Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118161 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže milanns

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #165 poslato: 01, 10, 2018, 00:20:24 pre podne »
Dogovoreno.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #166 poslato: 01, 10, 2018, 12:59:44 posle podne »
I treće pitanje za Zoran T ili ko zna, dodavanje platforme na krmi kod Zankikija je produžilo vodenu liniju, da li to približava SDR koritu ili samo produžava liniju? :)
 
[/quote]

Sta podrazumevas pod tim priblizava SDR...sta ti je SDR
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #167 poslato: 01, 10, 2018, 13:36:59 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=u1YgA2cicnc.     Kako izgleda salauka...nekako se camac i borio sa vetrom u pramac al kad ga je uhvatio vetar sa strane...nisu talasi kod nas problem vec vetar...to je onaj "tornado" od prosle godine...imas temu nevreme na reci...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #168 poslato: 01, 10, 2018, 18:58:51 posle podne »
Čitao sam tu temu, zato sam postavio pitanje da li težina broda utiče na takve vetrove ili talase a u smislu da li je bolji plastični ili metalni čamac.
Drugo pitanje  je greška, pišem napamet... Nije SDR nego SRD...    shannon srd hull

http://www.shannonyachts.com/38lines.jpg
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #169 poslato: 01, 10, 2018, 23:56:17 posle podne »
Sto se tice vetra, tezina utice naravno, ali vise ti utice podvodni deo i nadvodni deo. Ako pogledas svi holandski prodici imaju dosta dugacke kobilice. Jedan od razloga je da se lakse izbore sa bocnim vetrom, posto ovde pirka tako taj uragan dosta cesto. Drugi je da drze pravac, ali je prvi znacajniji.

Mozda treba da razmilis da iznajmis neku barku na 7 dana i odes sa zenom da se malo provozas, cito da vidis kako ide.

Pzodrav

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #170 poslato: 02, 10, 2018, 11:55:54 pre podne »
To  SDR ili SRD je neka njihova lokalna skracenica...na onoj skici sto se vidi na neko deplasmansko korito na koje je nadodat spojler (zadnja 2-3 rebra) ne bi li pri vecoj sazi motora (brzini) ispravio vodenu liniju i malo dobio na max brzini...pusti te detalje i probaj na par ladja neku voznjicu cisto da vidis kakav  osecaj tebi stvara brod a ne da pozelenis ako se to malo vise ljulja...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #171 poslato: 02, 10, 2018, 14:23:54 posle podne »
Ma pitao sam iz radoznalosti, ja kao majstor od malih nogu sve moram znati kako radi i kako se rastavi ha To je kao neko korito za ovaj vek.. U principu ima produženi zadnji deo ili skraćeni prednji deo (podvodni) pa to povećava vodenu liniju i blabla.. To je donekle dobila Marissa sa tiom platformom pa sam to nekako povezao.. Što se mene tiče ne pozelenim baš tako lako :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #172 poslato: 02, 10, 2018, 18:02:17 posle podne »
Svaki put kad vidim da se piše u ovoj temi pomislim, evo ga, kupio, kači slike, divimo se svi kupovini, kad ono, ništa jh

Složio bih se sa Zokijem(ZoranomT, da budem precizan, jer se polovina vas u temi zove "Zoran"), ako imaš prilike probaj nekoliko plovila tu u okolini, značiće ti to iskustvo. Mene je prvo iznenadilo koliko inercije imam sa ovim čamcem u odnosu na prošli, i koliko u stvari rikverc mora da se isforsira da bi se zaustavio. Brzo sam se navikao, pa sam sve te radnje radio polako, kako u stvari i treba, kod pristajanja npr..

Verovatno je to sve mnogo izraženije kad je čamac dva ili tri puta teži od mog. Druga stvar kod teškog plovila, i sidro mora biti veće i teže, moraš imati i bar nekoliko metara lanca, dosta deblji kanap... Mislim da bi mi to kad tad zasmetalo ako hoću kao sad, da izletim na nekoliko sati, pa promenim par mesta na vodi dok pecam. Naravno, vinč rešava taj problem u dobroj meri, ali i košta. Nisam imao prilike da koristim vinč još uvek pa ne znam njegove vrline i mane.

Što se tiče stabilnosti, dok je sve mirno, mislim da je najstabilniji čamac sa ravnim koritom, ali već po nekom nevremenu ne bih voleo da imam ravno korito. Većina nema mnogo visoke stranice iz više razloga(estetike, izloženosti vetru itd), dok na plastičnom brodu kao što je Albin, ili Zankikijev Passat, imaš preko metar visine u bokovima od vodene linije, i plus imaš kobilicu. Kod mene je stavljeno opterećenje u samo dno i kobilicu i to mnogo doprinosi stabilnosti. Kobilica mnogo znači kad duva neki dosadan bočni vetar, jer drži pravac.

