Autor Tema: Moja Bela Ladja :)  (Pročitano 118142 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Moja Bela Ladja :)
« poslato: 08, 09, 2018, 19:15:32 posle podne »
Rešio sam da postanem kapetan bele ladje a to se postiže kad imaš kapetansku kapu i brod.  E sad, za kapu je lako ali za brod je muka.

Pročitao sam par tema sa sličnim pitanjima ili dilejama ali svaki slučaj je jedinstven pa ću otvoriti novu.
Dileja ili dilema je u sledećem..

Ono što mi treba za minimum jer ispod toga mogu uzeti neki čamac za pecanje i to je to.
Brodić bi trebalo da ima kuhinju nebitne veličine i WC. Izbegao bih hemijski WC.

Nisam napomenuo na početku da bih kupio nešto po tim državam agresorskim, recimo Holandija jer se jedan član foruma nesebično ponudio za pomoć 
Naravno ako mi neko ukaže da za iste pare mogu i ovde tako nešto lupiti ne bih bio gadljiv na tu ideju za brodić koji se može dopeljati na prikolici.
U slučaju odabira (pare nisu problem, para nema) vangabaritnog brodića koji bi se morao doploviti do NS prednost bi imala Holandija.
Čitajući forum naišao sam na neke dobre ljude koji takoreći nude da doplove brod o svom trošku pa je to veoma primamljiva ideja :) Šalim se naravno ali kao što tu neko reče u svakoj šali ima i pola šale...

Gledajući tamo oglase, oči su mi pobelele a izbor je stvarno velik pitanje je sada....
Koliko je neki minimum ono dužina, širina za navedene uslove kuhinja i WC. TO bi verovatno spadalo u prevoz prikolicom ali nemam pojma koja je to otprilike težina.
Čitao sam putešestvije dovoza broda i prikolice od Alexe i drugih i doplov broda na ovom i bajkerskom forumu. Kapiram da je 3 tone maksimum za prikolicu?
Ako je tako onda imam neznanje šta od plovila može biti te težine, naravno orijentaciono jer se u brodiće razumem kao marica u bananu...

Ono što je "i tata bi sine" je nešto kao Albin 25, ima takvih sličnih  i drugih modela ali ovom jedino znam ime :) To je više ono kad je bal nek je maskenbal jer nije baš pogodan za pecanje ali jeste za više dana na vodi što naravno mogu i ovi manji koji imaju zgodniji zadnji deo za pecanje no snašao bih se nekako i na tom većem :)

Poslednje što sam pročitao je valjda cena od 1.2 evra po km dovoza ali nemam pojma koliko bar orijentaciono košta da se doplovi sa brodićem.
Stvar je u tome da ako se uzme brodić koji ide na prikolicu sa xxx troškovima a dovoženje broda rekom ide nešto preko toga xxx onda bi to bila prednost je se može naći povoljno veći brodić ali onda mora da dopliva do NS što bi svakako bio dogadjaj sam za sebe dovoljan da se priča mesecima :)

Za kraj, znam za priču to je matoro i blablabla, i ja  sam mator bez blablabla... Otprilke kad mi kažu montažna kuća traje samo sto godina!! Pa ebote misliš da ćeš ostati za pelcer pa da živiš dok kuća ne istrune...  Imam svakakvog alata, polovan sam mehaničar, znam bravariju, farbanje i tako te gadosti tako da bih sve sam popravio šta fali ili je ružno.
Od domaćih plovila koja sam gledao do 5 tisuća, ima stvarno mala ponuda i to je sve bratko sam li ga sklepa.. Ok je da ima to sve svoju funkciju ali ja ipak više volim bar da liči da ga je neko napravio. Ne bih da uvredim nikog sa foruma a i šire ali prednost bi dao fabrici. Domaća fabrika je van mojih mogućnosti. 
 
Toliko sam pisao da i mene mrzi da pročitam ali sam valjda naveo većinu mojih dilema pa koga ne mrzi da čita nek baci koju na tiganj :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #1 poslato: 08, 09, 2018, 22:31:00 posle podne »
Ako već nisi pročitaj ovu temu, ima nešto svašta korisnog, ako se odlučiš na uvoz sa zapada.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13319.msg167032.html#msg167032

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #2 poslato: 08, 09, 2018, 23:14:39 posle podne »
Ma odlučio sam :) Samo ne znam šta... Pročitao sam sve teme sa ključnom reči Holandija, pa uvoz pa propisi pa skinuo neke PDF-ove i tako to.. Čitam ko lud :)
I putopise i vrbu i pecanje i Slankamen i... Biće od mene jednog dana dobar čitač :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #3 poslato: 09, 09, 2018, 08:34:28 pre podne »
Доро, добродошли у друштво.
Приближних смо година, а рекло би се и животне филозофије. То ценим на основу детињастог нестрпљења које извире из сваке речи ваше написане поруке.

Добро је то.
Мислим, добро је бити детињаст у нашим годинама.
Живот је сувише озбиљна ствар да бисмо га озбиљно схватили. Може човек и да полуди од тога. Зато је боље, читавог живота, бити помало луцкаст, детињаст, нестрпљив... и уживати у животу који нам је дат баш такав какав је.

Разликујемо се, ипак, нас двојица мало. Ја сам мало раније "сазрео". Био сам мало млађи кад сам схватио да је дошло време за: имати лађу или да ме нема!

И исто тако сам гледао огласе, обилазио марине, читао шта о свему томе пишу искуснији...
То ми је све веома помогло, нарочито то што су писали искуснији, јер ми је било лакше, после, да учиним оно што сам ја хтео, а не оно што су ми искуснији саветовали.
То је најбољи пут да се потроши највише пара, којих ни ја нисам имао у то време (узгред, ни сад их немам али може се...).
На тај начин човек може да дозволи себи да направи најблесавије грешке због којих после не може никог другог да криви, а себе - па ко је још себе кривио?

А и како да човек не погреши кад је жеља толико много, а пара никад доста?
Како човек да зна шта је за њега права мера, кад поред њега сваки час прође нека лађа на којој види неки део о коме је баш тих дана размишљао?
Само, има ту једна ствар коју сам ја касније, анализирајући своје понашање, приметио. Готово по правилу, на свим тим лађама које пролазе крај нас, примећивао сам баш неке одређене делове. Тек касније, схватио сам да нисам видео скоро ни једну лађу која је имала баш све што сам ја желео. Схватио сам да нема савршене лађе!

И заиста, тек кад сам схватио да су лађе исте као и жене, да се свакој дивимо и да сваку желимо, углавном, због једног детаља, због лепих очију, због осмеха, због... Ух, скоро да почнем да пишем песму...
Дакле, не знам ко је нашао у животу жену која има баш све о чему је у животу сањао.
И тако, увек ће нам недостајати још по неки центиметар дужине, ширине, висине, тоалет, кухиња, складиште за конопце, чекрк за сидро...

Тако сам ја, пре просветлења, купио чамац, мали, леп, с кабином... Довољно снажан мотор...

И уместо да одмах почнем да се возам (а говорили су ми људи), ја сам га растурио, почео да надограђујем кабину, продужио корито... И тако сам га три и по године прерађивао. Три и по године ми је био украс у башти и на крају сам за све те радове потрошио три и по пута више пара него што сам га платио при куповини.

Кад сам коначно запловио, и кад сам се уверио да сам све довољно добро урадио, закључио сам да тај, прерађени чамац, није за мене...

То вам је као кад после више година брака схватете да вам се не свиђа како се ваша жена смеје или што не воли исте филмове на телевизији... Страшно!
Мада, са лађом је, ипак, лакше. Увек можете да је продате. Можда не за исте паре које сте у њу уложили (то скоро никад нећете успети) али бар је се отарасите, а ви наставите да тражите своју савршену лађу.

Е сад, пошто је мој коментар већ нешто дужи од ваше поруке, овде ћу стати. Надам се да сам био довољно јасан.

