Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118136 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #180 poslato: 12, 10, 2018, 18:32:47 posle podne »
... Može samo da se mlati varalicom sa strane kao neki.  sajkaca .....
Ali zato ti "neki" vade prave bandare kapitalce, a ne kao drugi "neki" sto hvataju kolege ribolovce sa obale  sajkaca  stri
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #181 poslato: 12, 10, 2018, 21:50:17 posle podne »
Ali zato kad lupim kontru odmah ispadaju iz cipela.  ha

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #182 poslato: 12, 10, 2018, 22:55:46 posle podne »
Kontra ti je za svaku pohvalu, tako kaze onaj momak sa obale  sajkaca

Nego da se mi vratimo na temu, Dora, ako si raspolozen, u nedelju skokni do Zemuna, planiramo da raspalimo neku talandaru i da se malo druzimo(ako se nesto ne izjalovi do tad). Hrane ce biti, dobrog raspolozenja svakako, a taman da iskoristis priliku da zaplovis sa nama i vidis kako se sta ponasa. Bice i kosave, a bice i zavetrine, sve ono sto te interesuje  jh

Ako si raspolozen, pisi na pp pa se cujemo.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #183 poslato: 13, 10, 2018, 04:27:13 pre podne »
Ali zato kad lupim kontru odmah ispadaju iz cipela.  ha
Amateri, ja kad sam počinjao pecanje, nije bilo ovih dolmi na kanalu kao sada, njive iza ledja, pa kad trgnem ili iščupam usta ili preleti preko mene ali ono direktno koliki je bambus i najlon i bubne u detelinu, posle idem po najlonu da je nadjem ha
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #184 poslato: 15, 10, 2018, 20:58:38 posle podne »
Nego da se vratimo na posao :)
https://www.polovniautomobili.com/plovila/13029597/porodicni-brod

Zna li neko šta o ovom plovilu? Šta u svetu nautike znači automobilski motor od xxx konja?

Drugo pitanjce, Vrbak, svi nešto vlaže na njega ali niko ne kupuje, meni se iskreno ne svidja unutrašnjost ali opet za te pare šta se prodaje to je brodina? Šta je problem, nedostatak para ili kupaca ili?
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #185 poslato: 15, 10, 2018, 21:08:27 posle podne »
Pa taj Vrbak je napravljen sa nekim planom, tvorac je covek koji ponesto zna o brodogradnji i pomalo se razume u matematiku. E sada jbg svi bi sve zivo i komfor i brzo plovilo a da pritom nije skupo i bude zgodno za manipulaciju. Mislim da ako se uz to doda i sigurnost to je to. E sada da li se takvo nesto svidja ili ne to je druga prica. Kod nas ce pre ljudi uzeti plutajucu kocku i to se donekle moze razumeti

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #186 poslato: 15, 10, 2018, 21:29:54 posle podne »
Znam ko je tvorac, u prvom naletu ludila da postanem kapetan bele ladje sam često prolazio pored firme i takodje vlažio na modele koje je pravio napolju. Ovaj je medu manjima. Čitao sam da svi hvale vozne osobine, izgled je po meni skroz ok, unutrašnjost kome se ne svidja baš jako uvek ima prostora za promenu pa se zato pitam zašto ne odlazi a pri tome je konkurencija u toj ceni da ne kažem nula ali nije ni daleko, bar ono što je oglašeno u oglasima.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #187 poslato: 15, 10, 2018, 21:35:50 posle podne »
Kod ovog sa oglasa mi nije jasna registracija. Pise da vazi do 09.2019. Znaci da je registrovan u septembru ove godine. Zar ne bi trebalo onda da vazi reg. do 09.2021.
Ili ja negde gresim.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #188 poslato: 15, 10, 2018, 22:12:30 posle podne »
Vrbak je prelep brod, ali je to ipak Apiceva puskarnica, brod za neka druga vremena... ko nije sedeo u Apicevim brodovima nema pojma koliko su skuceni i uzani. Niski, da se ne mozes ispraviti skoro nigde... A ima i jos kineski brodski motor. Ovaj oglas je zivi dokaz realne trzisne vrednosti tih brodova, brod je izasao na oglase sa cenom od 25k € sada je 8k a da neko izvadi 6k € na gomili u kesu otisao bi ko jedan i jedan. A ona pocetna cena je cist mit ljubitelja takvih brodova. Za te pare bolji brod neces sigurno naci!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #189 poslato: 15, 10, 2018, 22:31:05 posle podne »
Sad si me skroz uprskao, prvo ga kudiš a onda ga preporučiš :)
Hipotetički da ga kupim, kako se to odražava na dunavce obzirom na  dužinu, da li neko zna manevarske sposobnosti. Vidim na jednoj slici da se zalepio za obalu pramcem, pesak je i ne vidim dubinu a nema koliki je gaz. I problem sa takvim nečim je privez...