Generalno, kad su talasi od košave ili salauke, neće ni na jednom plovilu biti baš prijatno kad moraš da se krećeš tako da ti veliki talasi dolaze sa boka. hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #173 poslato: 02, 10, 2018, 19:39:17 posle podne »
Ih, da se želja ostvaruje preko zlatne ribice, bilo bi ovde makar 5 predstavljanja :)
Gledam čitam, pitam, dosadjujem,  i još ću dok me ne izbace iz kafanu :) Taman se namerim na brodić da ga dopravljam pomalo usput od 4 tisuće ali me znalac poklopi kao palčinku, korito cvrc, motor bio cvrc, unutrašnjost treš i spase me neko i kupi ga pre mene :)

Moram obaviti još nekoliko seansi pre kupovine a sva pitanja su u funkciji da se oladim od budalaštine a privolim zdravoj pameti. Nešto mi se javlja iz iskustva da će to biti veoma teško :)

Problem je sledeće prirode, mala je razlika u ceni dva metra manje ili više, pa što ne bi više a onda a šta će mi više a onda pa da se duvam a onda... I tako dok ne pregori osigurač :)

Uglavnom ekipa koja se nudi da sabotira plovilo na nekoliko mesta neka se priprema polako ima vremena za dobar dogovor...
« Poslednja izmena: 02, 10, 2018, 19:59:20 posle podne Dora »
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #174 poslato: 02, 10, 2018, 19:54:57 posle podne »
 stri  114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #175 poslato: 04, 10, 2018, 12:53:54 posle podne »
Zvao sam jutros čoveka pa da se zna ako nekog interesuje za ubuduće. Brodići su u Madjarskoj na kamionskom parkingu negde... Stoje 2 godine, misli da je jednom pocepana cirada ali nije gledao odavno, na ime kupca je još oko 500 do 600 evra, nije rad da spusti cenu (bar ne nešto značajno) i tako to... Uglavnom nije za mene.
Jesmo li ovo pominjali?

Ako je zdrava i jaka plastika, i malo se obori cena, mislim da uopste nije losa opcija:
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni-objekti/Brodovi/Waterland-700-64339436-oglas.htm?filter_id=103

Estetika uvek moze da se resi ako je osnova dobra.



Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #176 poslato: 06, 10, 2018, 19:37:06 posle podne »
Uvek zaboravim bitno pitanje, priveza... Znam da je muka oko mesta u marini ili marinama i to je bio jedan o razloga što se nisam nešto ozbiljno upuštao u nautički život, propustio sam kad se otvaralo ovde kod mene (Žeželj) i to mi je bukvalno prekoputa a posle se valjda i tamo napunilo.
Uglavnom, kupim brodić, doteramo ga sa sve sabotažama i onda? Držim ga u džepu? :)
Kakva je situacija, čeka se da neko odustane ili se povremeno doda neki novi splav, klub ili kako god?
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #177 poslato: 12, 10, 2018, 12:38:15 posle podne »
Zankiki
Citat
A ako ovako nastavimo, biće nas kod Dore na brodu bar 10, u slučaju otkaza motora moći ćemo i da veslamo uzvodno  sajkaca

Iz neke druge teme da tamo ne talasam, ovde mogu pričati i sam sa sobom ako treba :)
Uglavnom gledajući te silne oglase izbelio sam sa očima, ima svašta, koji ima opremu dreš božiji, koji je normalniji ili dobar (korito bar na slici) nema opremu i tako u krug. Naravno ograničavajući faktor je količina novca koju sam rešio da potrošim u startu :)

Što se tiče onoga 10 na brodiću, sve se više kristališe drugačiji pristup pecanju, isečemo zanju kabinu (kasnije i pecamo iz sobe :) Iz nekog razloga ti veći brodići su jeftiniji od  manjih.
Mislim na te koji imaju  i kabinu na krmi... Dosta njih uma platformu veći ili manju ali dalo bi se to doraditi... Tako će izgleda biti mesta za veslače :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #178 poslato: 12, 10, 2018, 13:59:55 posle podne »
Lepo ja rekoh da će da se seče zadnja kabina. Sa tom kabinom na krmi pravo ozbiljno pecanje je skoro pa nemoguće. Može samo da se mlati varalicom sa strane kao neki.  sajkaca

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #179 poslato: 12, 10, 2018, 16:33:59 posle podne »
Otfikarimo krov i pecamo iz spavaće sobe, kao bungalov na vodi :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...