Autor Tema: Непажња или насилничко понашање на води  (Pročitano 7230 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Непажња или насилничко понашање на води
« poslato: 18, 08, 2018, 18:50:17 posle podne »

saobraćajka na vodi
SUDAR ČAMACA U NOVOM SADU: Udarili u drugo plovilo, povredili dvoje pa pobegli
Srbija 18.08.2018. 17:00h

Dve osobe povređene su u sudaru dva čamca juče oko 20.30 sati ispod novosadskog Žeželjevog mosta.

Jedan čamac je plovio nizvodno i verovatno pri neprilagođenoj brzini udario drugi čamac sa dve osobe. Oni su zadobili lakše telesne povrede, prevezeni su u Urgentni centar gde su nakon detaljih pregleda pušteni na kućno lečenje.

Osobe koje su upravljale čamcem koji je izazvao nesreću pobegle su sa lica mesta i još se traga za njima.

Javni tužilac je obavešten o nezgodi, a inspekcija plovidbe će ispitati šta se dogodilo.


(Kurir.rs/Blic/S.L./Foto ilustracija: Dragana Udovičić)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #1 poslato: 19, 08, 2018, 09:26:45 pre podne »
Eto može da se dogodi tragedija, ali svi misle neće, a oće. Mnogo ljudi vozi brze čamce, ko zna da li svi i imaju položeno za UMČ, i ako imaju uzmu jake motore pa se iživaljavaju nesvesni šta se može desiti, njima ili nekom drugom. Ne svataju da je Upravljanje čamcem kao upravljanje vozilom, u sistemu si saobraćaja,  odgovaraš za svoje putnike, za njihovu bezbednost. To izgleda mnogi ne shvataju, važno im je samo gas i piči. Na reci se ništa ne poštuje, čamci u punom gasu prolaze pored usidrenih ili vezanih čamaca dok su ljudi u njemu, nije važno da li pecaju, ručaju, sunčaju se, buzdovani samo prodju pod punim gasom kao da te ne vide. Ne razumem takvu njihovu logiku, dal je bezobrazluk, neznanje ili šta drugo. Pre dva dana sam video još nešto, uzvodno od Zemuna ide barža uz samu borčanaku obalu, nisam ranije video da tako blizu obale plove, tek u jednom trenutku začujem vikanje na barži, vozi levo, vozi levo, i polako se odmače od obale i ode prema bovama ka pupnovom mostu. Šta se desilo ne razumem ali mislim da nije bilo baš normalno- 

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #2 poslato: 19, 08, 2018, 09:37:23 pre podne »
Sta je juce bilo na Medjici cudo da nema pet povredjenih..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #3 poslato: 20, 08, 2018, 09:50:30 pre podne »
Svi glisiraju pored same policije ispod mosta na Adi u Beogradu, ali reakcije nema. Pre su upozoravali takve novokomponovane kapetane, ali sada ništa. Valjda su to njihovi..

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #4 poslato: 20, 08, 2018, 10:04:58 pre podne »
Nema policije na vodi, koliko ih ima po gradu, i otuda takvo ponašanje.
Da se zna da po gradu nema policije i da možeš da radiš šta hoćeš, i kola bi se tako vozila...

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #5 poslato: 20, 08, 2018, 12:41:43 posle podne »
Ja sam u subotu poludeo od glisera. To je novokomponovana stoka.
Ne znam da li da izlazim vikendom na vodu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #6 poslato: 20, 08, 2018, 13:40:21 posle podne »
Od 10 glisera koje sretnem, 8 prođe na 5 metara od mene, iako je Dunav širok i prazan. Ne znam zašto to vole? Debili.

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #7 poslato: 20, 08, 2018, 15:10:37 posle podne »
Pa dzaba gliser i tolike date pare ako te niko ne vidi ili ako nikoga bar ne iznerviras. Pa bar svaki drugi od tih bizgova kada projuri naravno sto blize keju, istegne vrat da vidi da li ga neko gleda.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #8 poslato: 21, 08, 2018, 08:08:15 pre podne »
Posle pijancenja, njih trojica sedaju u camac. Pun gas prema ribarcu, ispod Zezeljovog mosta 3 camca pecaju. Kako je dao pun gas a camac svancovan, prednji kraj je bio jako dignut. Nije video ispred sebe. Vozio je yamaha motor neki veliki, verovatno 100ks na camcu od 6 metara. Kada se priblizio, jedan od trojice mu je viknuo pazi camac, i on skrene i pokosi ovog u sredini. Bukvalno ih je zgazio i sve izlomio. Za 10-15cm covek je mogao dobiti elisu u glavu, sva sreca pa je zaboravio stolicu na kojoj sedi pa je sedeo na jupolki pa je pao dole. Juce sam video jednog, izgleda kao posle MMA borbe. Camac zelen, plavi antialgin. Nisu ni stali niti se okrenuli, samo gas, neka 3 debela skota su bili u njemu. Sutradan, jos jedan slucaj ispred karlovaca, jedan povredjen pa su ga prebacili u kamenicu. Nije mi jasno..toliki dunav.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #9 poslato: 21, 08, 2018, 08:17:58 pre podne »
Jel to kod Karlovaca misliš na onog što je Dunasom prešao preko onog matorog Titela?

