Autor Tema: Da li Zaklopača krije biser nautike  (Pročitano 10470 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Da li Zaklopača krije biser nautike
« poslato: 21, 08, 2018, 18:34:45 posle podne »
Listajući internet i teme o nautici, nalteo sam na ovaj tekst. Da li neko poznaje ovog čoveka. Interesantno mi je sve to, voleo bih  da ga upozam i vidim šta on to radi u vezi nautike, pa ako neko ima neki kontak sa njim, neka javi.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:745109-REVOLUCIONARNI-IZUMI-Brodove-pravi-i-molerskim-valjkom

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li Zaklopača krije biser nautike
« Odgovor #1 poslato: 16, 02, 2019, 17:54:40 posle podne »
Ja sam sad nabasao na tvoj tekst.

Pogledam link i stvarno se lepo iznenadim sa ovim koritom koje je prikazano na prikolici.
Da li on izradjuje korita?

Ima li ko u Zaklopaci da zivi da poznaje coveka?

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Da li Zaklopača krije biser nautike
« Odgovor #2 poslato: 17, 02, 2019, 09:45:03 pre podne »
Nisam nešto čuo da ga neko pominje na forumu, a još manje da znam da li ga neko od članova foruma poznaje. Zanimljiv čovek. Sam sam imao nameru da ga pronadjem i upoznam, ali nekako mi vreme izmaklo i nisam uspeo, a da znaš vredelo bi ga sresti i upoznati. Koliko sam ja razumeo iz tog teksta, gledao sam i neke klipove na Youtube, pravi čamce, kalupe za čamce  ali da li za širu upotrebu ili samo za osobe po preporuci, ne znam to.
Sad kad si otvorio ovu temu možda se neko od forumaša seti da ga poznaje, pa kaže nešto više o njemu, bilo bi dobro. Ako uspem nekako da ga pronadjem videću da li želi da se aktivira ovde na forumu, i malo nam približi ono što radi. Bilo bi lepo, poučno i zanimljivo.

Da li si kontaktirao onu firmu u Nišu koja izradjuje čamce? Poslao sam ti podatke o njima u privatnoj poruci.

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li Zaklopača krije biser nautike
« Odgovor #3 poslato: 17, 02, 2019, 16:40:09 posle podne »
Cao Mile,

Hvala na kontaktu za ove ljude u Nisu.
Rekao sam im da nisam u Srbiji momenmtalno i da cemo se videti kad se vratim.
Imamo neki poludogovor da vidim sta rade i da vidim da li mogu nesto da naprave po mojim zamislima.
U medjuvremenu sam nasao jos par ljudi koji isto tako rade lepe brodice.Sad ostaje da se vidi cena i kvalitet ponudjaca ali to moram licno da dodjem i vidim radove.
Plus moram sad da krenem da rondam po netu i da vidim neki dizel motor ( moram nov motor) sad oce Janmar ili nesto drugo neznam moram da istrazim koliko se krecu koliko su izdrzljivi itd. Hocu veci brod ali necu veci motor ( ovde se uglavnom koriste katerpilar detroit diesel ) motori ali to su zverovi to mi netreba.
Mislim da 50 ks inboard diesel pa ajde do 75 ks bi trebalo da bude ok.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Da li Zaklopača krije biser nautike
« Odgovor #4 poslato: 17, 02, 2019, 17:23:01 posle podne »
Volvo D2-55 je mariniziran Perkins i Linssen ga ubacuje u svoje modele od 30 stopa već dvadeset i više godina.
Ukoliko ima i turbinu onda bude D2-75ks. Ja ga imam deset godina i sem ulja i filtera, ništa više mi nije bilo potrebno jer su to predimenzionisani motori (oko 2200m3), prave radne mašine za brodove i traktore.
Delova ima gde god hoćeš, majstore ne poznajem jer mi nisu trebali.
Holandjani vole da imaju i Vetus i Deutz dizel motore.
VW je izbacio odlilčnu belu seriju brodskih motora od 75ks i 110ks, i to su provereni motori VW sa dobrom servisnom podrškom jer su ugradjeni u mnoge njihove automobile.
Yanmar su odlični ali ne znam koliko su skuplji od gore pomenutih.
U Srbiji su najzastupljeniji Mercedes marinizirani motori, Perkins i Volvo, a Američki Mariner/Mercruiser, CAT, Cummins, Crysler, Crusader... ovde uglavnom dolaze u benzinskoj varijanti, velike snage sa nepopularnom Z nogom,  i veliki su potrošači.
Imamo sam u prethodnom brodu Benetau A8 - NanniToyota, odličan dizel motor od 200ks ali koristio sam ga samo 3 god tako da je bio praktično nov i nije imao kada da pokaže neki problem.
Na Volvo-Perkins motorima prvi veći servis-malu generalnu rade na 5000h a to je otprilike posle 30god korišćenja (ako se pretpostavi da se brod godišnje koristi 150-170h).
« Poslednja izmena: 17, 02, 2019, 19:46:01 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li Zaklopača krije biser nautike
« Odgovor #5 poslato: 17, 02, 2019, 19:16:03 posle podne »
Hvala Misho.

Bas lep odgovor ( Amerikance stvarno ne zelim) ne samo sto su gas guzzlers vec posto sam i tamo ziveo nista normalno na njima nemozes da uradis Inch / Metric sistem. Znaci i za neki manji kvar koji sam mozes da uradis moras da ides kod licenciranog mehanicara koji ima alatke u inch sistemu.

E sad znam da ce me mic po mic izgradnja broda stajati vise ali neke stvari bez kojih se moze nemoram da ugradim i to je to.
Prvo brodic bi bio samo za pecanje a pre nego odem u penziju ako mi treba vise ( kao tush kabina i WC) ugradicu kasnije i to je to.
Meni trke netrebaju imao sam ih dosta u zivotu tako da pikiram dizel.Hvala na informacijama bas cu da vidim ovog Volvoa.
Pozdrav,
Sinke