E, ovako treba... > Aluminiumski čamci

Isplativost gradnje broda u aluminijumu

(1/4) > >>

Jova:
Dosad sam razmatrao gradnju malog deplasmanca kao HMD19 što ga Bora gradi isklucivo u šperu,međutim sve vise mi se čini da je to prilicno skupo, pogotovu posle Borine racunice da sve spolja izađe na 5000e.I ne samo skupo vec puno peripetija oko materijala pogotovu epoksidne smole.Ovih dana nešto se bakcem sa aluminijumom i bacih nesto racunicu za HMD19 u aluminijumu i izađe racunica nešto  oko 3500e.Za gradnju mi ne treba pokriven prostor,ne moram da se mucim sa nabavkom epoksida,rokom trajanja,temepraturom skladistenja. Aluminijumom seci vari,imam neka iskustva imam alata za secenje, jedino nemam aparat mada je u izgledu jedan polovan  ESAB-ov.Sad  ovo su skoro sve odokativne procene verovatno i u necemu grešim bio bih zahvalan na sugetijama a i na linkovima planova brodica za izradu u aluminijumu

DuleN:
A sta si ti planirao da odradis u aluminijumu za 3500 eur? 

Bakara:
Mislio je na camac iz ove teme:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,13147.0.html

DuleN:
Aha, jasno ...

Zoran T:
Pogledaj pod brodogradnja-metalni camci temu  "Od virtale do reale IV"...taj camac je slicnih dimenzija(malo duzi) od celika nema kabine i bez opreme je izasao sa majstorom oko 2000e...pa probaj da uporedis sa aluminijumom...varenje bez obzira na materijal najbolje prepusti iskusnom variocu koji se tim bavi...
   Sto se tice projekta mogu da ti uradim i projekat i radionicke crteze za camac po tvojoj zelji,svrsi,i nameni...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju