ispravljač, sidro, kanape i što šta... Ostaje cena za farbanje.

Drugi je suprotan, sve je uradjeno spolja a i iznutra ako je verovati slikama, nikako da se utanačimo da e pogledaa i cena mi je za malo veća od planirane, što ako bi stvarno bio dobar i ne bi bilo baš smak sveta.
Treći mi se opasno svidja koncepcija i prilagodio bih lako da bude i za pecanje a stvarno je mali stančić na vodi, do Segedina dušu dao a i bogami i 30 dana da se plovi do NS-a. Trenutna cena nije za sada odgovarajuća. Sve je stvar kompromisa kao što ste rekli, nisam ja profesionalni ribar pa da se žderem ako propustim koju ribu. Veći mi je problem kod svih gaz da bi ušao u dunavce..

Ima još jedan koji mi se baš svidja ali vlasnik kaže idi vidi a diler kaže ne može da dobije slike, izgleda da su se podžapali :) Cena je 4500 i to mi je baš ok jer mi se svidja :)


Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #279 poslato: 06, 11, 2018, 09:36:30 pre podne »
Daj link

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #280 poslato: 06, 11, 2018, 10:55:47 pre podne »
Nema link, nije više u oglasima..


I dužina i širina, oprema tu i tamo a stanje solidno...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #281 poslato: 06, 11, 2018, 11:09:45 pre podne »
Uf, ovaj baš lepo deluje......

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #282 poslato: 06, 11, 2018, 11:17:24 pre podne »
Ovo je isti model kao Vojkanov? BataVoja sa foruma
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?action=profile;u=4304

Prava stvar  thumbup thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #283 poslato: 06, 11, 2018, 11:27:51 pre podne »
E konačno da se i vama svidja :) Nema mnogo opreme ali će se kupiti polako,  samo da se uskladimo oko primpredaje taoca ili onaj za 6000 mada mi je ovaj odmah zapao za oko na početku gledanja samo je cena bila malo jača...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #284 poslato: 06, 11, 2018, 12:24:07 posle podne »
Чекај, да ли то значи да је куповина уговорена?

Браво! Срећно!

Ово што сад следи, само су слатке муке.