Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118164 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #15 poslato: 10, 09, 2018, 15:06:55 posle podne »
Ovo je aukcija, vec je izasao na 2.220 eura.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #16 poslato: 10, 09, 2018, 15:08:35 posle podne »
Druga varijanta je da rentiras prikolicu i prevoz opet obavis sam. Treca je da platis da ti neko doveze. Ako bi vukao sam, obrati paznju na ukupnu masu camca i prikolice, mora da bude uskladjena sa vucnom snagom vozila.
Sa 3000 eura mislim da je nerealno da krenes u avanturu uvoza, mozda da ipak budes strpljiv i pristedis jos koju paru ili da se u tom okviru pronadjes ovde na nasem trzistu.

Ne upušrtam se za sada u ništa, to je što mogu odmah da odvojim a ostalo može ali ne bih sada. Inače gledajući tamo sve i svašta neka cifra od 8 do 9 hiljada je ok za to što bih hteo i možda i preko toga...Pošto sam hvatio koiko nemam pojma a svaki dan to sve više shvatam ispuhavam loptu i idem na manje ne toliko zbog novca nego kako reče Zoran ili Bakara pa ne znam bre ni koliko mi  treba debela vrba da se vežem a da parkiram u marinu nešto od 9 metara bi bilo tog smeja te šale ha
Idemo redom, pevo APN4 pa enduro pa onda kavasaki :)

Ali, ako se nadje nešto povoljno eto njega :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #17 poslato: 10, 09, 2018, 15:13:34 posle podne »
Ovo je aukcija, vec je izasao na 2.220 eura.

Informisali su me da tamo niko normalan od holandeza neće dati 100 preko svega što znači da je neki dobronamerni prijatelj dodao koju. Sumnjam da bi neko ko je tražio manje od citiranog propustio priliku da napiše prodato..
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #18 poslato: 10, 09, 2018, 15:18:07 posle podne »
Ma pusti to, uplovljavanje- isplovljavanje to ces da uvezbas za nekoliko dana. Ovaj sajt je dobar put da mnoge stvari saznas na laksi nacin nego da ih sam istrazujes. Svi su ovde voljni da pomognu koliko je u njihovoj moci. Ja sam to iskusio pre par godina kada sam, isto kao i ti, krenuo sa idejom i ogranicenim budzetom da istrazujem sta i kako da kupim. Malo po malo, kockice su se sklopile  i obavio sam to sto bi se reklo "bez greske". Zato, uvek kad je slicna tema pokusavam da dam svoj doprinos da i drugi dodju do "svog broda". Slobodno ovde iznesi sve svoje dileme i pitanja, forum tome i sluzi. Tu smo da pomognemo savetima, za ostalo moras da se pobrines sam  6589

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #19 poslato: 10, 09, 2018, 15:20:16 posle podne »
Ja imam metalni kabinas 7,30 (plus platforma) x 2,20. Nije pravljen sa salvete nego kupljen kod majstora koji se dugo godine bavi izradom camaca. Posto vecinom plovim sam ili eventualno sa sinom prostora ne fali ali.......sto rece Zankiki, sirina je ta koja daje komfor tako da duzina mi je ok, ali bih voleo da mi je malo siri  jh
Po meni nista ispod 2,60.
Za moj nacin koriscenja camca metalni je bolji (pecanje, panjevi, prilaz obali, prilaz stapovima, prihvat ribe.....) ali ipak prednost dajem plastici i mislim da ce neki moj buduci camac i biti od plastike. Imao sam prilike da vidim Bakarin Albin i vidi se da je neko od struke sve to lepo smislio, rasporedio, oblikovao.......
Jedino sto bih mu zbog pecanja odsekao zadnju kabinu  sajkaca

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #20 poslato: 10, 09, 2018, 15:20:41 posle podne »
Ovo je aukcija, vec je izasao na 2.220 eura.

Informisali su me da tamo niko normalan od holandeza neće dati 100 preko svega što znači da je neki dobronamerni prijatelj dodao koju. Sumnjam da bi neko ko je tražio manje od citiranog propustio priliku da napiše prodato..