Желим вам сву срећу. И само храбро и не обазирите се на злураде коментаре. Такви смо ми, дечаци...

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #4 poslato: 09, 09, 2018, 09:11:04 pre podne »
U verziji doploviti iz Holandije, samo mali savet. Duži put je jeftiniji. Dobro proučite rutu. Naime zbog troškova goriva, treba izbeći plovidbu Rajnom uzvodno do ušća Majne. Postiji opcija zaobilaska kroz kanalsku mrežu i izlaska na Rajnu uzvodno od ušća Majne. Nosio sam se tom mišlju i sam da izvedem. Treba samo proveriti da li postoji kanalska taksa.
Kroz Majnu mora uzbrdo do ulaza u kanal, ka Dunavu.
Na Dunavu je već sve nizbrdo do Novog Sada.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #5 poslato: 09, 09, 2018, 12:02:56 posle podne »
@ LSI
Nema potrebe za Vi a nije ni po pravilima foruma ha, šalim se ali tako neki red ide po forumima. Znači zilion posto sam siguran da mi ma šta kupio neće odgovarati ali ću onda znati šta neću :)
Pre 20 godina sam rešio da pravim brod, možda i više, bilo ono doba ferocemnthih brodova, samogradnja puna kola šta god. Nabavio sam planove od mnogih ali mi se svideo najviše neki valjda Hanter od Van de Štata ili kao se već piše, jedini motornjak koji je tada imao, ostalo sve jedrilice. Imao je tu krmenu kabinu kao i ovi veći Apićevi brodovi i bio je preko 11 metara, to mi je bilo puno pa sam ga skratio hahaha Bilo je brodogradilište i sijaset prijatelja varilaca, konstruktora, kvalitetnijih materijala itd... Uglavnom mic po mic shvatio sam da bi ja to (jer sam picajzla kad nešto pravim) što bi rekli u onom vicu čapo i čapo i na kraju ostao nigde...
Iz tog razloga može neki gotov proizvod, može i oštećen, ne sredjen itd... to bih sredio.

Ono što me muči za iz Holandije je transport, polako kapiram da sve što mi se svidja ima ili više tona za prikolicu ili je vangabarita, makar po visini ako bi išlo kamionom..
Tu dolazi neki zaključak da je skoro pa mora da se voza vodom. Sad klati vola za kilo mesa nije fazon, ne znam još koliko orijentaciono košta put od tamo do vamo ali to verovatno malo varira u odnosu na potrošnju bilo kog brodića pa onda ide sledeći megalomanski zaključak, daj što veće kad se već plaća put :)

Pitanje  za sve glasi, nešto 7-7,5 metara vidim da ima sve što bih hteo (za sada ;) ) ali očigledno da ima više od 3.5 tone mada retko  kad napišu težini. Ne znam koliko je plastika u tim gabaritima?

@ Kolibri
Pošto sam pročitao sve što san našao o Rajni, Majni i tim gadostima a obzirom da sam majstor znam šta je zamor materijala. Takodje znam da će retko ko da sredi sve pa onda proda meni jeftino, to samo još vozači veruju u deda mraza a i deca su odustala kad im trgovac kaže sve je ok i prešao pravih 112.000 km...  Jes hov no.. Svaki ebeni dan to slušam ali sam konačno naučio da ne objašnjavam ljudima da tamo idu 100 km do posla i da to mesečno i da to godišnje i da to posle 12 godina nikako ne može biti 120.000 km.
Tako da bih ako kupim bilo šta što neće ići na prikolicu idem na tu varijantu kanala. Onako Lalinski, gospocki pa se vozamo na taljiga i to... Kupanje usput pa me vade kad se davim i tako..

Imam par meseci da vidim šta i kako, ova sezona je svakako prošla a toliko ništa ne znam da je strašno :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #6 poslato: 10, 09, 2018, 09:36:25 pre podne »
Što se plastike tiče, moja Marissa 7,35 x 2,9 je oko 2.5 tone... Ali ona zbog širine ne bi mogla putem (a došla je)... A plastike te dužine a 2.5 u širinu su mi nekako premale... Idu godine i ne možemo se večito savijati i saginjati...

