Autor Tema: Pozdrav iz Bara  (Pročitano 2050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djera-Bar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • No Name
  • Brod tip: Brodotehnika Begej II
  • Marina: Dvorište
  • Veličina: 3.5
Pozdrav iz Bara
« poslato: 08, 08, 2018, 23:29:19 posle podne »
Pozdrav Drugari, pišem iz Bara. Pored elektronike, biciklizma i jos nekoliko hobija, pecanje mi je na nekom od prvih mijesta.

Trenutno mi je u posjedu Brodotehnika Begej II camac i Johnson 4KS iz '75 :)

Za sada mi je zelja elan 402gt i neki pristojan motor.  :)


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav iz Bara
« Odgovor #1 poslato: 09, 08, 2018, 05:25:26 pre podne »
Добро дошао.  114    Надам се да ћеш убрзо испунити жељу за новим чамцем.  114

Van mreže Djera-Bar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • No Name
  • Brod tip: Brodotehnika Begej II
  • Marina: Dvorište
  • Veličina: 3.5
Odg: Pozdrav iz Bara
« Odgovor #2 poslato: 10, 08, 2018, 01:19:33 pre podne »
Bolje Vas našao. To ni neka investicija, ali za hobi vazda ide resto, kojega je iz dana u dan sve manje.

Danas sam.smirglao barku, tačnije odrao, sjutra ide mrežica i smola, pa ponovo šmirglanje.

Obrusio sam.stare pukotine, nisu baš male. Neko je nanio mrežicu i smolu preko farbe, pa se bukvalno sve odlijepilo sa dna. Sve oko pukotina sam dobro obrusio i napravio ulupljenja gdje će se smola da bude. Jedino ne znam, da li da cijelo dno predjem mrežicom i smolom. Takodje, primijetio sam.da je na prevojima bilo dosta krpljenja.

Evo par fotografija:

Van mreže Djera-Bar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • No Name
  • Brod tip: Brodotehnika Begej II
  • Marina: Dvorište
  • Veličina: 3.5
Odg: Pozdrav iz Bara
« Odgovor #3 poslato: 14, 08, 2018, 17:08:36 posle podne »
Drugari, imam problem. Posao sam da kupim boju  za camac, obzirom da camac ne stoji u vodi i koristice se samo 2-3 sata kafa udje u vodu, potom opet na prikolicu pa pod ceradu, trazio sam jeftinije rjesenje od 2K epoxy. U prpdavnici su ki dali 1K epoxy (tako su barem rekli) primer Hempel 26030, Hempel Enamel 52140 i razredjivac Hempel 08081. Medjutim, kada sam procitao tekst sa ambalaža, vidio sam da ništa od toga izgleda nije namjeni. Primer ide na 2K Light Primer. Enamel je za drvo, a razredjivac koji su mi dali, nije za ove boje (u prodavnici kažu da taj rszredjivac vazda daju uz ove boje). Može li neko stručniji da posavjetuje, da li da ovaj prajmer stavljam direktno na plastiku ili pak bolje nešto drugo?

Hvala unapred!

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Pozdrav iz Bara
« Odgovor #4 poslato: 19, 08, 2018, 12:23:53 posle podne »
E pa đetiću dobro ti nama došo , pod jedan a pod dva , mi ovde koristimo prvo osnovnu za epoksi pa onda pur prajmer pa prajmer lak , a za podvodni deo bez prajmer laka nego na kraju anti algin. Kada sam pre neku godinu boravio u Kumboru Vlasnik mola je sređivao jedan čamac i kaže da je sve kupio iz italije i bolje i jevtinije. Ti vidi može li to i u Baru-