Pa mora da saceka da istekne rok koji je odredio za trajanje aukcije. Takva su pravila. Doduse, moze da ga povuce i proda u direktnoj pogodbi ali..... Holandezi su to, Srbin bi to smuvao na prvu  stri

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #21 poslato: 10, 09, 2018, 15:57:40 posle podne »
sto rece Zankiki, sirina je ta koja daje komfor tako da duzina mi je ok, ali bih voleo da mi je malo siri  jh
Po meni nista ispod 2,60.
Za moj nacin koriscenja camca metalni je bolji (pecanje, panjevi, prilaz obali, prilaz stapovima, prihvat ribe.....) ali ipak prednost dajem plastici i mislim da ce neki moj buduci camac i biti od plastike. Imao sam prilike da vidim Bakarin Albin i vidi se da je neko od struke sve to lepo smislio, rasporedio, oblikovao.......
Jedino sto bih mu zbog pecanja odsekao zadnju kabinu  sajkaca

Pa tu je kvaka, shvatam da je širina bitna ( ne uvek ali :) ) što dovodi do problema transporta  pa ostaje voda a to onda znači da kad se već doplovljava ide nešto bar 9 metara, Izbor je manji brodić za na prikolicu ili nešto veće, sredine nema :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #22 poslato: 10, 09, 2018, 17:21:07 posle podne »
Hvala za trud, iscrpno :) Koristan podatak je za prikolicu, nisam znao da i ako ima pločicu neće proči ako je starija...
Inače ne mislim da idem tamo sa 3 hiljade, neko je pitao pa sam toliko rekao, mogu i sada da dodam više ali čekam neke dogadjaje da se završe. Ako bi ispalo nešto dobro, ebeš dogadjaje :)
Što se tiče puta, kad sam bio mladjan momak ja, išao sam često po nostranstvu a nekad su me carinici pitali da li radim tamo pošto sam bio više tamo nego vamo :)
U to vreme polovna kola, stojadin, naravno da ima rizika, svestan sam toga jer sam automehaničar, znam šta je motor i kako crkne. Naravno da je ta dilema uvek prisutna ali realno gledajući domaću ponudu koju takodje pratim nema izbora, mora se u šumu pa kad pukne tu smo :) Ovde je tržište ograničeno, svi bi da prodaju  da bi kupili bolje i traže para toliko za to bolje ili tu negde. Neki prodaju i zato što im ne treba ali to verovatno ode u marini bez oglasa a ja nemam pojma ni gde su marine :)

Ne znam šta si uzeo ali da ebe rak raka ne bi dao još 5 soma na dopravljanje pa da je pita :) Bolje da dam muzici pa da se raduju :) Tako da ili ću ustati ili odustati :)

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #23 poslato: 10, 09, 2018, 17:33:53 posle podne »
Čekaj stani, čitam opet ovo za prikolicu, ako je nova treba coc i dokumentacija firme proizvoda. TO daju, plaća se ili?
Ako je polovna posle 2006 treba taj Coc i pregleda atestiraca, ams ili mašinac?
Molim pojašnjene, gledao sam nove i polovne prikolice, ima razlike ali je bitnije šta može da se registruje ovde, ne bih je kupio da stoji u dvorištu...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #24 poslato: 10, 09, 2018, 18:37:29 posle podne »
Imas sve o uvozu prikolice u nekoj od starijih tema. Zox je to apsolvirao i nema se sta dodati  stri
To ti je, po mom misljenju, opcija ako je kupujes uz camac. Naravno, mozes (kao ja) da puknes lepe pare namenski ali posle imas svoj prevoz   sajkaca
Mozda je najjeftinija varijanta iznajmljivanje ako imas cime da je vuces. Ne treba bezati ni od kamionskog prevoza ali u tom slucaju ima malo vise pripreme u smislu da taj camac mora na necemu da stoji i da bude siguran u transportu. Ima da se kupe tzv. boot-boxovi odnosno konstrukcije od metala na kojima stoji camac na suvom. Treba imati u vidu da sirina ne sme biti veca od sirine tovarnog prostora kamiona.
Taj prevoz moze da ti organizuje neki spediter kome bi rekao da ti odgovara da to bude u povratnoj turi odnosno da ti nije bitan tacan termin dovoza nego kada ispadne da se neki kamion vraca prazan sa tog pravca gde budes kupio camac. Jeste to malo zesca za.ebancija ali je najjeftinije. Mozes i sam da ih potrazis ali treba da si tamo. Ja sam na carinskom punktu u Malmeu video 10-15 nasih kamiona koji su cekali dispoziciju za neki utovar u povratku.
Da, nije jednostavno  no125 ali, nemoj da te to obeshrabri. Ako nadjes to sto ti odgovara i po ceni koja ti odgovara, transport se uvek moze organizovati. Svakako treba racunati sa stavkom cca 2000 eura za Holandiju dok za Svedsku to ide 3-3,5 hiljade. Norveska mozda i vise. Treba gledati i ove blize regije jer su to velike zemlje (Svedska od Treleborga do Gavlea po vertikali ima preko 1500 km)

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #25 poslato: 10, 09, 2018, 18:43:03 posle podne »
I jos nesto, gledaj i Hrvatsku, daleko je veca ponuda nego kod nas a blizu je. I jezik znas  stri
Imas i Italiju (www.subito.it)
Hrvatsku mozes na www.njuskalo.hr