Ako već kreneš ka Holandiji, gledaj nekim metal 8,5 - 9 metara x 3, ili 3 i nešto... Širina daje konfor, dođi jednom kod mene da vidiš kako je lepo sve stalo u brodić od 7,35 samo zato što ima 2.9 širine....

Hoću da kažem, ako već plaćaš put, tamo je razlika izmedju metala od 7,5 i 9 neznatna (u odnosu na druge troškove), a šta god da uzmeš posle će faliti još 1 metar...

Druga stvar je što ti je ako ideš vodom put besplatan, tj. košta nešto, ali takvo iskustvo da doploviš sopstvenim brodom iz Holandije do Srbije vredi mnogo više nego što će te koštati put... Mislim da svakako vredi.

Ja sam već neko vreme hteo, ali me je zdravlje sprečavalo, da dovezem brod od gore... Ne za sebe, da ga prodam i budem na nuli, ma može i u minusu, ali da proputujem to sve...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #7 poslato: 10, 09, 2018, 10:13:24 pre podne »
Holandija ima mnogo vise u ponudi metalnih u odnosu na plasticna plovila. Problem je sto oni u 90 % slucajeva neznaju dimenzije i tezinu svog plovila (mislim na starija plovila). Razlog je veoma jednostavan, cesto su ta plovila starija od njihovih vlasnika i nemaju papire jer im nisu potrebni posto to tamo ne podleze obavesnoj registraciji. Meni se xx puta desavalo da prodavac prekine sa mnom komunikaciju kad pocnem da insistiram na papirima i detaljima. I ako navedu u oglasima to treba uzeti sa rezervom jer je veoma cesto dato odokativno. To predstavlja ne mali problem kod transporta kopnom jer ce svaki ozbiljan prevoznik traziti tacne podatke u smislu gabarita i tezine.
Druga stvar, logicno je da plovilo staro 30 i vise godina boluje od korozije. Sta je ispod patosa u trupu, tesko ces utvrditi i na licu mesta a pretpostavke na osnovu spoljasnjeg izgleda mogu da prevare. Zato je bolja varijanta plastika a toga u NL ima malo u odnosu na metal. Sa Svedskom i Norveskom je situacija obrnuta ali je prevoz skuplji.
Pod pretpostavkom da sve nadjes kako ti odgovara, za plovidbu ne treba da ti naglasavam da mora biti siguran motor. I pomocni motor. I pored toga, rizik je toliki put a najgore sto moze da ti se desi je da motor rikne negde u Nemackoj. Ako bi brod bio u gabaritima za drumski prevoz postoji alternativa da se natovari i donese, ako ne.... ne znam da li bi u tom slucaju bilo bolje ostaviti ga ili popravljati kod njih.
Nikako mi nije namera da te obeshrabrim, naprotiv, samo ti napominjem neke situacije koje su realno moguce a ne bi bile nimalo prijatne. O prijatnijim stranam te avanture nema potrebe da pisem, to verovatno znas i sam  jh.
Oglasi ponekad deluju primamljivo ali je veliko pitanje da li je bas sve tako. Zato bi bilo dobro kada bi imao nekoga tamo da to koliko toliko proveri na licu mesta. Vidim imas dovoljno godina i ne treba da te podsecam da je "pohlepa idealna podloga za prevaru". Ne zelim da kazem da si ti pohlepan vec da imas u vidu da ako je nesto jako jeftino moze biti da ima razlog. Naravno, ima i situacija da ljudi prodaju nesto ispod cene jer im ne treba (nasledstvo, bolest, promena zivotnih navika, preseljenje i t.d.). U svakom slucaju treba videti pa odluciti.
Sto se papira tice, to cemo ti pomoci kad dodje vreme, to je najmanji problem.
Pogledaj izbor i ovde: https://www.blocket.se/
                                https://www.finn.no/
I na kraju, slobodno postavi ovde sve svoje dileme, neko ce ti svakako pomoci savetom i misljenjem, ne kosta nista a moze biti korisno.
Ako ocekujes neku preporuku, napisi koliki si budzet oppredelio za ovu pricu.
 114 114 114

