Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118136 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #210 poslato: 16, 10, 2018, 17:41:10 posle podne »
Evo i da Služba kaže koju: prvo, Vrbak više nije tema.

Taj brod je odličan, kršten i pismen, to je letnji brod kojim se mnogo plovi, nije plutalo na kojem se samo boravi na vezu do u nedogled. Na primer, to je kad želiš sa ženom da ploviš do Estegrgoma ili  do Tekije na godišnji odmor.
Motor je ok, kinez je, ali nije bezimena kopija, ispravan je i dimenzionisan pravilno. Sve karakteristike, i dobrije i lošje,  na Vrbaku, su posledica kompromisa koji su neophodni da bi se zadovoljila koncepcija, a Aponja je to znao da uradi, i uradio je na ovom brodu, za tadašnju srednju klasu, koja je imala nešto novaca i nešto slobodnog vremena. Danas takvi uglavnom ne postoje.

Vrbaku predstoji osvežavanje, jer je u njemu oprema sa kraja devedesetih... a to osvežavanje je za red veličine jednostavnije i jeftinije od onoga kroz šta je prolazi moj brodić skoro svaki put kad sam na parnom pivu, ili ono kroz šta je prošla Marissa ili ono kroz šta je prošla Princeza...

Bila je neka opcija i da ga ja uzmem, ali je previše bilo kombinatorike, pa sam se suzdržao jer to nije jedina opcija, dok ne ostane jedina opcija (jer ipak nije kvantni skok naspram mog broda)... U međuvremenu pojavio se mudar kupac, čestitam čoveku na izboru (služba ga još nije upoznala, ali je pitanje dana).

Što se tiče cene, ona je takva jer na starog ranjenog lava i miševi oštre onu stvar, i neću dalje prdenjati iz pijeteta prema starom saradniku službe i prijatelju.

Što se Dorinog izbora tiče, ja sam ga već vodio do Vrbaka, uz pokušaj da mu bez nagovaranja ovo prethodno objasnim, ali to tada nije bio brod koji je on zamišljao, iako sada već zamišlja drugačije... a kako služba pomaže saradnicima samo da zadovolje svoje snove a ne moje (jer sam za moje zadužen ja) nisam ga naravno nagovarao. Taj proces će da se nastavi...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #211 poslato: 16, 10, 2018, 18:20:07 posle podne »
Eto, došao šumar i isterao iz šume i partizane i njemce :) Dileja rešena...
I ja sam imao slično mišljenje, imam Stila da drndam svaki dan a onda vikendom sednem u 75 i sve pokakim usput na drumu :) Taj koncept traži više para.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #212 poslato: 16, 10, 2018, 18:52:16 posle podne »
Ali evo ga kompromis :)
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1333447300-super-fijn-scheepje-met-boegschroef.html?c=8f60e0388e6d92801da23b01cd75831b&previousPage=lr

Zgodan mališa, ne piše dimenzija ali ima skoro sve kako sam zamislio :)

Sad već posle iljadarke pregledanih brodova onako sa slika, šta bih želeo ovog trenutka a to se da promeniti očas posla :)
Ima sudoperu samo rupa eventualno i ravan deo pored, pored je šporet sa ispod frižiderom. To je smešteno desno od kormilara, iza toga bar metaripo prostora za sedenje i stolčić, slično kao Marisa. Nemam pojma zašto svi holandezi imaju 30cm do pola metra zadnji deo zatvoren, verovatno su tu rezervoari ali pretrpeću. Ispred kormilara kabina gde je WC, spavanje i eventualno sto koji može biti pomoćni krevet ali ne mora. Većina ima ispred kormilara sve pa i kuhinju, to mi se baš ne svidja  zbog kuvanja, temperature i mirisa ali šta da se radi.

Sad pa na dalje to bi bio neki kompromis da se može otputovati na više dana a može se i pecati sa druženjem.
Što se tiče para, pare nisu problem jer para nema :)
 
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #213 poslato: 16, 10, 2018, 18:52:49 posle podne »
Zmaci ode Vrbak! Neka mu je sa srecom i neka se lepo naplovi novi vlasnik! Voleo bih da ga vidim na leto na ostrvu 😉
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #214 poslato: 16, 10, 2018, 19:56:50 posle podne »
Dora, sacekaj ti da se objavi Marisa za prodaju, pa to pazari za desetak petnes iljadarki. Bar je ispitano na nasim brzacima i dunavcima... A to ce biti skoro, jer Zankiki ne moze 6 meseci bez nekih produzavanja, prosirivanja.... a na Marisi vise nema st da se radi  a i sedi usidrena nezna se do kad... ha
 k5 114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #215 poslato: 16, 10, 2018, 20:19:13 posle podne »
Е, да ме жена није задржала ја бих написао исто што и Душко.
То је најпаметније.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #216 poslato: 16, 10, 2018, 20:34:00 posle podne »
Obzirom da je rekao da ako neko stavi na astal 15.000 on skače sa broda i pliva do obale ha Možda vredi da se organizujemo :)
 
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #217 poslato: 16, 10, 2018, 21:38:33 posle podne »
Не вреди, сад је упозорен.
Да смо га ухватили на изненађење... Ко зна?
Овако, сад ће да дигне цену.

