Autor Tema: Naper kod Konjskog ostrva  (Pročitano 11019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #30 poslato: 06, 12, 2021, 12:00:21 posle podne »
Uh covece, da li je moguce?!
To je bas opasna havarija...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #31 poslato: 06, 12, 2021, 13:41:26 posle podne »
Ploveći nizvodno od Starog šlepa ja uvek prodjem izmedju čamaca na 4 Julu, ali onim delom gde su čamci razmaknuti i sve mi se čini kao da su tu namerno ostavili prolaz za plovidbu, zatim dole izmedju malog ostrva i vojske jer sam tuda najsigurniji zbog dubine. Čuo sam da je zabranjeno, ali vidim čamci plove pa i ja sa njima. Niakda mi niko sa vojnih brodova nije sugerisao da se vratim ili ne plovim tuda. Plovim najmanjim gasom, da ne dižem talase i lagano prodjem. Pazim na taj sprud ispod ne približavam se mnogo donjem špicu ostva jer sam pretpostavljao da je tu plitko, gledam pored drvene konobe da se što pre dočepam Save. Nikada nisam prošao izmedju malog ostrva i velikog ratnog ostrva, nekako uvek ima osećaj da tamo ima panjeva i da je plitko.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #32 poslato: 06, 12, 2021, 13:45:37 posle podne »
U plovnom delu tog dunavca izmedju Velikog ratnog ostrva i Konjskog, dubina uz Konjsko je do cak 12m, tako da nema brige ako se ide onako kao sto kaze Broker. Panjeva u tom delu nema a dubina je sve do Save. Naravno, uz obalu Velikog ratnog ostrva je plitko i to bas...unutrasnja krivina....ptice stoje u vodi...itd  sajkaca

@Losmi
Dobar savet za sidra, uvek mi je frka ako moram da se provucem do nekoga mada su me vise brinuli lanci. Sad me brinu i sidra tako da cu da izbegavam po malom vodostaju.
« Poslednja izmena: 06, 12, 2021, 14:17:52 posle podne Bakara »
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #33 poslato: 06, 12, 2021, 16:22:01 posle podne »
Nisam pomesao nego pitam kada nailazis iz Save ka Konjskom ostrvu na spicu ima znak za zabranjen prolaz. Isti taj znak ima i na drugom spicu ostrva.
Moje pitanje je kako neko ko ne zna na osnovu tog znaka moze da zakljuci da je dozvoljena plovidba izmedju VRO i KO, a nije dozvoljena izmedju KO i obale?
Jer koliko sam upucen taj znak oznacava zabranjen prolaz, a ne zabranjen prolaz sa leve ili desne strane. Nadam se da smo se sada razumeli.
Hladno je, camac u dvoristu, pa da razbijem dosadu.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #34 poslato: 07, 12, 2021, 10:05:41 pre podne »
Dobro zapazanje Zile, nisam ni ja siguran ali kapiram da ima u onoj staroj knjizi za polaganje. Cinjenica jeste da je tu oduvek bio zabranjen prolaz pored vojske, ali vidim da mnogi sada idu tuda bez problema.

Inace, kroz 4Juli je najbezbednije kroz sredinu i prolaz je ostavljen bas sa tom namerom, tu ima i dubine.

Recimo ispod mog broda bude 80cm dubine leti, a sidro vezano za bovu ima vrat od 1.5m i kraci sidra su sigurno 1m u precniku. Kao sto je receno rukavac je sve plici, i kada je nizak vodostaj kada polazim sa bove, nije mi svejedno kako cu da okrenem ako idem na Savu, pogotovo sto mi treba dosta mesta.

Van mreže Zile-nbg

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 188
  • Brod tip: Hunter 575
  • Marina: General
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #35 poslato: 07, 12, 2021, 14:48:30 posle podne »
Pazi, u saobracaju bilo koje vrste ne postoji slobodno tumacenje znakova i propisa, kao ni da isti znak i propis ne vazi isto svuda i za svaku situaciju. Tako bi bar trebalo. Stop je stop, obavezan smer je obavezan smer, a zabranjeno kretanje (u ovom slucaju prolaz) je upravo to, nedvosmisleno.
Ukoliko je potrebno postavljaju se dodatne tj dopunske table.
E sad mozda u vodenom saobracaju ima nekih izuzetaka ili necega sto ja ne znam, pa sam zato pitao.

Primera radi, ako bi na oba spica Medjice stajao ovaj znak, sta bi to znacilo, sa koje strane je dozvoljen, a sa koje nije dozvoljen prolaz  jh

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #36 poslato: 17, 03, 2022, 15:00:20 posle podne »
Da ne otvaram novu temu, ostrvce koje je bilo na spicu Lida se pre par nedelja premestilo nizvodno, i sada se nalazi na mestu gde se formira Marina 4 Juli.

Evo je i slika: https://i.postimg.cc/zXfpDNNh/43-CFF7-D6-4-F36-4-FA5-B89-A-5-F4-CF0-EC8-BF9.jpg

Malo je mutno, posto sam slikao telefonom ali ostrvo je sigurno 20m duzine i nekoliko metara sirine. Moze da se stoji na njemu i ispod se nalaze stabla koja leze na dnu. Trenutno je dubina na tom delu oko 2-3 metra.

Na marini su zvali nekoliko institucija da pomognu ali kako stvari stoje niko nije nadlezan. Pokusano je sa nekoliko camaca da se pomeri dok je bio visi vodostaj ali bezuspesno. Eventualno bi mozda neki remorker mogao da ga pomeri.

I tako se sada nadamo visokom vodostaju koji bi ostrvce odneo dalje...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #37 poslato: 17, 03, 2022, 20:14:05 posle podne »
Da zovemo vucica, sigurno se razume u takve stvari.
To je bas problem,ceo rukavac je plitak i ako se nesto ne preduzme, prestace da bude plovan. Na mestu gde se zaglavilo drvece je najkriticnije.

Van mreže Losmi

  • Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • ***
  • Poruke: 130
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Samogradnja
  • Marina: 4 Juli
  • Veličina: 11m
Odg: Naper kod Konjskog ostrva
« Odgovor #38 poslato: 18, 03, 2022, 14:41:13 posle podne »
On se razume u sve...

Tacno, rukavac je svake godine sve plici i plici.