Platforma je pogodna za pecanje ako ništa drugo :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #190 poslato: 15, 10, 2018, 23:29:27 posle podne »
Kome odgovara ovakav brod, odnosno ne smeta mu skucenost, taj treba da ga pazari. (Osobe  preko 80 kg pisaju ili sa pramca ili sa krme, bok zaboravi jer se toliko nagne kada stanes da realno lako mozes bucnuti 😂😂😂) Ovakav brod za manje para sigurno nece naci... prilazi taj na plaze pramcem bez problema... predpostavljam da mu je gaz oko 60-70cm. A ono sto je sigurno to je da je najbrzi od svih u toj klasi 😉 Pa taj prosto leti...
 Sto se tice manevarskih sposobnosti kao i drugi sa kormilom u napred jos boze pomozi u nazad nikakve. Treba se navici... Ali to je tako sa svim brodovima sa brodskim motorima i kormilom koji nemaju bovtrastere napred...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #191 poslato: 16, 10, 2018, 00:22:15 pre podne »
Kod ovog sa oglasa mi nije jasna registracija. Pise da vazi do 09.2019. Znaci da je registrovan u septembru ove godine. Zar ne bi trebalo onda da vazi reg. do 09.2021.
Ili ja negde gresim.

Program za unosenje oglasa je radjen za vozila i ne dozvoljava duzi period od 1 god za produzetak registracije
« Poslednja izmena: 16, 10, 2018, 08:16:42 pre podne Bakara »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #192 poslato: 16, 10, 2018, 08:13:10 pre podne »
Hvala Misho, nisam to znao.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #193 poslato: 16, 10, 2018, 09:04:30 pre podne »
Doro, manevarske sposobnosti u dunavcima nikad nisu problem - nauči se to vremenom. Zavrtiš ga u jednu stranu, udariš u rikverc dok ne stane, ali nastavi da se okreće oko svoje ose... Samo malo sačekaš i namesti se. Nije to velika dužina da bi bio problem manevar.

Za dunavce i pecanja zbog kojih ga ti uzimaš ti je bitniji manji gaz, a mislim da bi on trebao da ima gaz 50-60cm, i to na zadnjem delu, tako da je i pristajanje sasvim ok, sem na nekim dugačkim plićacima, ali jbg, na takva mesta jedino kameničanka može da pristane.

Meni je Vrbak oduvek bio želja, i da nisam pre par godina kupio (i sredio) Marissu, bio bih po ovoj ceni sigurano kupac. Što se konfora tiče, svako je različit, meni je to sasvim ok i dovoljno, ali najbolje je da odeš i da vidiš brod, ako se potencijalni kupac, a trebao bi biti!

Ipak je to po ceni slično onim Holandskim, koji jesu drugačiji (širi i prostraniji), ali je ovaj sigruno brži, što nije mala stavka kad kreneš Dunavom uzvodno... Ipak se oni tamo vozaju pretežno po jezerima i stajaćim vodama, gde 1-2 kmh ne znači puno, a ja sam se otelio i produžavao brod da dobijem taj 1.5 km/h. Nije mala razlika da li uzvodno ideš 6 ili 8...

Za ovo si siguran da je kršteno napravljeno i da je održavano, a i Holanđanina od 4-5000, dok dovezeš izađe te toliko, a nisi siguran u kakvom je stanju.

Šta znam, ja bih otišao da pogledam, ako ti je konfor dovoljan računaj da možeš spustiti bar 500e... Neće ni to stajati doveka na oglasima... A vožnja sa krova nogama je leti konfor bez premca.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #194 poslato: 16, 10, 2018, 10:25:49 pre podne »
Vepar je upropastio stvar :) Juče sam se zapalio i malo je falilo da danas pazarim (ozbiljan sam)  ali imam 105 kila, radim na smanjenju ali teško ide pored slanine i čvaraka :)
Kad sam ulazio kod tebe na brodić bilo je povuci potegni. Uz malo pameti ukapirao bih koja noga ide prvo pa onda guzica ali jeste problem za matorije tako da će i meni ostati vlažan san i to isključivo zbog brzine ali realno ne vredi mi ta stavka kad nema ostalo.
Prednost je što bih od sutra bio kapetan bele ladje a ni dozvolu nemam ha ali bi bio uskraćen za čekanje od 7 meseci i plovidbu preko evrope :).
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...