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #218 poslato: 16, 10, 2018, 22:16:46 posle podne »
Ovaj Holandjanin sa oglasa odlicno izgleda

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #219 poslato: 17, 10, 2018, 08:45:10 pre podne »
Lepo izgleda ali bilo bi jos lepse da objavis nesto sto si konacno resio da pazaris. Od gledanja nema mnogo vajde a i dosadi na kraju.... hi

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #220 poslato: 17, 10, 2018, 08:58:03 pre podne »
Tebi ako je dosadilo preskoči temu, meni je zanimljivo... Čovek traži brod i deli sa nama sve na što naidje...

I meni je ovaj Holanđanin sasvim ok. Da bih mu oko 8 metara.....

A na Marissi ima još radova... Ide zime, biće slika  sajkaca

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #221 poslato: 17, 10, 2018, 09:09:10 pre podne »
...
A na Marissi ima još radova... Ide zime, biće slika  sajkaca


Ма, шта кажеш?
Има још радова?

А смејали сте се мени...?

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #222 poslato: 17, 10, 2018, 10:07:02 pre podne »
Tebi ako je dosadilo preskoči temu, meni je zanimljivo... Čovek traži brod i deli sa nama sve na što naidje...

I meni je ovaj Holanđanin sasvim ok. Da bih mu oko 8 metara.....

A na Marissi ima još radova... Ide zime, biće slika  sajkaca
Pogresno si shvatio sta sam hteo da kazem i ne znam zasto se ti javljas kada je moj komentar upucen Dori a ne tebi...sem ako nisi njegov advokat.
Meni je zanimljivo i ne smeta mi da gledam jos godinu dana slike a komentar je bio dobronameran jer covek sto duze gleda sve manje onda zna sta hoce i sta mu valja a vremenom se onda i malo ohladi pa na kraju zbrza i kupi obicno ono sto ne bi inace.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #223 poslato: 17, 10, 2018, 10:09:27 pre podne »
Tebi ako je dosadilo preskoči temu, meni je zanimljivo... Čovek traži brod i deli sa nama sve na što naidje...

I meni je ovaj Holanđanin sasvim ok. Da bih mu oko 8 metara.....

A na Marissi ima još radova... Ide zime, biće slika  sajkaca
Pogresno si shvatio sta sam hteo da kazem i ne znam zasto se ti javljas kada je moj komentar upucen Dori a ne tebi...sem ako nisi njegov advokat.
Meni je zanimljivo i ne smeta mi da gledam jos godinu dana slike a komentar je bio dobronameran jer covek sto duze gleda sve manje onda zna sta hoce i sta mu valja a vremenom se onda i malo ohladi pa na kraju zbrza i kupi obicno ono sto ne bi inace.

Moj komentar nije bio zlonameran, znamo se pa sam mislio da ćeš tako i shvatiti...
Nema mesta ovim komentarima ko je čiji advokat i slično, znaš ono, demokratija, slobodna zemlja, sloboda mišljenja i izražavanja...  114

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #224 poslato: 17, 10, 2018, 10:11:14 pre podne »
Lepo izgleda ali bilo bi jos lepse da objavis nesto sto si konacno resio da pazaris. Od gledanja nema mnogo vajde a i dosadi na kraju.... hi

Ako baš smeta prestaću :) Mislim da u "svojoj" temi tražim savete za brodić pa ako neko pomogne dobro a ako ne opet dobro..
Obzirom da je Holandija daleko a i ne bih baš da idem svaki čas tamo, okačim povremeno link zbog reakcija vas koji znate da prepoznate...
Ja sa kolima radim odavno i pravilo je jasno, čovek ima 5000 jura i treba da kupi auto od 4200 do 4500 max jura jer treba uvek nešto doraditi, sevis, kočnice, gume ili...
Čovek gleda aute do 5000 da iscedi maksimum a onda zajmi još 500 da bi kupio nešto za 5500 i onda nema ni za benzin a ne za gume...
Pokušavam da ne upadnem u tu gabulu. Od odmaćih mi se svidelo (novčaniku) Vrbak (ne baš jako) ali je bio tu na odmah i po meni ništa hitno za doradu, to svakako više ne pije vodu ali i bolje jer to nije za mene početnika a ni po koncepciji šta bih želeo da radim sa brodićem nije. Drugi domaći sam stavio link ali ga niko ne poznaje a ne bih išao do tamo samo da pogledam bez ikakve informacije. Tu se završava domaća ponuda ili ja ne bacam ptičara dovoljno visoko.

Holandija zemlja nevelika ima ima zilion brodova što po slikama mogu proći kriterijum ili "kriterijum" od 2500 pa nadalje a nadalje je max 5000. Ovaj što gledam je novi u ponudi (realno nema ništa sem pramčanog propelera) pa sam zato stavio link, to je ona priča o kolima, malo zajmiš i uvališ se u bedak a sa druge strane jedan što takodje pratim je SAM spustio cenu za 1300 evra a drugi za čak 3000 evra  eek Tako da, ne žurim.

Tema mi je veoma korisna da bih iskristalisao mišljenje o potrebama i mnogo mi je pomoglo u tome pojedini komentari što ovde što na PP

Eto romana :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...