Autor Tema: produzenje dozvole za upravljaca camacem  (Pročitano 805 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
produzenje dozvole za upravljaca camacem
« poslato: 08, 02, 2024, 18:05:15 posle podne »
             Napunih 65 i kako je red moram da produzavam kako vozacku tako nauticku a i ovu za prevoz gradskim prevozom. Odoh prvo u policiju gde me slikase i rekose dodjite za sedam dana. Tako i bi, sve zavrsih a onda u opštinu gde mi kartu za prevoz izdadose za 1 minut a usput me i slikase. Pomislim onaj Djole taksista mozda je upravu za ovu vlast mozda nesto i rade, iako otkako znam za sebe ne glasam za nacionalisticke stranke. E sad dodjoh do kapetanije da i to zavrsim, poneo sam i lekarsko uverenje izdato od komisije na 5 godina vazenja. Naravno zakasnih jer kapetanija je zatvorena a ja dosao u 13 i 45. Rade do 13 sati. Sutradan poranih i primise me dadose mi papir na kome je sve pisalo sta treba da spremim, naravno i taksu koju treba da uplatim.
              Odoh slikah se zavrsih sve a onda po treci put u kapetaniju. Uzese mi sve sto sam popunio i rekose da ce me zvati kad budu trebali da me slikaju za dozvolu ? Naravno upitah pa sto sam slike donosio ? Navodno trebaju im za arhivu ??? Od tog mog treceg pojavljivanja prošlo je destak dana a onda me pozvase da me slikaju pošto se ta agencija koja to radi vratila sa kolektivnog godisnjeg odmora.
               Sav sretan "okupah" se prethodne veceri i spremih za slikanje i dodjo u kapetaniju po cetvrti put IZBRIJAN. I opet nista. Sad mi dadoše jos jednu uplatnicu od 155 dinara da nju uplatim pa da dodjem i onda ce me zavrsiti. A pošta ili menjacnica prilicno daleko cak kod zelenog venca a ja dva puta kicmu operisao, a ne mogu ni da stignem rade do 13 sati. Sta cu. Dodjoh sutradan peti put sa tom uplatnicom i na kraju me slikase.  Da budem iskren ocekivao sam da ce mi istog momenta zavrsiti i dati dozvolu. Naravno nisu oni kao ovi iz opstine da vam za 1 minut daju, rekose da ce me zvati. I posle deset dana odnosno danas pozvase me.
                Vazno da sam zavrsio nema veze sto sesti put idem po tu jebenu dozvolu. Uzeh dozvolu a na njoj piše da vazi do 2027. Odmah ulozih reklamaciju jer ja sam njima odneo lekarrsko uverenje gde mi je komisija dala da imam pravo na 5 godina, zasto na tri ? Sta ce ova fina zena, mi kaze nije do njih vec je ministarstvo tako nalozilo ? Nemas kome da se zališ.
                 Prvo mnogo je opasnije voziti automobil nego camac a ovi mi dadose na 5 godina. Automobilom mogu da izazovem tesku nesrecu a camcem mogu najvise sebe da zajebem i podletim pod barzu. A i reka je siroka pa bezi uz obalu. U svakom slucaju molim sve marine da potegnu to pitanje za izdavanje dozvole na minimum 5 godina. Ja ministarstvu pisem meil i pokusavam da objasnim da sezdeset petogodišnjaci i dalje rade one stvari ....
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: produzenje dozvole za upravljaca camacem
« Odgovor #1 poslato: 08, 02, 2024, 18:19:52 posle podne »
Јесте, неки то раде женама а министарство свима нама па ви сад видите шта је јачи аргумент.

А ви сте добро прошли да вас нису вратили на комисију за проверу здравствене способности за управљаче моторног чамца јер они вам не би дали уверење на пет година. Искључиво на три (ако сте потпуно способни).

И немојте да мислите да се ја спрдам са вама. Напротив. Управо се спремам да одем на комисију за УМЧ јер ми је садашњој дозволи истекао рок, а крајем јуна морам на комисију за возача моторног возила јер ми истиче возачка дозвола тако да ћу морати да платим два рачуна за услуге две комисије за мене једног.

Како ми почетком маја истиче важност личне карте а крајем марта регистрација чамца, ако ме сретнете у капетанији или у МУП-у, немојте да мислите да радим тамо. Само користим њихове услуге.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: 08, 02, 2024, 19:36:52 posle podne LSI »

Van mreže vaca

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara Istranka
  • Marina: Ada
  • Veličina: 5m
Odg: produzenje dozvole za upravljaca camacem
« Odgovor #2 poslato: 08, 02, 2024, 19:04:30 posle podne »
             
                 Prvo mnogo je opasnije voziti automobil nego camac a ovi mi dadose na 5 godina. Automobilom mogu da izazovem tesku nesrecu a camcem mogu najvise sebe da zajebem i podletim pod barzu. A i reka je siroka pa bezi uz obalu. ...

Ja bih da se nadovežem na ovaj deo i nelogičnosti koja mi se čini da postoji:

Novembra '22 me zaustavi rečna policija i kontroliše čamac i sve na njemu.
Sve je u redu, sva oprema, dozvole, sve uredno
- Jeste li pili?
- Jedno pivo
- Može alko-test?
- Može

I tako naduvam ja 0.12 promila
Kažu mi da je to problem jer je na vodi 0 promila i kažu da će predati prekršajnu prijavu
Ja ne verujem sha

Septembra '23. dođe poziv za kod sudije za prekšaje.
Odem tamo i pokušam upravo da objasnim da nema smisla da je dozvoljeno voziti auto 120km/h sa 0.2 promila alkohola a da nije dozvoljeno voziti čamac 10-12km/h (konkretno moj ne može preko) sa 0.12.
Sudija ni da čuje kaže: "Ne mešajte ZOBS i Zakon o plovidbi!"... i tako ja platih to jedno pivo 10070 din u dve rate (70 din u prodavnici, 10000 din kaznaa)