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #8 poslato: 10, 09, 2018, 13:16:21 posle podne »
A joj slatkih muka u pocetku...posle pocinju one prave...prvo odredi definitivno kakvo plovilo ti treba i u kakvu svrhu ces najvise da ga koristis pa onda tek u okviru svrhe sta pruza od komfora...sve preko 8m je komfornije ali i sve ostalo drugo od troskova je vece i jace...cak i jaca vrba za vezivanje uz obalu ti treba...sve ispod 6.5m je relativno malo ali i jednostavnije za upotrebu...mera izmedju se pokazala ok...prosetaj malo po marinama ima dosta plovila sto stoje iz nekog razloga...mozda nadjes nesto interesantno...

     
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #9 poslato: 10, 09, 2018, 13:19:57 posle podne »
Ja sam se pre prvog broda informisao celu zimu, zagledao plovila, čitao, pametovao, da bih kupio baš ono što mi treba.
Onda sam to prodao posle manje od godinu dana.

Retki su oni koji su ostali na prvom brodu, tek kad počneš ti to da koristiš, shvatiš šta ti treba. A svako od nas koristi brod na svoj način, nema 2 ista...

Neko je stalno na sidru ili u marini, dok je nekom lakoća izlaska na obalu i oblik pramca primaran... Pa onda dalje...

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #10 poslato: 10, 09, 2018, 14:25:38 posle podne »
@  Zankiki
Voleo bih da pogledam uživo šta je 7.30 metara, na slici je to dugačije pa kad budeš u prilici ili imao volje zvrcni ili stavi ovde, ja čitam redovno :)

A što se brodića tiče, rekao sam da ću se verovatno ubrzo izduvati pa će mi nešto drugo trebati :)

@ Zoran T
Pa znaš ono uvek fali jedan cm  i jedan metar :) Budžet je za sada mali do 3 tisuće i to je nedovoljno za bilo šta veće, šta će ostati posle renoviranaj kuće pa da se doda još se ne zna :) Ako budem gledao do zime a gledaću izgleda, biće veći budžet  a i ponuda kako vi pišete u februaru je veća :)

@Alexa

Sve sam to kapirao iz poruka i sa berzi, gledam i bloctet, nisam gledao to finsku-norvešku... Imam dobrog drugara u Švedskoj koji je evgenije  za tehniku i slično ali je naučnik, zauzet pronalascima  ha Mislim da bi mi pomogao oko pregleda ili smeštaja brodića do transporta.
Kad si već tu, koliko odokativno košta transport prikolicom do nas a za kamiončić bolje da ne pitam tako da tamo ostaje prikolica i manja plovila koja mogu na prikolicu...

Ono što mi trenutno treba (saznao  posle nekoliko dana čitanja i buljenja) je Pasara sa malom kuhinjicom i WC, da ima za par dana ostati na vodi za pecanje ili za besmislenu vožnju, svejeno :)
Gledajući oglase vidim da metal te veličine 7 metara teško da ide na prikolicu, transport može biti za 1500 ili više, zavisi, pitao danas. Za dovoz vodom nemam ama baš nikakvog iskustva i iako sam baš pamAtan i entuzijasta ne bih se upustio u to bez podrške naroda a ni žene nisu za baciti mada kažu da je žena na brodu nesreća :)
Dovoz vodom iz švedske je tek utopija sem kad znam da ću umreti pa prodam kuću i odradim to za sve pare :)
Znači ili plstika koja može na prikolicu ili vodom a onda mora biti Holandija.


Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #11 poslato: 10, 09, 2018, 14:33:28 posle podne »
Ja imam Albin 25, koji je 7.6m x .2.60m, i za mene i moje potrebe je ta velicina idealna. Sve sto su ti napisali iznad je skroz na mestu, i za prvo plovilo, i za potrebe, i za jacu vrbu, pa ti sad budi pametan :)

Meni recimo krmena kabina uopste ne smeta, naprotiv, od velike mi je koristi, dok bi recimo neki sarandzija, posle prve sezone isekao krov i napravio terasu od nje  sajkaca
Prostor koji nudi ovaj brodic je sasvim dovoljan za normalno funkcionisanje troje ljudi vise dana na vodi. Tezak je oko 1.5t, i jako plovan sto prilicno utice na ekonomicnost. Gledao sam i vece camce, neki metalni koji su bili mnogo veci, preimera radi 11m x 3.1m, imali su manje prostora unutra od Albina. Sto zbog lose konstruisanih kabina, sto zbog npr brodskog motora i kopce koji su zauzimali dosta mesta. Moj je kupljen bez brodskog motora, pa sam mu vrlo brzo eliminisao i poklopac motora sto je oslobodilo mnogo prostora u kabini.

Pretpostavljam da je i u NS slicna situacija da je za veci brod teze naci mesto u marini, pa i to treba uzeti u obzir. Ako uglavnom planiras sam, ili sa jos jednom osobom negde na duze, pretpostavljam da ce, 7 - 7.5m u duzini, sa odgovarajucom sirinom, u potpunosti zadovoljiti tvoje potrebe. Za kuhinjicu i wc, mislim da mora imati bar 6 i kusur metara....


Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #12 poslato: 10, 09, 2018, 14:41:08 posle podne »
U sredu sam jedino free ove nedelje, pa ako želiš možemo se dogovoriti da se nadjemo na marini i provozamo...
Verujem da moj broj imaš? Ako ne šalji PP

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 502
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #13 poslato: 10, 09, 2018, 15:01:12 posle podne »
Norveska je extra interesantna, bas danas gledao, ima za stvarno pristojne pare i to u regionu Osla kao najblizeg Danskoj. E sad`, neznam koliko si spreman na jednu takvu akciju i da li imas vozilo koje moze da povuce to sto bi eventualno kupio. Najracionalnije je da uzmes gore sa prikolicom koja ima registraciju i sa njom dovezes. Verovatno da tu prikolicu kod nas ne bi mogao da registrujes ali, neka, svakako bi ti koristila za spustanje, vadjenje i drzanje camca zimi na suvom. Druga varijanta je da rentiras prikolicu i prevoz opet obavis sam. Treca je da platis da ti neko doveze. Ako bi vukao sam, obrati paznju na ukupnu masu camca i prikolice, mora da bude uskladjena sa vucnom snagom vozila.
Sa 3000 eura mislim da je nerealno da krenes u avanturu uvoza, mozda da ipak budes strpljiv i pristedis jos koju paru ili da se u tom okviru pronadjes ovde na nasem trzistu.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Moja Bela Ladja :)
« Odgovor #14 poslato: 10, 09, 2018, 15:02:52 posle podne »
Ja imam Albin 25, koji je 7.6m x .2.60m, i za mene i moje potrebe je ta velicina idealna. Sve sto su ti napisali iznad je skroz na mestu, i za prvo plovilo, i za potrebe, i za jacu vrbu, pa ti sad budi pametan :)

Ta di pametan.. i da sam bio normalan odavno bih poludeo ha
https://www.marktplaats.nl/a/watersport-en-boten/motorboten-en-motorjachten/m1171115280-inter-630-motorboot.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr
Ovo je recimo neki primer, naravno ima toga i bolje za nešto više para a to bi bilo lakše za doneti ovamo...
To je manja varijanta a kasnije može i veća, no videću kako budžet napreduje do febriuara :) Ovo bi bilo i sada prihvatljivo, cenim da ne bi prešlo 3500 da se dovoza do NS.

Našao sam neki Albin sad više i ne znam gde bez motora za male pare ali zbog širine mora iamti motor :) Što se pecanje tiče, nije frka, udobno stolice, meredov od 5 metara i to je to ;)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...