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #26 poslato: 10, 09, 2018, 18:53:06 posle podne »
Potrazi ti i pogledaj kad vec gledas plastiku i domacu ponudu vecih pasara tipa gradac (poliester priboj) ili dalmatinki...nisu neki komfor al mogu mnogo lepo da se doteraju za dve osobe i za duze vreme na vodi...ako vec nemas iskustva na vodi a to ce ti se mozda uklopiti u budzet...odlicno plove podnose i talase i salauke jedino stacionarno pecanje ce biti malo teze jer "rade" i na mirnoj vodi...u okviru cene transportnog troska kopnom iz svajcarske mozes po principu uradi sam do plovne "kit verzije" napraviti pismen po zelji celicni camac duzine oko 7m...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #27 poslato: 10, 09, 2018, 18:56:06 posle podne »
Još nešto vezano za wc i kuhinjicu, sve zavisi koliko slobodnog vremena imaš. Te dve stvari će se najviše koristiti ako negde odeš na više dana. Ako ideš u penziju i znaš da ćeš malo malo otići negde na par dana, pa sedam, pa četrnaest onda mislim da ima razloga da tražiš wc sa brodskom wc šoljom, i sa kuhinjom gde bar imaš neki rešo, sudoperu i tank sa tehničkom vodom.

Meni koji (za sad) odem par puta godišnje na nekoliko dana, i izlazak na vodu mi se svede uglavnom na dnevne izlaske vikendom, ili popodne na kratko posle posla, hemijski toalet je više nego dovoljan. Što se tiče kuhinje, za toliko bi mi za hranu završavao posao i onaj mali plinski rešo. Uzmi u obzir da leti uglavnom spremaš neku klopu na obali, na drva, kotlić, roštilj, talandara... Znači ne treba puno :-)

Prednost hemijskog toaleta je i što može da stoji bilo gde zavučen, i da se po potrebi izvadi i koristi, dok brodska wc šolja zahteva prostoriju.

Ispada da ti svaka od tih stavki(brodski wc, kuhinja, frižider) pojede određenu količinu prostora, pa samim tim, traži i veće dimenzije korita.


Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #28 poslato: 10, 09, 2018, 19:13:27 posle podne »
@ Zoran T
Što ljulja ne žulja ali ovde ne treba da ljulja :) Problem je što bih ženu privoleo da ide sa mnom, nije problem sa mnom (tešim se) nego na brod, malkic se plaši, ako krene da se ljulja onda ode mast u propast :)

@ Bakara
Imam dosta godina za peMziju ne tu njihovu nego sam ja rešio da od sledeće godine idem u penziju mada i sad mogu da odem par dana kad god mi treba.. Uglavnom, volim da pecam i to na mirnim vodama, što bi rekli barama i imao sam mali čamac koji sam nosio svugde pa se lepo namestim i to je raj, ceo dan  i ne fali mi ništa.. Onda nisam jedno duže vreme išao na pecanje, čamac je u medjuvremenu ubio mraz i sad se opet rešim da idem pecati, sve lepo obnovim privbor i krenem redom po starim mestima, tuga do tuge... Sve obraslo korovom, a gde nije pošast zvana manić ubija  i rešim da opet kupim mali čamac ali.. Kanal ide travuljina nonstop a voda brža nego dunav, Jegrička mrtvo more, Arkanj oteli popovi, Nadalj, Srbobran otrovan. itd... da ne kukam više i onda rešim ma ko im džebe mater iam da kupim brod i uvalim se negde na špor gde voda stoji ili blago vrti pa pecam dok ne padnem i nesvest a kad padnem ima gde da spavam... :)

Što se tiče kuhinje naravno da je i rešo dovoljan a ako idem sam gotov pasulj ili druga jela su 200 dindži komad i jedeš direkt iz ambalaže, plastična vljška i nema pranja :)
Samo onako čisto radi mene da sebi dam oduška i da imam ipak nešto lepo hteo bih bar manji brodić koji ću koristi sve ili bar nešto što mi treba. Imam nekoliko laptopova pa ih lepo ugradim pa onda hotspot sa telefona i eto meni interneta kad riba ne peca a to znači da ima bar neki sto na čem će stajati i tako dalje da ne dužim... smanjio sam ribi glavu pa gledam manje ali opet da ima to što hoću.. ili kako ja hoću ili neću ni kako ja hoću :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #29 poslato: 10, 09, 2018, 19:17:34 posle podne »
Evo nesto sto bi vredelo da vidis,camac je od mog dobrog prijatelja. 114
http://www.polovniautomobili.com/plovila/12506191/princess-25
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!