Ljudi doživljavaju Dunav kao mesto gde mogu da piju do iznemoglosti, pa onda jurcaju čamcima po vodi.
Da se razumemo, i mi pijemo kad se vežemo negde, ali prespavamo pa sutra idemo kući.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #10 poslato: 21, 08, 2018, 09:49:09 pre podne »
Ne volim da se svadjam, ali takvo ponašanje nekih idiota koji divljaju Dunavom u svojim čamcima i ugrožavaju ostale ljubitelje reke, će izazvati neku tragediju, a posle nam džaba. Sve se više nosim mišlju da kupim onu profesionačnu praćku, nabavim kuglagere, pa ko prodje bliže od 10 metara a glisira ili vozi pod punim gasom, opleti, prvo po čamcu kao upozorenje, a ako to ne pomogne, ko zna kako dalje.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #11 poslato: 21, 08, 2018, 10:00:39 pre podne »
A imao je to jedan stari kolega nas, izbusi plastiku kao sir. Tako je saranio par glisera. To je nista drugo nego samoodbrana od kretena a i njima se sacuva glava u krajnjoj liniji. Nisu svesni da ako nalete na panj ili polupotopljeno bure, to je cao zdravo nema vise. Eno pre neki dan se samozapalio gliser na Savi, spasili se plivanjem.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #12 poslato: 21, 08, 2018, 11:40:07 pre podne »
Ta pracka nije losa samo sto covek mora biti spreman na ozbiljniji okrsaj kada se ekipa vrati. Nije da se ne slazem ali jos mi samo ta tenzija fali a posebno ako si sa detetom i zenom.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #13 poslato: 21, 08, 2018, 13:27:07 posle podne »
Kao vlasnik glisera ili brzog čamca moram da se malo uključim u diskusiju. Kao prvo nikada nisam glisirao gde je to zabranjeno, uvek se trudim da ne prodjem blizu nijednog čamca ma kakav on bio, koliko sam samo puta i usporio kada vidim pojedine čamce sa puno ljudi (a čamac po projektu sa salvete) i ne mogu da razumem vlasnike koji to rade pogotovo na Dunavu koji je širok i za sve uglavnom ima mesta ali na Savi je situacija malo drugačija. Sava je uža i ima jako puno čamaca na sve strane i neki put je zaista teško izbeći da ne prođeš bliže nekome! Mene isto nerviraju gliseri i ostali veći brzi čamci kada se negde usidrim jer od ljuljana nije moguće živeti. Ne smeta meni ljuljanje ali na tim talasim sve živo leti i pada po čamcu a prolaze na svaki minut! To je jedan od bitnijih razloga zašto sam i otišao sa reka i već par godina se ne vozim po Savi i Dunavu!

Rešenje sa praćkom i kuglagerima nije rešenje jer može da se obije o glavu. Nikada ne znate koje u čamcu a i zašto juri. Uglavnom je to zbog pokazivanja ali šta ako neko hitno prevozi nekoga kome je pozlilo!? Šta ako je zbog nekoga ili nečega morao da skrene pa je slučajno prošao pored vas!? A može biti i neko ko ima jače i veće kuglagere od vas pa onda bude belaj! Treba naterati da to rešavaju nadležni ljudi i službe a nikako preuzimati stvari u svoje ruke (ali to je kod nas teži slučaj, mislim da svako radi svoj posao)!

 hi

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Непажња или насилничко понашање на води
« Odgovor #14 poslato: 21, 08, 2018, 14:09:35 posle podne »
Ne zagovaram nikako rat izmedju nauticara bilo koje kategorije ako pripucas prackom moras da racunas na cinjenicu da i oni imaju sa druge strane kakvog oruzja i dzebane...Ja u toku samo jednog dana mogao bi se obracunati sa nekoliko vozaca automobila komunalnih policajaca kasirki shalterusha policajaca i na kraju gliserasa...al to ne ide tako sta ces...Novi shok sam doziveo pre neku noc kad je rentijerski katamaran "snajka " lagano prolazeci pored moje marine prepun razularenih zenki koje slave jos jednu uspesnu ulovljenu musku glavu (citaj devojacko vece ) ispalilo ozbiljan vatromet ! Kad su ziske krenule da dobuju po jos od sunca toplim tendama palubama i krovovima camaca...izmedju ostalog i po mom camcu...e da sam imao cime da vratim ....skiper tog camca imao bi danas kozni povez preko oka...al sta ces....
Htedoh reci siledzija na sve strane al u Srbiji je to rat sa vetrenjacama....mnogo ih je na sve strane ...
nikad kravata nikad stalni posao